بهینه‌سازی ساختار یک صفحه وب‌سایت برای موتورهای جستجو، بخش دوم: چیدمان کلمات کلیدی

870 بار
شنبه, 22 اسفند 1394 ساعت 11:52
ارزیابی شما
(2 رای)
بهینه‌سازی ساختار یک صفحه وب‌سایت برای موتورهای جستجو، بخش دوم: چیدمان کلمات کلیدی - 5.0 out of 5 based on 2 votes

در پروسه بهینه‌سازی ساختار سئو یک وب‌سایت، تحقیق در مورد کلمات کلیدی یکی از مهم‌ترین بخش‌ها است. این کلمات کلیدی سرنخ‌هایی هستند ک مشتریان واقعی را به سمت محصول شما هدایت می‌کنند.‌ اما در بسیاری از موارد، به خاطر حجم بسیار زیاد کلمات کلیدی جمع‌آوری‌شده در پروسه تحقیق و بررسی بسیاری از افراد نمی‌توانند به شکل صحیح انتخاب خود را انجام دهند. بهترین راه برای جلوگیری از افت بازدهی کاری در این پروسه، گروه‌بندی کلمات و استفاده از نقشه برای ایجاد ساختار کلمات کلیدی است.

 

دسته‌بندی کلمات کلیدی

در طول پروسه تحقیق و بررسی کلمات کلیدی، الگوها شروع به دیده شدن می‌کنند. کلمات کلیدی متنوعی که استفاده از هر یک از آن‌ها در قالب گروه در ساختار سئو سایت اثرات متنوعی را به دنبال خواهد داشت. ممکن است برای یک شاخه کاری هزاران کلمه کلیدی متفاوت و مؤثر وجود داشته باشد که تمامی آن‌ها دارای اثرات خوبی باشند اما درنهایت، کلماتی استفاده می‌شوند که باریشه و مشخصات اصلی کار و بخصوص محصولات ما سازگاری بیشتری داشته باشند. برای مثال درصورتی‌که در فروشگاه خود شلوار میفروشید، برای کلمات کلیدی شما هزاران انتخاب خواهید داشت اما شما باید با توجه به تمرکز اصلی خود بر روی نوع محصولات از بین تمامی این کلمات کلیدی بهترین گزینه‌های را انتخاب کنید.

برای استفاده از برخی از کلمات کلیدی، شما نیاز به ایجاد برخی خدماتی، که در حال حاضر ارائه نمیدهید داشته باشید. برای مثال شما در فروشگاه خود سرویس تعمیر رایگان شلوار را ندارید اما در صورتی که ارائه این سرویس باعث ایجاد فرصت استفاده از تعداد قابل توجهی کلمه کلیدی موثر شود، شما میتوانید با اضافه کردن این سرویس به خدمات خود، امکان استفاده از این کلمات را برای خود فراهم کنید.

 

آنالیز کلمات کلیدی

زمانی که کلمات کلیدی را برای کسب و کار مورد نظر خود دسته بندی میکنید، باید به درصدهای خروجی از آنالیز اولیه خود توجه کنید. برای مثال شما در فروشگاه شلوار فروشی دو واژه "شلوار لی" و "شلوار جین" را برای یک دسته از محصولات خود می‌توانید استفاده کنید، اما باکمی بررسی متوجه می‌شوید که واژه "شلوار جین"دارای درصد جستجو بسیار بالاتری نسبت به واژه "شلوار لی" است. بنابراین بهتر است تا شما در ساختار کلمات کلیدی خود در موتون و کلمات کلیدی در ساختار سئو از این واژه استفاده بیشتری داشته باشید.

 

جاگذاری کلمات کلیدی

زمانی کار شما با دسته‌بندی کلمات کلیدی به پایان رسید، شما نیاز به ایجاد لیست از URLهایی دارید که باید بر روی آن‌ها کارکنید و تغییرات موردنیاز را برای ایجاد ساختاری بهینه بر روی آن‌ها اعمال کنید.
هر URL نیازمند نظام ویژه ساختار کلمات کلیدی است. در صورتی شما در ساختار کلمات کلیدی خود برای هر URL از کلمات تکراری استفاده کنید، در هنگام رتبه گیری در موتورهای جستجو صفحات شما برای دریافت رتبه بالاتر در موتورهای جستجو باید با یکدیگر رقابت کنند. استفاده از کلمات کلیدی متنوع برای هر بخش باعث افزایش میزان شانس شما در پیدا شدن در بین رقبا دارد. درصورتی‌که شما برای دسته‌ای از محصولات خود قادر به پیدا کردن کلمات کلیدی متنوع و جدیدی نیستید باید در بخش تحقیق و دسته‌بندی تلاش بیشتری را به خرج دهید.