بهینه‌سازی ساختار یک صفحه وب‌سایت برای موتورهای جستجو، بخش اول: بررسی کلمات کلیدی

950 بار
پنج شنبه, 20 اسفند 1394 ساعت 20:36
ارزیابی شما
(3 رای)
بهینه‌سازی ساختار یک صفحه وب‌سایت برای موتورهای جستجو، بخش اول: بررسی کلمات کلیدی - 4.7 out of 5 based on 3 votes
در ساده‌ترین حالت، بهینه‌سازی یک صفحه وب، شامل تغییر یا اضافه کردن کلمات کلیدی مرتبط با یک موضوع معین به یک صفحه، جهت ارسال سیگنالی از سوی صفحه موردنظر برای موتورهای جستجو هست. سادگی این موضوع باعث می‌شود تا بسیاری از افراد دچار اشتباه شوند و این موضوع را با خوردن قرص آسپرین یکسان ببینند و پیش خود بگویند: اگر یکی خوبِ پس دوتا بهترِ. اما در مورد ساختار کلمات کلیدی داخل صفحات این‌گونه نیست و شما نمی‌توانید بیش از تعداد معینی تکرار و یا تنوع داشته باشید. حتی استفاده کردن از یک کلمه کلیدی یکسان در چندین صفحه گوناگون نیز بازدهی چندانی ندارد. بهترین راه‌حل برای بهبود ساختار کلمات کلیدی مورداستفاده در هر صفحه، انتخاب و جاگذاری کلمات آن صفحه است. در این حالت درصورتی‌که حجم صفحات و مطالب سایت زیاد باشد، استفاده از روش‌های با اثرگذاری گسترده بسیار با ارز شو مهم می‌شود. با ابن حال حتی در وب‌سایت‌های بسیار بزرگ نیز استفاده از روش‌های دستی نیاز است.

 

انتخاب بهترین کلمه کلیدی

پیش از اضافه کردن و بهینه‌سازی ساختار کلمات کلیدی برای هر سایت و یا هر صفحه شما نیازمند پیدا کردن بهترین کلمه کلیدی برای موضوع موردنظر خود هستید.برای خود یک توفان فکری به پا کنید و تمامی کلمات کلیدی قابل‌استفاده‌ای را که به فکرتان می‌رسد در یکجا یادداشت کنید و فهرستی از آن‌ها تهیه کنید.
برای بهینه‌سازی ساختار این لیست نباید از فکر خودتان استفاده کنید، بلکه باید خود را در جای مشتری قرار دهید.

بهینه‌سازی ساختار یک صفحه وب‌سایت برای موتورهای جستجو، بخش اول: بررسی کلمات کلیدی

 

به سایت رقبای خود سرکی بکشید و با بررسی واژه‌های مورداستفاده توسط آن‌ها برای عناوین، تگ‌ها، لیست محصولات، گزینه‌های مورداستفاده برای پالایه‌ها و حتی کلمات مورداستفاده برای لینک‌ها دامنه کلمات کلیدی خود را گسترده‌تر کنید. برای افزایش بازدهی می‌توانید در یک فرم اکسل، اسامی، افعال، مفعول‌ها و صفات را در ستون‌های جدا از هم یادداشت کنید و درنهایت به بررسی بهترین گزینه‌های شروع به ترکیب هدفمند این قسمت‌ها کنید.

 

از ابزار کلمات کلیدی استفاده کنید

زمانی که لیست کلمات کلیدی خود را آماده کردید، نوبت به استفاده از ابزارهای آنالیز گر کلمات کلیدی می‌رسد. با استفاده از این ابزار میزان ارزش و اثربخشی هر کلمه کلیدی را بررسی کنید و همچنین کلمات کلیدی مرتبطی را که ممکن از قلم انداخته باشید پیدا کنید.

بهینه‌سازی ساختار یک صفحه وب‌سایت برای موتورهای جستجو، بخش اول: بررسی کلمات کلیدی

شرکت گوگل ابزار AdWords Keyword Tool خود را به‌صورت رایگان در اختیار گذاشته است. البته گزینه‌های بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارد اما خب با توجه به اینکه بسیاری از اطلاعات مورداستفاده در سطح جهان در دیتا‌بیس‌های گوگل وجود دارد، می‌توان گفت که استفاده از ابزار این شرکت یکی از بهترین راه‌های بررسی کلمات کلیدی است.

استفاده از این ابزار ممکن است بسیار کند و کسل‌کننده باشد اما نتایجی را به شما می‌دهد که ارزش تمام صبر را دارد.