Optimized website content

محتوای بهینه سازی شده

زمان مطالعه 2 دقیقه
تاکتیک های افزایش مشتری در کسب‌ و کار اینترنتی

زمانی که شما می‌خواهید به کمک تیم تولید محتوای خود، برای بلاگ فروشگاه اینترنتی و یا وب سایت کسب و کار خود محتوای خوب و مفید تولید کنید بیش از هر چیز شاید به کیفیت توجه دارید تا بتوانید هم نظر کاربران را جلب کنید و هم گوگل و دیگر موتورهای جستجو را راضی کنید. اما کیفیت محتوای دیجیتال شما در کنار کمیت اصولی می‌تواند برای شما ارزش آفرین باشد.

توجه کنید که تولید محتوا در بازاریابی اینترنتی و برندینگ سایت شما بسیار مؤثر است و می‌تواند هم به موفقیت و هم به شکست شما بینجامد. شاید برای برخی از کاربران سؤال باشد که محتوای دیجیتال چه دامنه‌ای در بر می‌گیرد، در پاسخ باید گفت که محتوای دیجیتال شامل پست بلاگ، مقالات بلاگ، فیلم، صدا و حتی اسلاید می‌باشد. اگر تفاوت پست و مقاله در بلاگ را نمی‌دانید، باید بگوییم که پست‌های بلاگ، دارای قوانین خاصی هستند از تعداد کلمات، تا تعداد تصاویر و … اما یک نمونه از پست‌هایی که در وب سایت‌ها قرار می‌گیرد مقالات هستند.

ر
محتوای بهینه سازی شده

از جمله تفاوت‌هایی که می‌توان برای این دو مدل نوشته در نظر گرفت در مورد طول پست‌هاست. مقالات عموماً مطالبی هستند که قصد آموزش دادن دارند و حیطه‌ی گسترده‌ای را پوشش می‌دهند.  یک مقاله عموماً دارای موضوعی واحد است که به روز رسانی‌هایی در مورد آن صورت می‌گیرد بنابراین یک نویسنده باید از قابل به روز کردن موضوع مورد نظر اطلاع داشته باشد.  در مقاله به طور مستمر به کاربران آموزشی داده می‌شود و یا در مورد اموری اطلاع رسانی می‌شود که البته قالب آموزشی مناسب‌ترین قالب برای مقاله می‌باشد.

اما پست بلاگ، یک پست ثابت بوده که حد اقل باید 300 کلمه در آن بکار برده شود تا برای گوگل ارزش اولیه را داشته باشد و کاربران را به میزان کافی راضی کند. برای پست‌های بلاگ نباید هرگز، از مطالب بسیار بلند استفاده کرد. بهتر است که پست‌های طولانی بلاگ را در چند قسمت با موضوعات متفاوت بکار برد. از طرفی مطالب نباید بیش از 600 یا 700 کلمه باشند چرا که بیش از این کاربران علاقه‌ای به دنبال کردن آن ندارند. برای ایجاد یک محتوای عالی کمیت‌هایی اهمیت دارند که ما در این مقاله در مورد آن‌ها صحبت می‌کنیم. این اعداد طلایی را همیشه به یاد داشته باشید.

توییتر: کمتر از صد کاراکتر و ترجیحاً حدود 70 کاراکتر

توییت های کمتر از 100 کاراکتر تا 17 درصد بیش از دیگر توییت ها، کاربران را درگیر می‌کنند. بنابراین سعی کنید مفهوم و منظور خود را در قالب این تعداد کاراکتر ارائه دهید.
 

فیسبوک: حدود 40 کاراکتر

پست‌های فیس بوکی با اندازه‌ی 40 کارکتر حدود 86 درصد موفق‌تر از سایر پست‌های بلند هستند.
 

گوگل پلاس: حدود 60 کاراکتر

اگر عنوان مطلب شما در +Google بیش از یک خط است باید به گونه‌ای باشد که کاربر را به ادامه مطلب ترغیب کند و روی لینک‌های ارائه شده کلیک کند. استراتژی جمله‌های نا تمام به طور کلی در شبکه‌های اجتماعی جوابگوست.
 

 لینکدین

اگر شما برای کسب و کار خود بازاریابی می‌کنید بهتر است که از پست‌هایی تا حداکثر 16 تا 25 کلمه استفاده کنید اما اگر دوست دارید که مشتریان مطالب شما را به اشتراک بگذارند بهتر است که بین 21 تا 25 کلمه بنویسید.
 

پاراگراف‌ها: 40- 55 کاراکتر

استفاده از پاراگراف‌های متعدد با کلمات کمتر و فونت بزرگ‌تر می‌تواند به کاربر کمک کند که راحت‌تر مطالب را خوانده و از خطی به خط دیگر منتقل شود. شاید این عدد به طور افراطی کوتاه باشد اما می‌توانید آن را امتحان کنید
 

دامنه اینترنتی:  8 کاراکتر

بهترین دامنه‌ها کوتاه‌ترین دامنه‌ها هستند. دامنه‌هایی که حداکثر دارای 8 کاراکتر هستند و در آنها اعداد و خط فاصله بکار نرفته است بسیار مناسب هستند.
 

هشتگ ها: 6 کاراکتر

در مورد هشتگ ها توجه داشته باشید که از فاصله نمی‌توانید استفاده کنید. بهتر است که از هشتگ های عددی استفاده نکنید و یا اینکه در میان حروف از عدد استفاده کنید و هشتگ را با عدد شروع نکنید از همه مهم‌تر کلمات عامیانه را در بکار بردن در هشتگ ها کاملاً حذف کنید. در صورتی که نیاز دارید از هشتگ هایی به صورت عبارت استفاده کنید می‌بایست بین کلمه‌ها از علامت ” _ ” استفاده کنید. برای مثال، #گروه_آوادیس
 

عنوان ایمیل‌های خبری: 28-39 کاراکتر

عنوان‌های خبرنامه با تعداد 28 تا 39 کاراکتر، حدود 12 درصد نرخ باز کردن و حدود 4  درصد نرخ کلیک را از آن خود کرده‌اند.
 

عنوان صفحات بلاگ: 6 کلمه

عموماً سه کلمه آخر و سه کلمه‌ی اول هر تیتر، مورد توجه کاربران قرار میگیرد، در نتیجه توجه کنید که چه تعداد، کلمه برای نوشتن عناوین در نظر می‌گیرید.
 

فیلم

فیلم‌های کوتاه تر محبوب‌تر هم هستند. 50 ویدیویی که در میان فیلم‌های یوتیوب محبوب شده‌اند، به طور میانگین دارای اندازه‌ی در حدود 2 دقیقه و 54 ثانیه دارند.
 

پادکست

بهترین پادکست‌ها دارای حداکثر زمان 20 دقیقه هستند. تجربه نشان داده که پادکست‌هایی که بین 15 تا 22 دقیقه زمان می‌برند، بیشتر توسط مخاطبین مورد استقبال قرار می‌گیرند. از دقیقه 20 به بعد توجه کاهش پیدا می‌کند و این می‌تواند موجب شود که ماحصل پادکست مورد توجه قرار نگیرد.
 

اسلاید شو

اگر بخواهید آموزشی را تحت یک اسلاید ارائه دهید بهتر است که مدت زمان آن حدود 6 دقیقه باشد یک اسلایدشو که حدود 6 دقیقه زمان دارد، حدوداً از 61 اسلاید تشکیل شده است.

در پایان لازم به ذکر است که این اعداد در برخی از موارد، قابل چشم پوشی هستند اما در نهایت به یاد داشته باشید که افزایش میزان حساسیت و دقت بر روی این موارد، علاوه بر جذب مخاطبین، باعث افزایش جایگه شما در شبکه های اجتماعی نیز می شود.

دیدگاه شما چیست؟