method validate html

اعتبارسنجی کد HTML

زمان مطالعه 2 دقیقه
5 روش اعتبارسنجی کد HTML

از این 5 روش می توانید برای معتبرسازی کدهای HTML وب سایت خود استفاده کنید، می توان گفت از آسانترین و ساده ترین راههای معتبرسازی کدهای HTML هستند که به آن اشاره می کنیم.

همگی می دانیم کدهای HTML برای طراحی وب سایت بکار می رود، اما تمام طراحان سایت پس از اتمام طراحی سایت، به خود زحمت انجام معتبرسازی کدهای HTML را نمی دهند و حتماً از مزایای این کار بی خبر هستند.

ابتدا به 5 دلیل برای معتبر سازی کدهای HTML اشاره می کنیم.

1. سازگاری با مرورگرها

کدهای HTML که تا به حال معتبر سازی بر روی آن انجام نشده است ممکن است بدون هیچ مشکلی اجرا شوند اما اشکال زمانی رخ می دهد که مرورگرها بروزرسانی می شوند و از کاربر درخواست برای بروز رسانی به آخرین نسخه را دارند. و زمانی که کدها معتبرسازی نشده اند وب سایت شما به درستی نمایش داده نمی شود و موجب دفع کاربر از سایت شما خواهد شد. در واقع کوچکترین ارورها و اشکالات در کدها مشکلات متعدد در نمایش سایت بوجود خواهد آورد.

2. نگهداری و تعمیر

یک وب سایت هیچ موقع کارش به پایان نمی رسد و طراح سایت باید اطلاعات آن را بروزرسانی نماید، همچنین مشکلات امنیتی و خطاهای آن را برطرف نماید. عدم نگهداری صحیح یک وب سایت از دلایل در معرض ویروس قرارگرفتن و هک شدن آن می باشد.

3. اشکال یابی ساده

زمانی که شما کدهای HTML خود را معتبر سازی می کنید باید مراقبت اشتباهات و خطاها باشید و مرتباً در صدد اشکال زدایی آن باشید .

4. وب سایت حرفه ای

اگر شما خطاهای کدهای HTML وب سایتتان را برطرف کنید، در واقع وبسایتی واکس زده خواهید داشت. طراحی قالب وب سایت شما بسیار مهم است اگر خطاها و اشکالهای کدهای قالب سایت خود را برطرف کنید گامی در جهت داشتن وب سایتی حرفه ای برداشته اید.

5. فهرست شدن در موتورهای جستجوگر

موتورهای جستجوگر از خزنده ها و Crawler های خود برای فهرست صفحات کردن وب سایتها استفاده می کنند. اگر شما در کدهای خود خطا داشته باشید، خزنده های موتورهای جستجوگر نخواهند توانست صفحات وب سایت شما را فهرست کنند و پیج رنکینگ وب سایت شما کسر خواهد شد. و در سناریوی بدتر شما اصلاً رنک و رتبه ای دریافت نخواهید کرد.

لیستی از 5 ابزار برای بررسی اعتبارسنجی کدهای HTML وب سایت:

1. جعبه ابزار نت مکانیک HTML

طراحان سایت براحتی از طریق این ابزار می توانند کدهای HTML وب سایت خود را تست و در جهت معتبرسازی کدهای وب سایت خود قدم بردارند.

آدرس وب سایت : http://www.netmechanic.com/products/HTML_Toolbox_FreeSample.shtml

2. HTML Code Validator

ابزار آنلاین معتبر سازی کدهای HTML وب سایت شما

آدرس وب سایت : http://online.htmlvalidator.com/php/onlinevallite.php

3. W3C Validator

این ابزار آنلاین و رایگان به شما مجوز تست وب سایت و کدهای Mathml, SMIL, XHTML و HTML را می دهد.

آدرس وب سایت : http://validator.w3.org/

4. CSE Validator Lite

این ابزار آنلاین و رایگان نیز شما را در اشکال زدایی کدهای HTML و XHTML یاری می رساند.

آدرس وب سایت : http://www.freehtmlvalidator.com/

5. افزونه اعتبار سنجی مرورگر فایرفاکس

این افزونه با نصب بر روی مرورگر فایرفاکس در نوار وضعیت اعتبار سنجی کدهای HTML را برعهده دارد.

آدرس دانلود افزونه : https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/html-validator/

دیدگاه شما چیست؟