Important SEO meta tags

متاتگ های مهم در سئو

زمان مطالعه 2 دقیقه
متاتگ های مهم در سئو

متاتگ عنوان (Title) و توضیحات (Description) به موتورهای جستجوگر در مورد موضوعصفحه ای از وب سایت شما می گوید و در واقع شما از این طریق است که موضوع وب سایت خود را به موتورهای جستجوگر می خورانید.

نوشتن صحیح متاتگ های مهم سئو

در زمان نوشتن متاتگ ها، بجای اینکه به موتورهای جستجوگر فکر کنید بهتر است به کاربران موتورهای جستجوگر فکر کنید. به این فکر کنید که خودتان به عنوان کاربر موتورهای جستجوگر آخرین بار جستجو به دنبال چه چیزی بوده اید؟ شما باید موتورهای جستجوگر را در تمام صفحات و کلمات جستجو دنبال کنید تا به آن چیزی که با موضوعیت  آن صفحه از وب سایت شما همخوانی دارد برسید.

متاتگ موضوع (Title) حداکثر 70 کارکتر

اگر آدرس دامنه و آدرس اینترنتی وب سایت شما برند معتبری نیست و برای جا انداختن برند خود شروع به فعالیت کرده اید، حتماً از کلمات کلیدی خود در متاتگ موضوع خود استفاده کنید، اما اگر برند معتبر دارید شاید بدون استفاده از کلیدواژه ها هم در متاتگ موضوع بتوانید شروع کنید.

در ابتدا شما می توانید از برند خود در این متاتگ استفاده کنید و اگر شما برند شناخته شده ای دارید این کار باعث می شود کاربران با دیدن آن به سوی وب سایت شما کشیده شوند. اما اگر برند شناخته شده ای ندارید می توانید آنرا در آخر متاتگ موضوع خود قرار دهید.

اگر صفحه وب شما در مورد محصول خاصی است متاتگ موضوع شما باید کوتاه باشد و اگر یک صفحه وب آموزشی، اطلاعی و آگاهی می باشد نیز نباید بیش از 2 یا 3 کلمه باشد.

در آخر شما نیاز به ایجاد انگیزه برای کلیک توسط کاربران دارید. با استفاده از کلمات موثر و مشوق کاربران بیشتری را مشتاق به کلیک بر روی وب سایت خود کنید.

بطور خلاصه :

  1. نام برند – به این ترتیب برند خود را به دیگران بشناسانید.(برندینگ اینترنتی)
  2. کلمات محصولات یا خدمات – به کاربران موتورهای جستجوگر بگویید به دنبال چه چیزی در وب سایت شما هستند.
  3. تشویق – شوق دیدن وب سایت خود را در کاربران ایجاد کنید.

متاتگ توضیحات (Description) حداکثر 155 کارکتر

متاتگ توضیحات(Description) شانسی دیگر و طعمه ای است برای آن دسته از کاربران موتورهای جستجوگر که به وسیله طعمه اول یعنی متاتگ موضوع به قلاب وب سایت شما گیر نکرده اند. متاتگ توضیحات موقعیت بی نظیریست برای جذب کاربران و معرفی هر چه بیشتر محصولات و خدمات وب سایت شما.

با یک توضیح و شرح قوی و یا یک سوال متاتگ خود را شروع کنید. این توضیح اولیه است که شوق بازدید از سایت شما را در کاربر بوجود می آورد. کلماتی مانند ‘خرید’ یا ‘دریافت’ برای شروع تگ توضیحات ایده آل می باشند.

سپس توضیح دهید که چرا به وب سایت شما می آیند و بازدید از وب سایت شما چه سودی برای آنها خواهد داشت (بصورت خلاصه).

می توانید از کلمات مهم و کلیدی خود در این متاتگ استفاده کنید و این متاتگ را با کلمات کلیدی و مهم صفحه وب سایت خود به پایان برسانید.

بطور خلاصه:

  1. توضیحات مشوق و طرح سوال – چشمان کاربر را بدزدید و مغز او را درگیر سوال خود کنید.
  2. طرح کردن امتیاز ویژه فروش – به کاربران از برتریهای وب سایت خود بگویید.
  3. پیشنهاد ویژه – شوق دیدن وب سایت خود را در کاربران ایجاد کنید.

اگر باردیگر خواستید متاتگ موضوع (Title Meta Tag) و متاتگ توضیحات (Description Meta Tag) را بنویسید اینبار بجای موتورهای جستجوگر به کاربران موتورهای جستجوگر و اینکه آنهای چه چیزی را در موتورهای جستجوگر جستجو می کنند فکر کنید.