key factors for online sales 5 questions that users have in mind

5 سوال در ذهن کاربران پیش از خرید از فروشگاه آنلاین

5 سوال در ذهن کاربران پیش از خرید از فروشگاه آنلاین

زمان مطالعه 2 دقیقه 8 نوامبر 2019

امروزه مردم به سادگی هر زمان که برای خرید وسیله‌ای اراده کنند می توانند آن را از طریق فروشگاه‌های آنلاین بخرند. درک سوالات و مشکلاتی که هر یک از این خریداران پیش از انجام خرید خود دارند از محرک‌های اصلی و اساسی در فروش آنلاین می باشد و در این مقاله به این سوالات و راهکار‌های حل آن‌ها می پردازیم.

سوالاتی که کاربران پیش از خرید از فروشگاه آنلاین در ذهن دارند:

  • – چطور میتوانم به این وب سایت فروشگاهی اعتماد کنم و پول خود را برای آن‌ها واریز کنم ؟
  • – شرایط ارسال و بازپس دادن کالا به چه صورت است ؟
  • – قیمت نهائی یک کالا با تمامی موارد اضافه شونده به آن چقدر است و آیا مناسب است ؟
  • – آیا در این وب سیات اطلاعات کافی و صحیح در مورد محصولات موجود می باشد ؟
  • – چرا من باید این محصول را بخرم ؟ آیا واقعاً به آن نیاز دارم ؟ اگر من سوالی در مورد این محصول داشته باشم چطور میتوانم به جواب آن برسم ؟

عوامل کلیدی بهبود میزان فروش در فروشگاه اینترنتی

  • -بهینه سازی وبسایت فروشگاهی برای استفاده از پلتفرم دستگاه‌های هوشمند همراه برای افزایش بازدهی و راحتی خرید کاربران یکی از عوامل کلیدی و اصلی در توسعه فروشگاه‌ها آنلاین در دو سال اخیر میباشد.
  • -استفاده از کانال‌های متعدد و متنوع برای تبلیغات و افزایش ارتباط خود با مشتریان ، همانند ، استفاده از انواع ویدئو‌ها و یا شو روم‌های واقعی و مجازی و …..
  • -ارائه پیشنهادات گوناگون و متنوع بر اساس نیاز روزمره مشتریان ، طبق اطلاعات جمع آوری شده. این موضوع باعث افزایش تمایل افراد به خرید بیشتر میشود ، زیرا شما متناسب با نیاز لحظه‌ای آن‌ها در حال ارائه پیشنهادات مناسب جهت افزایش بهره‌وری آن‌ها در پروسه خریدشان میشوید.
  • -افزایش امنیت وبسایت فروشگاهی و اخذ مجوزها و انواع تأییده‌های گوناگون و قرار دادن المان‌های مربوط به آن‌ها در وبسایت که نشان دهنده قابل اطمینان بودن وبسایت شما برای خرید میباشد ( برای مثال در ایران دریافت ای‌نماد).
  • -بطور متوسط 65% از مشتریان حاضر در یک فروشگاه‌آنلاین در مورد شرایط بازپس فرستادن کالا اطلاع دقیقی ندارند  از این رو فکر میکنند که این موضوع پروسه پیچیده و طولانی مدت میباشد و از سوی دیگر 61% از مشتریان اعتقاد دارند که فقط از فروشگاه‌هائی خرید میکنند که امکان ارسال رایگان در بین خدمات خود داشته باشد. با این تفاسیر ، یکی از عاقلانه‌ترین راه‌های افزایش بهره‌وری وبسایت فروشگاهی آنلاین شفاف‌سازی مبحث بازپس گیری کالا از سوی مشتریان و قرار دادن آن در معرض دید میباشد. و تا حد امکان پیشنهاد راهکار‌های پرداختی و ارسالی گوناگون به مشتریان میباشد.

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی وجود ندارد شما اولین نفر باشید

دیدگاه شما در مورد این مطلب