is your ecommerce store a leaky bucket

شاید فروشگاه اینترنتی شما مثل سطل نشتی دارد

زمان مطالعه 2 دقیقه
شاید فروشگاه اینترنتی شما مثل سطل نشتی دارد

خیلی پیش آمده است که شما در کسب و کار اینترنتی خود متوجه می شوید که میزان درآمدی که در نهایت به شما میرسد در مقایسه با میزان تلاش و فروش کمتر از آن چیزی است که باید باشد. به نظر شما مشکل از کجاست؟

در بسیاری از مواقع کسب و کار اینترنتی شما همانند یک سطل آب سوراخ است (امیدواریم که اینطور نباشد) که از زمانی که شما آن را پر می کنید تا زمانی که به مقصد برسید مقداری از آن در طول مسیر از سطل بیرون می‌ریزد و به این صورت با وجود اینکه شما تلاش بسیاری را برای پر کردن و رساندن آن کرده‌اید اما آن مقدار آبی را که باید ندارید. برای حل این مشکل تنها راه منطقی پوشاندن سوراخ‌های سطل است و به جز آن راه دیگری وجود ندارد.
حال در کسب و کار اینترنتی چطور می توان این سوراخ‌ها را پوشاند؟ باما همراه باشید.
 

هزینه‌های شروع خود را کنترل کنید

زمانی که شما کسب و کار جدید خود را شروع می کنید خیلی خوشحال هستید و هزینه‌ها از دستتان در میرود و از همان ابتدا سطل خود را سوراخ می‌کنید. از ابتدا از خود بپرسید آیا من نیاز به این همه صرف هزینه دارم؟؟ آیا نمی‌توانم همین کار را با هزینه کمتر انجام دهم؟؟ تمامی نیازهای خود را بررسی کنید و آن‌ها را الویت بندی کنید و تا حد امکان آنچه دارای ضرورت کمتری است را حذف کنید. برای مثال: به جای تبلیغ در 10 جا در 4 جائی که دارای بازدهی بالاتری در مقایسه با بقیه است سرمایه‌گذاری کنید و یا برخی از کارها را خودتان یاد بگیرید و انجام دهید. کنترل هزینه‌ها در ابتدای شروع یک کسب و کار جدید مسئله بسیار مهمی است. زیرا زمانی که شما در مرحله شروع هستید همیشه هزینه‌‌های مهمتری در سر راه خواهد بود.
 

در مورد مخارج کسب و کار خود هوشمندانه تصمیم بگیرید

اولین قدم برای جلوگیری از هدر رفتن، پیگیری تمامی مخارج است. پیگری به این معنی نیست که فقط مخارج خود را در یک جا بنویسید. دقیق باشید. هزینه‌های خود را دسته بندی کنید تا مشخص شود برای هر بخش چقدر هزینه کرده‌اید. در بسیاری از موارد شما بیشتر از نیاز هزینه میکنید و یا اینکه با توجه به هزینه میزان بازدهی کافی نیست. پس نیاز دارید تا در مورد این قسمت کمی تجدید نظر کنید. بسیاری از تبلیغات و نرم‌افزارها و ماژول‌هائی که بر روز وب‌سایت فروشگاه اینترنتی شما قرار دارند ضروری نیستند و در بسیاری از موارد داری بازدهی کافی برای بودن نیستند. با بررسی دقیق تمامی این موارد آنجه برای شما بازدهی بالاتری را دارد شناسائی کنید و از آن‌ها استفاده کنید. این موضوع علاوه بر جلوگیری از از بین رفتن سرمایه شما در بسیاری از موارد باعث پیشرفت چشمگیری هم میشود. در این حالت شما به جای هدر دادن هزینه‌ها در جای اشتباه، سرمایه‌گذاری خود را در جائی که میدانید بازدهی خواهد داشت افزایش میدهید.
به یادداشته باشید، برای داشتن بالاترین میزان بازدهی استفاده از نظر کارشناسان بازاریابی و برندسازی با تجربه در طولانی مدت هزینه‌های زیادی را برای شما ذخیره میکنید و باعث افزایش سرعت بازدهی و میزان سوددهی شما خواهد بود.

دیدگاه شما چیست؟