increase youtube followers with social network

افزایش فالوورهای یوتیوب با توییتر و فیسبوک

زمان مطالعه 4 دقیقه
افزایش فالوورهای یوتیوب با توییتر و فیسبوک

جیسون ریچ، مشاور معروف روابط عمومی و بازاریابی اینترنتی، در کتابش به نام “دستورالعمل نهایی یوتیوب برای تجارت”، نشان می دهد چطور می توانید”یوتیوب بازی”موفق شوید و برند، محصول یا خدمات خود را در جلوی دید میلیون ها بازدیدکننده قرار دهید. در این مقاله، به خلاصه ای از صحبت های این نویسنده در مورد نحوه استفاده از دو پلتفورم شبکه اجتماعی محبوب توییتر و فیسبوک برای ارتقای ویدیوها و بازاریابی ویدیویی خواهیم پرداخت.

توییتر ابزاری بسیار قدرتمند برای تولید مخاطب است و به شما اجازه می دهد به طور منظم، غیر رسمی و دوستانه با تمام مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید. در زمان انجام چنین کاری، حتماً از کلمات پیوند دهنده و هشتگ (#تگ) کلمات کلیدی در توییت ها استفاده کنید. انجام چنین کاری باعث می شود کاربران توییتر که فالوئر شما نیستند نیز توییت های شما را از طریق جستجوی کلمات کلیدی پیدا کرده و آنها را بخوانند.
هر وقت توییتی می زنید که فیلم جدید شما در یوتیوب منتشر شده است، علاوه بر ارائه لینک مستقیم، خلاصه ای از جزئیات فیلم را بیان کنید تا افراد بدانند باید چه انتظاری از فیلم دارند و چندین هشتگ موضوعی (#موضوع) نیز در پایان توییت خود قرار دهید.
هر کسی که از توییتر استفاده می کند و به عنوان مثال دنبال #گل رز، #گل، #باغچه، یا #گیاه می گردد، سریعاً این توییت را مشاهده کرده و لینک فیلم شما را می بیند! سپس شما افراد را تشویق می کنید تا سوالات باغبانی خود را برای شما توییت کرده و شما نیز این سوالات را با ارجاع دادن افراد به فیلم های مرتبط خودتان، جواب می دهید.
شما خودتان می توانید با استفاده از کلمات کلیدی یا عبارت های مربوط به محتوای کانال ویدیویی خود، در توییتر جست و جو کنید، شما می توانید تمام توییت های سایر کاربران را که شامل این عبارت ها می شود، را مشاهده کنید و این افراد را دنبال کنید. این کار باعث می شود، آنها نیز تشویق شوند تا فید یا اراس اس توییتر شما را دنبال کنند.


از طرفی دیگر می توانید از طریق توییتر و تماس شخصی، با این افراد ارتباط برقرار کنید. سپس آنها توییت های ارتقا دهنده فیلم های شما را دیده و می توانند خود فیلم ها را نیز ببینند. برای مثال، اگر فهمیدید کاربری در توییتر به طور فعال در مورد علاقه اش به کاشت رز در توییتر صحبت می کند، شما می توانید چنین پیامی برای او ارسال کنید:
@نام کاربری، لطفاً آخرین فیلم امیرحسین را در مورد نحوه کاشت رز مشاهده کنید + (لینک فیلم)


وقتی شما مستقیماٌ با یک غریبه (و به طور خودجوش) از طریق توییتر، فیس بوک، یا ایمیل تعامل بر قرار می کنید، حتماٌ بررسی کنید تا پیام شما سود جویانه یا اسپم در نظر گرفته نشود. این کار می تواند باعث قفل شدن اکانت شما شود (در صورت گزارش اسپم یا سوءا ستفاده) این

استراتژی را یک قدم جلوتر برده و از نرم افزارهای خاص ویندوز یا مک به نام TweetAdder استفاده کنید. این برنامه به شما در پیدا کردن فالوئرها بر اساس کلمات کلیدی مرتبط با چیزی که شما می خواهید ارتقا دهید، کمک می کند.
استفاده کردن از این برنامه که 55 و 188 دلار(بسته به اکانت های توییتر) قیمت دارد، می تواند باعث پیدا کردن ده ها یا صدها فالوئر توییتر در هر روز شود (برای استفاده دوباره از این برنامه، شما نیازی به پرداخت دوباره هزینه ندارید). پس حتماً از توییت های خود برای ارتقای فیلم های یوتیوب (و در نهایت برندینگ اینترنتی) استفاده کنید.

ایجاد مخاطب برای ویدیوها در فیسبوک

ارتقای ویدیوهای یوتیوب از طریق قرار دادن آنها به طور مستقیم در صفحات فیس بوک و یا قرار دادن لینک ویدیوها در بخش آپدیت وضعیت فیس بوک، بسیار راحت است. می توانید یک آلبوم عکس از فیلم های خود در فیس بوک منتشر کرده و توضیحات دقیق و تگ های آنها را نیز در این آلبوم ارائه کنید.
اگر هنوز صفحه فیسبوک برای شرکت، محصول، گروه یا سازمان خود نساخته اید، به سایت فیسبوک رفته، بر روی لینک “(ساخت یک صفحه) Create a page” در پایین صفحه کلیک کنید. از این منو، نوع صفحه ای که می خواهید بسازید، را انتخاب کرده تا بتوانید بهتر با مشتریان و مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید. شما در اینجا انتخاب هایی دارید:

  • تجارت یا مکان محلی
  • شرکت، سازمان، یا موسسه
  • برند یا محصول
  • هنرمند، گروه موسیقی یا شخصیت عمومی
  • سرگرمی
  • جامعه یا هدفمند

احتمالاً شما گزینه تجارت یا مکان محلی و یا شرکت، سازمان یا موسسه را به عنوان نوع صفحه فیسبوک انتخاب می کنید. اما، اگر صفحه ای که شما می سازید، مخصوص ارتقای برند یا محصول است، گزینه برند یا محصول را انتخاب کنید. باید گزینه ای را انتخاب کنید که برای شما مناسب باشد. برای این کار باید ببینید، می خواهید خود را چه کسی (به عنوان حضور اینترنتی خود) معرفی کرده و اینکه چه هدفی دارید.
وقتی بر روی نوع صفحه ای که می خواهید بسازید کلیک کردید، از منوی پول داون و قسمت های متفاوت استفاده کرده تا هدف، موضوع و در صورت امکان، محل را مشخص کنید. هر دسته بندی، انتخاب های متفاوتی را در اختیار قرار می دهد که مرتبط ترین را باید انتخاب کنید. سپس، بر روی کلید “Get Started (شروع کار)” کلیک کنید.
در صورت نیاز، یک اکانت فیسبوک بسازید، یا اگر از قبل اکانت دارید، بر روی گزینه “I already have a Facebook account(من از قبل اکانت فیس بوک دارم)” کلیک کنید. دستورالعمل را برای ساخت یک صفحه جدید فیس بوک دنبال کنید. سپس ، وقتی محتوا را در صفحه منتشر می کنید، فیلم های شخصی خود در یوتیوب را به عنوان مقاله یا پست منتشر کنید. این کار را می توان از طریق فیسبوک و یا مدیریت کردن اکانت کانال یوتیوب انجام داد.


بسته به نوع تنظیمات صفحه فیسبوک شما، نه تنها می توانید حضور اینترنتی خود را ارتقا دهید، بلکه کاربران فیسبوک نیز می توانند بر اساس کلمات کلیدی، که شما به عنوان موضوع، توضیح یا سایر بخش های مرتبط وارد کرده اید، شما را پیدا کنند. پس صفحه فیسبوک، علاوه بر ایفای نقش به عنوان یک پلتفورم برای نمایش دادن ویدیوها، می تواند باعث ارتقای شرکت، محصول یا خدمات شما شود. همین طور می توانید از آن برای ارتباط مستقیم با طرفداران، پیروان، کاربران و بازدیدکنندگان استفاده کنید.

دیدگاه شما چیست؟