increase content marketing reach

افزایش کارایی بازاریابی محتوا

زمان مطالعه 4 دقیقه
افزایش کارایی بازاریابی محتوا

یکی از اهداف ما به عنوان بازاریابان محتوا، افزایش شانس دیده و شنیده شدن محتوا توسط افراد مورد نظر است که این کار با گسترش مخاطبانی که پیام را می بینند، امکان پذیر خواهد بود. گاهی اوقات تائید بسیار زیاد بر روی مطلب می تواند شما را به هدف نزدیک تر کند . این نکته برای موفقیت در بازاریابی محتوا نکته ای کلیدی است. در اینجا روش های کاربردی در بازاریابی محتوا به منظور گسترش مخاطبان شرح داده می شود.

همه ما به عنوان تولید کنندگان محتوا، همواره امیدواریم کسی باشد تا هنگامی که محتوای تولید شده را به دنیای دیجیتال می فرستیم، آن را بشنود یا ببیند.

محتوای عالی، یک زیرساخت در بازاریابی محتوا  

اساس کار بازاریابی محتوا، باور این مطلب است که شما باید محتوای بسیار خوب تولید کند. محتوائی که به خوبی تولید و عرضه شده باشد و برای مخاطبان ارزشمند باشد. بدون این مشخصات، طبیعی است که دیگران به مطالب شما توجه نخواهند کرد. همانطور که هیچ فردی به افتادن درختی در یک جنگل توجه نخواهد کرد هر چقدر هم نزدیک آن درخت ایستاده باشد!

وب سایت شما یک قطب مهم در بازاریابی محتواست  

این نکته بارها قید شده است که برای 99% کسب و کارهای بزرگ ،وب سایت به عنوان قطب اصلی بازاریابی محتواست. از این رو، وب سایت اولین جائی است که می توانید به گسترش مخاطبان خود بیفزایید. یکی راهکار خوب، جذب بازدید کنندگان بیشتر برای وب سایت است و جذب بازدیدکنندگان بیشتر در زیر چتر سئو قرار گرفته است!

بهترین توصیه در ارتباط با سئو می تواند این عبارت باشد: زود اقدام کنید ، به طور متناوب این کار را تکرار کنید.

سئو و بهینه سازی وب می بایست یکی از ارکان اصلی کار شما باشد، بنابراین محتوائی که تولید می کنید، روشی که آن را سازماندهی می کنید و زبانی که از آن استفاده می کنید، همگی به جستجوی کلمات کلیدی وابسته است. شما نیازمند آن هستید که زبانی که مخاطبان شما استفاده می کنند را فراگیرید و در ارتباط با موضوعاتی که آن ها علاقمند هستند و موضوعاتی که شما باید تحت پوشش قرار دهید، اطلاعاتی کسب کنید.   

واضح است که باید زبان مشترکی با کاربران داشته باشید تا بتوانید دایره مخاطبان خود را گسترش دهید. همچنین شما می توانید به اظهار نظر در ارتباطات خود بپردازید و باید به طور واضح برای حفظ رابطه تلاش کنید.

سئو، از تنظیمات مکانیکی زمان گذشته که جنبه تکنیکی نیز داشتند کمی متفاوت است و باید با نگاهی مفهومی تر به سایت خود بنگرید.

به علاوه دقت کنید که در دام ” تنظیم کردن و فراموش کردن” گرفتار نشوید. سئو به تلاشی متناوب و مداوم احتیاج دارد تا بتواند نتایج مداومی را نیز نمایش دهد. فضای رقابتی به سرعت در حال تغییر و تحول است و الگوریتم های مورد استفاده موتورهای جستجو نیز مکرراً تغییر می کنند. از این رو روش هائی که اخیرا مورد استفاده قرار می دادید ممکن است بیش از این کاربردی نباشد.

شبکه های اجتماعی راهکاری برای تقویت محتوا  

سئو تنها شروع کار است. پس از آن می بایست روش هائی برای بهبود محتوائی که ساخته اید پیش گیرید و آن را به کسانی که به دنبال این مطلب هستند و در موتور های جستجو به یافتن آن اقدام نکرده اند، ارائه دهید. اینجاست که شبکه های اجتماعی برتری خود را نشان می دهد. نباید بازاریابی شبکه های اجتماعی را با فعالیت هائی که نوجوانان در وب انجام می دهند اشتباه گرفت ، طرز استفاده می تواند بسیار متفاوت باشد.

تشخیص اینکه شبکه های اجتماعی برای بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرد یا تنها برای فعالیت های اجتماعی ، نکته بسیار مهمی است.

دستیابی به این موضوع مستلزم تولید محتوای قانع کننده و مرتبط است. کلمات کلیدی از اهمیت به سزائی برخوردارند – برای مثال می توان در ارتباط با بازاریابی محتوا از هشتگ #contentmarketingدر پست های شبکه های اجتماعی استفاده کرد- در این راه، هوشیاری و ذکاوت حکم فرماست. ممکن است فقط چند دقیقه صرف این کار کرده باشید یا تنها 140 کاراکتر برای جلب نظر مخاطبان اختصاص دهید تا بتوانید توجه آن ها را به خود اختصاص دهید و آنقدر آن ها را به موضوع علاقمند کنید تا باعث شود پُست شما را برای مخاطبان خود نیز به اشتراک بگذارند. بدون شک، قدرت واقعی شبکه های اجتماعی در این نکته است.

ایمیل مارکتینگ به عنوان یک “یادآور” در بازاریابی محتوا استفاده می شود.  

شانس اینکه فردی به وب سایت شما رجوع کند برای اینکه ببیند این اواخر چه تغییراتی انجام داده اید بسیار اندک است. به این خاطر است که ایمیل مارکتینگ باید جزئی از ابزار کار شما باشد. اگر چه معمولا صندوق inboxدر ایمیل ها به حد کافی پُر شده اند و پر از ایمیل های گوناگون می باشند و امکان فشردن deleteتوسط افراد احتمال بالائی دارد.

به عنوان یکی از اصول ایمیل مارکتینگ، لازم است ایمیل ها باید در زمان مناسب ارسال شوند. اگر شما 6 ماه پیش یکی از مشتریان خود را ملاقات کرده اید که در آن زمان آمادگی خرید و یا بودجه کافی نداشتند، می بایست ارتباط خود را با آن مشتری حفظ کنید. به این نکته توجه کنید که الزاما نباید از طریق ایمیل، میزان دسترسی به افراد جدید را گسترش داد بلکه می توان روابط گذشته را از این طریق حفظ کرد.

استفاده از فراخوانی های منجر به خرید در بازاریابی محتوا  

در نهایت باید گفت که دسترسی به هدف نهائی در تعامل و به اشتراک گذاری خلاصه شده است. بدون مشارکت، بازاریابی محتوا ارزش واقعی نخواهد داشت. CTAیا همانCall TO Actionنقطه ای است که فعالیت های شما به مشارکت تبدیل می شود. مشارکت می تواند انواع مختلفی داشته باشد که به اشتراک گذاری پُست ها یکی از آن ها به شمار می آید.  اطمینان حاصل کنید که فرصت هائی برای مخاطبانتان ایجاد کنید که به آسانی بتوان محتوا را از طریق ایمیل و یا شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشت. این روش یک راهکار برای ارزیابی اعتبار و ارزش محتواست که می تواند برای رسیدن به هدف کارگشا باشد. می توانید این روش ها را در تمامی بخش های محتوای تولید شده به کار گیرید.

دیدگاه شما چیست؟