increase content marketing reach

افزایش کارایی بازاریابی محتوا

زمان مطالعه 3 دقیقه
افزایش کارایی بازاریابی محتوا

یکی از اهداف بازاریابان محتوا، افزایش شانس دیده و شنیده شدن محتوا توسط مخاطبان است که این کار با افزایش کاراریی در بازاریابی محتوا، امکان پذیر خواهد بود.

گاهی اوقات تائید بسیار زیاد بر روی یک محتوا می تواند شما را به هدف نزدیکتر کند . این نکته برای موفقیت در بازاریابی محتوا نکته ای کلیدی است. در اینجا روش های افزایش کارایی بازاریابی محتوا به منظور گسترش مخاطبان شرح داده می شود. همه تولید کنندگان محتوا، همواره امیدوارند کسی باشد تا هنگامی که محتوای تولید شده را به دنیای دیجیتال می فرستیم، آن را بشنود یا ببیند و برای افزایش کارایی روش های بازاریابی محتوایی خود برنامه ریزی می کنند.

محتوای عالی، یک زیرساخت در بازاریابی محتوا  

اساس کار بازاریابی محتوایی، باور این مطلب است که تولید محتوا با کیفیت انجام شود. محتوایی که به خوبی نوشته و توزیع شده باشد و برای مخاطبان ارزشمند باشد. بدون این مشخصات، طبیعی است که مخاطبان به مطالب توجه نخواهند کرد.

وب سایت: قطب مهم در بازاریابی محتوا

این نکته بارها گفته شده است که برای 99 درصد کسب‌‍و‌کارهای بزرگ، وب سایت به عنوان قطب اصلی بازاریابی محتوا است. وب سایت اولین جایی است که می تواند به گسترش مخاطبان بیفزاید. یکی راهکار خوب، جذب بازدید کنندگان بیشتر برای وب سایت است و جذب بازدیدکنندگان بیشتر در زیر چتر سئو و بهینه سازی وب سایت قرار گرفته است!

بهترین توصیه در ارتباط با سئو می تواند این عبارت باشد: زود اقدام کنید ، به طور مداوم این کار را تکرار کنید. سئو سایت یکی از ارکان اصلی کار است، بنابراین محتوایی تولید شده، استراتژی محتوا و کلمات کلیدی که در محتوانویسی از آن استفاده می شود، همگی به آنالیز کلمات کلیدی جستجو شونده در موتورهای جستجوگر وابسته است.

واضح است که باید زبان مشترکی با کاربران داشته باشید تا بتوانید دایره مخاطبان خود را گسترش دهید. همچنین شما می توانید به اظهار نظر در ارتباطات خود بپردازید و باید به طور واضح برای حفظ رابطه تلاش کنید. سئو، از تنظیمات مکانیکی زمان گذشته که جنبه تکنیکی نیز داشتند کمی متفاوت است و باید با نگاهی مفهومی تر به سایت خود بنگرید.

به علاوه دقت کنید که در دام ” تنظیم کردن و فراموش کردن” گرفتار نشوید. سئو به تلاشی متناوب و مداوم احتیاج دارد تا بتواند نتایج مداومی را نیز نمایش دهد. فضای رقابتی به سرعت در حال تغییر و تحول است و الگوریتم های مورد استفاده موتورهای جستجو نیز مکرراً تغییر می کنند. از این رو روش هائی که اخیرا مورد استفاده قرار می دادید ممکن است بیش از این کاربردی نباشد.

شبکه های اجتماعی راهکاری برای تقویت محتوا  

سئو تنها شروع کار است. پس از آن می بایست روش هایی افزایش کارایی بازاریابی محتوا که ساخته اید پیش گیرید و آن را به کسانی که به دنبال این مطلب هستند و در موتور های جستجو به یافتن آن اقدام نکرده اند، ارائه دهید. اینجاست که بازاریابی شبکه های اجتماعی سلام می دهد.

دستیابی به این موضوع مستلزم تولید محتوای قانع کننده و مرتبط است. کلمات کلیدی از اهمیت بسزایی برخوردارند. برای مثال می توان در ارتباط با بازاریابی محتوا از هشتگ #بازاریابی-محتوا در پستهای شبکه های اجتماعی استفاده کرد. در این راه، هوشیاری و ذکاوت حکم فرماست.

ممکن است فقط چند دقیقه صرف این کار کرده باشید یا تنها 140 کاراکتر برای جلب نظر مخاطبان اختصاص دهید تا بتوانید توجه آن ها را به خود اختصاص دهید و آنقدر آن ها را به موضوع علاقمند کنید تا باعث شود پُست شما را برای مخاطبان خود نیز به اشتراک بگذارند. بدون شک، قدرت واقعی شبکه های اجتماعی در این نکته است.

ایمیل مارکتینگ، یک یادآور افزاینده کارایی محتوا

شانس اینکه فردی به وب سایت شما رجوع کند برای اینکه ببیند این اواخر چه تغییراتی انجام داده اید بسیار اندک است. به این خاطر است که ایمیل مارکتینگ باید جزئی از ابزار کار شما باشد. اگر چه معمولا صندوق  ورودی در ایمیل ها به حد کافی پُر شده اند و پر از ایمیل های گوناگون می باشند و امکان فشردن حذف توسط افراد احتمال بالائی دارد.

به عنوان یکی از اصول ایمیل مارکتینگ، لازم است ایمیل ها باید در زمان مناسب ارسال شوند. اگر شما 6 ماه پیش یکی از مشتریان خود را ملاقات کرده اید که در آن زمان آمادگی خرید و یا بودجه کافی نداشتند، می بایست ارتباط خود را با آن مشتری حفظ کنید. به این نکته توجه کنید که الزاماْ نباید از طریق ایمیل، میزان دسترسی به افراد جدید را گسترش داد بلکه می توان روابط گذشته را از این طریق حفظ کرد.

CTA در بازاریابی محتوا  

در نهایت باید گفت که دسترسی به هدف نهایی در تعامل و به اشتراک گذاری خلاصه شده است. بدون مشارکت، بازاریابی محتوا ارزش واقعی نخواهد داشت. CTA یا فراخوان به اقدام نقطه ای است که فعالیت های شما به مشارکت کاربران تبدیل می شود. مشارکت می تواند انواع مختلفی داشته باشد که به اشتراک گذاری پُست ها یکی از آن ها به شمار می آید.

اطمینان حاصل کنید که فرصت هایی برای مخاطبانتان ایجاد کنید که به آسانی بتوان محتوا را از طریق ایمیل و یا شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشت. این روش یک راهکار برای ارزیابی اعتبار و ارزش محتوا است که می تواند برای رسیدن به هدف کارگشا باشد. می توانید این روشها را در تمامی محتوای تولیدی وب سایت خود به کار گیرید.