5 اشتباه رایج در کدنویسی HTML

امیرحسین ستاری

امیرحسین ستاری

عاشق دیجیتال مارکتینگ و وب


در کدنویسی اچ تی ام ال اشتباهات رایجی میان کدنویسان مبتدی تا پیشرفته وجود دارد که در مورد پسند بودن سایت، سرعت بارگذاری صفحات وب، کاهش حجم صفحات وب تاثیر گذارند، اگر چه این اشتباهات ممکن است از نظر کاربران و بینندگان سایت مخفی بمانند اما چشمهای تیز موتورهای جستجوگر مخصوصاً گوگل در رتبه سایت، بازگشت دادن کاربران به سایت و در نهایت پیشرفت وب سایت تاثیر بسزایی دارد. کد نویسی تمیز و بدون اشتباه از سوی طراحان وب سایت در روند پیشرفت و توسعه سایت تاثیر شگرفی خواهد داشت، در زیر به چند نمونه اشتباهات رایج در طراحی سایت و کد نویسی HTML می پردازیم.

تبدیل نکردن Ampersand (&)

زمانیکه در سورس بسیاری از صفحات وب نگاهی می اندازید می بینید که نماد & در آنها تبدیل به کد نشده است و این اشتباه به دلیل کپی و وارد کردن از صفحه کلید می باشد و برای رفع آن کد نویس می تواند از کد   به جای آن استفاده کند.

نمایش اشتباه Ellipsis

در زبان انگلیسی به "غیره" یا همان سه نقطه که در زبان فارسی بکار گرفته می شود Ellipsis گفته می شود و از اشتباهات عمده ای که معمولاً طراحان سایت مرتکب می شوند استفاده نادرست از سه نقطه در پایان کلمات می باشد. برای رفع این مشکل تنها کافیست بجای استفاده از سه نقطه از کد &Hellip; استفاده شود.

اشتباه استفاده از خط فاصله en

در زبان کد نویسی HTML خط های فاصله هر کدام نمایش و عملکرد خاصی را ارائه می دهند بعنوان مثال برای نمایش بازه زمانی مشخص 1:00–2:00 می بایست از کد – استفاده کرد تا موتورهای جستجوگر و مرورگرها به اشتباه منظور شما را درک نکنند.

نماد حق کپی رایت

نماد © که دور آن دایره کشیده شده است همگان می دانند که نماد کپی رایت می باشد، برای نمایش این نماد از کد © استفاده کنید.

نمایش اشتباه کد ثبت نام تجاری TM

اگر نام تجاری خود را ثبت کرده اید و می خواهید از کد ™ در کنار آن استفاده کنید کافیست کد ™ استفاده کنید.