the importance of xml sitemaps in the age of panda

حفظ میزان فروش پس از فصل تعطیلات

زمان مطالعه 2 دقیقه
حفظ میزان فروش پس از فصل تعطیلات

یکی از مشکلات همیشگی فروشگاه‌های اینترنتی کاهش میزان فروش پس از فصل فروش اعیاد و نوروز است. اینکه فروش شما در تمامی دوره‌های زمانی در طول سال یکسان باشد امری بسیار مهم است که دست‌نیافتنی نیست و تنها نیازمند کمی برنامه‌ریزی و رعایت برخی نکات بسیار کوچک است.
در این مقاله به مهم‌ترین نکات کوچک برای این مورداشاره می‌کنیم.

کالاهای قدیمی را از انبار فروشگاه اینترنتی خود بردارید

در هر صنفی که باشید و هرچقدر هم دارای برنامه‌ریزی‌های عالی فروش در فروشگاه اینترنتی خود باشید بازهم محصولاتی کم‌فروش در انبار خودخواهید داشت و بهترین زمان برای فروش این محصولات، مناسبت‌هایی مانند سال نو است. قیمت محصولاتی که در طول سال گذشته در انبار مانده‌اند را کاهش دهید تا فروش آن‌ها آسان‌تر شود و انبار شما خالی‌تر.
 

پیشنهاد‌ها ویژه فروش را فراموش نکنید

فروردین و اردیبهشت‌ماه‌های بسیار عالی برای ارائه پیشنهاد‌ها ویژه به مشتریان فروشگاه اینترنتی هستند و پیشنهاد‌هایی همانند یکی بخر دوتا ببر و یا پیشنهاد تخفیف حجمی با کمپین تبلیغاتی صحیح می‌تواند بازدهی بسیار عالی را برای افزایش فروش ما داشته باشد.
ماه‌های بعد از شروع سال نو برای بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی ماه ساکتی است اما شما می‌توانید باگذشت از مقدار کمی از سود خود ماه‌های ساکتی را تجربه نکنید.
 

محصولات جدید را به لیست محصولات فروشگاه اینترنتی خود اضافه کنید

هیچ‌چیز به‌اندازه محصولات جدید و جذاب باعث ایجاد انگیزه بازگشت به سایت و حتی خرید در مشتریان فروشگاه اینترنتی نیست. سعی کنید تا معرفی محصولات و یا برندهای جدید مرتبط با شاخه کاری فروشگاه اینترنتی خود را در ماه‌های بعد از فصل عید در سایت قرار دهید و فراموش نکنید که در مورد این موضوع قبل و بعد از فصل فروش عید اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام دهید.
 

از بازاریابی غافل نشوید

زمانی که فروش شما کم شده است اشتباه نکنید و به خاطر کاهش هزینه‌ها، هزینه‌های مربوط به تبلیغات و بازاریابی خود را کاهش ندهید، چون درواقع دارید وضعیت خود را بدتر می‌کنید. به‌جای کم کردن تبلیغات بررسی کنید و ببینید کدام‌یک از بسترهای تبلیغاتی قابل‌استفاده برای کسب و کار شما از تخفیف‌های فصلی استفاده می‌کنند و یا امکان ایجاد شرایط پرداختی مناسب‌تری را برای شما فراهم می‌کنند.
 

شبکه‌های اجتماعی بهترین دوست شما هستند

استفاده روزافزون افراد از شبکه‌های اجتماعی متنوع، باعث ایجاد بستری پربازده برای تبلیغات شده است. با توجه به شرایط خود، بهترین پیشنهاد وسوسه‌انگیز را که می‌توانید انتخاب کنید و از راه‌های مختلف این پیشنهاد و یا پیشنهاد‌ها ویژه را در تمامی شبکه‌های اجتماعی قابل‌دسترس و پربازده تبلیغ کنید تا تمامی مشتریان قدیمی شما و همچنین افراد جدید در مورد این پیشنهاد ویژه اطلاع پیدا کنند.
 

دیدگاه شما چیست؟