21 راه‌کار برای افزایش مشتری در کسب‌وکارهای اینترنتی – قسمت دوم

1297 بار
سه شنبه, 05 مرداد 1395 ساعت 20:12
ارزیابی شما
(1 رای)
21 راه‌کار برای افزایش مشتری در کسب‌وکارهای اینترنتی – قسمت دوم - 4.0 out of 5 based on 1 vote

21 راه‌کار برای افزایش مشتری در کسب‌وکارهای اینترنتی – قسمت اول


۸. پیدا کردن مشتری احتمالی اجتماعی

تاکتیک بازاریابی پارتیزانی در عصر دیجیتال یعنی پیدا کردن مشتریان احتمالی در شبکه‌های اجتماعی مانند تویتر.
کمی بر روی مشتریان محبوب شبکه‌های اجتماعی خود بررسی کرده و عبارت‌های مربوط به محصولات یا خدمات خود را جستجو کنید. سپس به مطالب آنها پاسخ گفته و جواب‌هایی را که نیاز دارند، در اختیار آنها قرار دهید. برای مثال، ما یک برنامه به نام Stride، طراحی کرده‌ایم که با جستجوی عباراتی مثل CRM Recommendation یا پیشنهادت CRM، یا نرم‌افزار پیگیری مشتری، به ما کمک کرد. داشتن این جستجوها باعث شد مشتریان احتمالی زیادی را بتوانیم پیدا کنیم. البته، باید به یک نکته توجه کنید: زیاده‌روی نکنید. تنها یک لینک را منتشر نکنید. چند پیشنهاد را در شبکه‌های اجتماعی خود قرار بدهید، حتی اگر رقبای شما باشند، یا اینکه در موضوعی متفاوت از کلمات کلیدی خود شرکت کنید.

راه‌کار برای افزایش مشتری در کسب‌وکارهای اینترنتی – قسمت دوم
 

۹. فیلم‌های زنجیره‌ای

آموزش آنلاین، امروز از داغ‌ترین بحث‌های بازار محسوب می‌شود. پلتفرم‌هایی مثل Coursera، Grovo، Udemy، و غیره وجود دارند که یادگیری را برای افراد تسهیل می‌کنند. اگر شما محتوای ویدئویی تولید می‌کنید و از این پلتفرم‌ها بهره نمی‌برید، منبع توزیع بسیار بزرگی را از دست داده‌اید. ما از Udemy بهره برده و محتوای تخته وایت برد جمعه خود را در آن پخش کرده‌ایم. این پلتفرم به ما اجازه می‌دهد تا با مخاطبی در تماس باشیم که هیچ آگاهی نسبت به تخته وایت برد جمعه ندارد. در واقع ما برند خود (MOZ) را در تماس افراد قرار می‌دهیم. حالا شما دلیل بیشتری برای تولید محتوای تصویری پیدا کرده‌اید.

راه‌کار برای افزایش مشتری در کسب‌وکارهای اینترنتی – قسمت دوم
 

۱۰. بازاریابی با نظرات

حالا که بحث از تخته وایت برد جمعه، به میان آمد، رند کاری عالی برای تکنیک بعدی انجام داده است که بازاریابی با استفاده از نظرات نام دارد. استفاده هوشمند از بازاریابی با استفاده از نظرات، یعنی همراه با ارائه ارزش، راهی عالی برای ایجاد رابطه، لینک و در دید قرار دادن برند شما برای مخاطبینی کاملاً جدید، است. برای جلوگیری از تکرار کردن مواردی که رند بیان کرده است، پیشنهاد می‌کنم تا به صفحه تخته وایت برد جمعه رفته و روش صحیح بازاریابی با استفاده از نظرات را یاد بگیرید. 

راه‌کار برای افزایش مشتری در کسب‌وکارهای اینترنتی – قسمت دوم
 

۱۱.  اشتراک در داخل برنامه

امروزه، تنها قرار دادن لینک، اشتراک گذاری صفحه در تویتر یا لایک کردن در فیس‌بوک، دیگر کافی نیست. شما باید انگیزه‌های بیشتری برای کاربران قرار دهید تا سایت شما به اشتراک گذاشته شود. بهترین راه، ترکیب کردن اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی و استفاده از برنامه مفید است. برای مثال، وقتی کاربر، به سطحی خاص رسیده یا نشانی را باز می‌کند، آنها این انتخاب را دارند تا موفقیت را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. شاید بهترین و شناخته‌ترین شرکت که این کار را انجام می‌دهد، Foursquare باشد. وقتی شما یک نشان را باز می‌کنید، شما می‌توانید این موفقیت را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

راه‌کار برای افزایش مشتری در کسب‌وکارهای اینترنتی – قسمت دوم
 

۱۲. باز پس‌گیری

این ایده‌ای است که جاستین و رینیا اعضای تیم بازاریابی، در moz امتحان می‌کنند. در اکثر شرکت‌های SaaS، وقتی یک کاربر، حساب کاربری خود را قطع کرده یا در دور آزمایشی، تبدیل نمی‌شود، دیگر کاربر فراموش می‌شود. چرا؟ اگر یک محصول، در زمانی خاص مناسب نبوده است، بدین معنا نیست که هیچ وقت اثربخشی ندارد. مفهوم بازپس‌گیری یعنی فرستادن یک ایمیل به افرادی که در آمار، از دست رفته‌اند و ارائه پیشنهاد که باعث می‌شود دوباره به محصول روی آورند.

راه‌کار برای افزایش مشتری در کسب‌وکارهای اینترنتی – قسمت دوم
 

۱۳. کارت تشکر از مشتری

یک "تشکر" ساده، می‌تواند ابزاری بسیار قدرتمند برای حفظ مشتریان باشد. در moz، ما این کار را به شکل یک "بسته شادی" انجام می‌دهیم. وقتی یکی از اعضای moz، به سطحی خاص از mozpoints برسد، چنین بسته‌ای برای او ارسال می‌شود. اما شما با موارد پیچیده نیازی ندارید. سرمایه‌گذاری در چیزی مثل کارت‌های تشکر، با یک پیام دست‌نویس، می‌تواند تأثیر زیادی در حفظ مشتریان نسبت به محصولات شما داشته باشد. و هیچ روش بازاریابی، بهتر از تعریف کاربران (word of mouth یا همان تبلیغات دهان به دهان) نیست. 

راه‌کار برای افزایش مشتری در کسب‌وکارهای اینترنتی – قسمت دوم
 

۱۴. برنامه افراد تأثیرگذار

تعامل داشتن با افراد تأثیر گذار و معرفی محصول به آنها در اوایل کار، می‌تواند یکی از مهم‌ترین مسایلی باشد، که می‌توانید برای شرکت خود انجام دهید. برای مثال، اگر من در حال ساخت یک فضای بازاریابی درونی جدید هستم، رند یکی از اولین کسانی است که با آن تماس گرفته و پیشنهاد می‌کنم تا از آن استفاده کند.  استفاده از ابزاری مثل FollowerWonk و Klout، راهی عالی برای پیدا کردن افراد تأثیرگذار در صنعت شماست سپس شما باید به آنها دسترسی زودهنگام به محصول، یا اکانت مجانی، یا انگیزه‌ای دیگر برای استفاده از محصولات ارائه کنید. این مسئله نیاز به چیز خاصی ندارد، تنها باید با افراد تأثیرگذار تماس برقرار گرفته و آنها را متقاعد کنید تا محصول شما را امتحان کنند.

راه‌کار برای افزایش مشتری در کسب‌وکارهای اینترنتی – قسمت دوم

برچسب‌ها