how to effectively make your site social media friendly

وب سایت و شبکه های اجتماعی

زمان مطالعه 3 دقیقه
ارتباط وب سایت و شبکه های اجتماعی

با توجه به تغییر پارادایم جهانی و روند رو به رشد یکپارچه سازی فعالیت های آنلاین، داشتن یک وب سایت این روزها یک ضرورت شده است. راه اندازی وب سایت بسیار ارزان تر از ایجاد و حفظ یک سوپر مارکت است. همه می دانیم که برای داشتن یک سوپرمارکت نیاز به پیدا کردن مکان فیزیکی مناسب، پرداخت اجاره، هزینه های سربار و غیره وجود دارد.

با داشتن یک وب سایت، شما می توانید مخاطبان بسیار گسترده تر و بدون مرز داشته باشید و روند گسترش مخاطبان و مشتریان شما گسترده تر شود. امروزه وب سایت به عنوان پایه و اساس کسب و کار آنلاین، نیاز به ارتباط موثر با شبکه های اجتماعی به عنوان یک راهکار در بازاریابی اینترنتی دارد. 

شبکه های اجتماعی به عنوان یک مجرای ارتباطی

البته این واقعیت به هیچ وجه قابل انکار نیست که داشتن یک محل کار فیزیکی لازمه ی بسیاری از کسب و کارهاست و صرفاً داشتن یک وب سایت ترویج آن کسب و کار را تضمین نمی کند. علاوه بر اینها شما باید تخصص و تبحر خود را در کسب و کار خود به نمایش بگذارید و آن را از طریق رابطه خوب و قوی با مشتریان خود به اثبات برسانید. بهترین راه برای پیگیری این اهداف قدرت رسانه های اجتماعی است.

داشتن حساب کاربری شبکه های اجتماعی فیسبوک و توییتر به نام برند و کمپانی شما لازمه اینکار می باشد اما قبل از همه اینها وب سایت شما باید یکپارچه و منسجم برای ارتباط با شبکه های اجتماعی باشد تا مخاطب، مشتری و دوستان شما را ترغیب به دیدن محصولات و خدمات شما کند و در آخر منجر به فروش خدمات و محصولات شما شود.

در اینجا به 5 روش برای ارتباط موثر وب سایت کسب و کار شما با شبکه های اجتماعی لیست شده است.

محتوا پادشاه است!

محتوا پادشاه است” یک عبارت است که هرگز از بین نخواهد رفت زیرا دقیقاً همان چیزی است که کاربران در اینترنت به دنبالش می گردند، به ویژه در شبکه های اجتماعی. خود من بارها مطالب مفید، فیلم های طنز، کتاب های پی دی اف و جک های روز را در شبکه های اجتماعی با دوستانم به اشتراک گذاشته ام. هر زمان که کلمه باینری از ذهنم عبور می کند بیاد درس علوم دبستان می افتم که در آن در مورد تکثر و تولیدمثل سلول از 1 به 2 و از 2 به 4 از 4 به 16 و …. و در نهایت بینهایت سلول بوجود می آید. دقیقاً در شبکه های اجتماعی مطالب و محتوای جالب، مفید و یا طنز آمیز وب سایت شما در دست دوستان شما لایک و شیر خواهد شد تا اینکه از 1 به بینهایت کاربر بازدید کننده از آن مطلب خواهد رسید.

البته برای رسیدن به اهداف در استراتژی بازاریابی محتوایی، روند مستمر تولید محتوا، حائز اهمیت می باشد.

نظرات کاربران در محتوا

شبکه های اجتماعی با هدف ایجاد روابط آنلاین اجتماعی ایجاد شده اند، شما می توانید یک شبکه اجتماعی متناسب با کسب و کار خود در اندازه کوچکتر مثلاً مختص هر محصول و یا هر خدمتی که از سوی شرکت شما ارائه می گردد داشته باشید. می توان از طریق یک وبلاگ با بخش نظرات، ویا یک انجمن که در آن  محصولات و یا خدمات مورد بحث و تبادل نظر قراربگیرد راه اندازی نمایید و به این ترتیب مردم و مشتریان، خواهند توانست نقد ها و بررسی های خود را با شما به اشتراک بگذارند و در نهایت رابطه قوی تری بین شما و مشتریان یا مخاطبان شما شکل بگیرد.

عنوان ها و تصاویر چشم نواز

بعضی مواقع برخی از مطالب و محتواها بسیار مفید و کارا هستند، اما زیاد مورد توجه قرار نمی گیرند!
• و تنها دلیل آن عدم استفاده از عناوین و تیترهای مناسب و جذاب است که کاربر در نگاه اول خیره به آن گردد.
• در انتخاب تصاویر نیاز به دقت زیادی برای جذب چشم و نگاه کاربر وجود دارد. استفاده از گرافیک اطلاع‌رسان (Infographic) برای ساده سازی مفاهیم پیچیده و برجسته سازی آنها راهی مناسب و ساده ای است.

دکمه های شبکه های اجتماعی

در عصر ارتباطات مردم در اینترنت به دنبال روش های راحت برای رسیدن به مطالب و نیازهای خود هنگام وبگردی می باشند و می خواهند براحتی محتوای مدنظر خود را با حساب های مختلف شبکه اجتماعیشان به اشتراک بگذارند.
علاوه بر این دکمه های به اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی، محبوبیت محتوای شما را در ذهن کاربرانتان به تصویر می کشد و مهمتر از همه اینها تا بحال برای من زیاد پیش آمده است که مطلبی را به دلیل تعداد زیاد اشتراک گذاری دکمه های شبکه های اجتماعی آن مطلب خوانده ام.

(RSS) فید ار اس اس دریافت مطلب

چیز جدیدی نیست، اما نشان داده است که می تواند کارهای بزرگی کند و یکروزه مطلب شما را در سرتاسر دنیای اینترنت به نمایش بگذارد و همچنین شما را از به اشتراک گذاری چندین باره مطالب وب سایت، در سایتهای دیگر خلاص می کند.

نتیجه : وب سایت به عنوان یک پایگاه رسمی اینترنتی جایگاه خود را دارد اما ارتباط موثر با رسانه های اجتماعی اجازه می دهد تا پوشش گسترده تر برای کسب و کار شما صورت گیرد و شما را به مخاطبان و مشتریانتان نزدیکتر کند و از پتانسیل ارتباط آنلاین، در کسب و کار خود، نهایت استفاده را ببرید. به امید خداوند متعال

دیدگاه شما چیست؟