How to advertise a business for free on the internet

تبلیغات رایگان اینترنتی

زمان مطالعه 3 دقیقه
تبلیغات رایگان اینترنتی

سرویس‌های مختلفی وجود دارند که به شما این امکان را می‌دهند بدون پرداخت هزینه‌ای کالا یا خدمات خود را تبلیغ و از این راه محصولات و با خدمات خود را معرفی کنید، ولی نباید فراموش کنید که تبلیغات حتی از نوع رایگانش آسان نیست و شما باید عوامل مختلفی را کنار یکدیگر تنظیم کنید تا به مقصود خود برسید.

با تعریف بازاریابی شروع کنیم

به‌طور خلاصه بازاریابی عبارت است از مجموع  اقداماتی که در نهایت منجر به افزایش شناخت شدن محصول، خدمات و یا کالای های قابل‌ارائه از طرف شما شود تا مشتریان و مخاطبین جذب این کالا و خدمات شوند.
بازاریابی روش های متنوعی دارد که بسته به شرایط و نوع خدمت یا محصول باید از شیوه درست بازاریابی استفاده کنیم. امروزه در هر کسب‌وکاری این بخش جزء جدانشدنی از بخش فروش سازمانی است و سازمان‌هایی موفق هستند که تیم بازاریابی قوی در کنار فعالیت‌های خوددارند. دقت کنید که در کوچک‌ترین کارها چه اقتصادی و غیراقتصادی جایگاه بازاریابی محفوظ است. پس شاید در حال حاضر در حال فروش یک محصول در اینترنت هستید که باید برای آن بازاریابی را انجام دهید.
 

بازاریابی با استفاده از تبلیغات رایگان

تبلیغات جزئی جدانشدنی از یک بازاریابی موفق هستند. اگر عوامل مؤثر در یک تبلیغ موفق، برای کالا و یا خدماتی که ارائه می‌دهید، را در نظر بگیرید، این خود یک بازاریابی خوب برای کسب سود بیشتر است.
سرویس‌های تبلیغات اینترنتی رایگان روزبه‌روز در حال به افزایش است و انتخاب‌های بیشتری را در دسترس شما قرار می‌دهد اما، آیا تمام آن‌ها برای درج تبلیغ مناسب هستند؟
شما با ثبت‌نام در این نوع وب‌سایت‌ها می‌توانید اقدام به درج آگهی کنید. معمولاً آگهی که درج می‌کنید در یک صفحه به‌صورت عادی برای بازدیدکنندگان آن وب‌سایت‌ها به نمایش درمی‌آید. بازدیدکنندگان این نوع وب‌سایت‌ها می‌توانند از هرکجا وارد شوند. موتور جستجو مهم‌ترین نقطه برای ورود بازدیدکننده به این وب‌سایت‌ها است. از مهم‌ترین افرادی که می‌توان آن‌ها را جزء مشتریان بالقوه به‌حساب آورد، کسانی هستند که در موتورهای جستجو اقدام به یافتن کالای موردنظرشان می‌کنند. هیچ‌وقت این افراد را دست‌کم نگیرید و از پتانسیل این موتور‌های جستجو برای جذب مخاطب قابل نشوید. بسته به این‌که نوع بهینه‌سازی صفحات وب‌سایت تبلیغ‌کننده (ساختار سئو) به چه صورت باشد، ممکن است شما برای یک یا چند کلمه کلیدی در صفحه‌های آغازین نتایج جستجو قرار بگیرید. پس دقت به این موضوع که وب‌سایت تبلیغات رایگان چقدر به مسئله بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجو اهمیت می‌دهد، می‌تواند در بازدهی تبلیغات رایگان شما بسیار تأثیرگذار باشد. میزان بهینه بود ساختار سئو، یکی از عوامل مهمی است که هنگام انتخاب این‌گونه سرویس‌ها باید در نظر بگیرید. عوامل دیگری هم مانند: محبوبیت و معروف بودن وب‌سایت، رتبه آن در موتورهای جستجو مخصوصاً گوگل (Page Rank)، طراحی گرافیکی و قالب وب‌سایت، نرخ تبدیل و برخی دیگر از عوامل مهم دیگر هم باید در نظر گرفته شوند.

حال شاید از خودتان بپرسید چه کسی می‌تواند از این سرویس‌های بازاریابی رایگان استفاده کند! این‌یک سؤال ساده ولی درعین‌حال مهم است. اگر بدانید چه چیزی را باید تبلیغ کنید، نصف راه را رفته‌اید. بسیاری از افراد فکر می‌کنند حتماً باید خودشان یک محصول داشته باشند تا بتوانند در این‌گونه وب‌سایت‌ها تبلیغ کنند. جواب منفی است. اگر در حال حاضر در حال تبلیغ برای محصولات و خدمات دیگران هستید، می‌توانید در این وب‌سایت‌ها برای گرفتن پورسانت بیشتر و درآمد بیشتر تبلیغ کنید.


بسیاری از وب‌سایت‌های همکاری درفروش به شما یک فروشگاه هم می‌دهند که می‌توانید این کار را برای محصولات فروشگاه انجام دهید. ولی نکاتی را برای افزودن تبلیغ به این‌گونه وب‌سایت‌های تبلیغاتی رایگان باید در نظر بگیرید:

– شاخه مناسب را انتخاب کنید. خودتان را جای بازدیدکننده‌ای بگذارید که می‌خواهد کالای موردنظر خود را پیدا کند.
– توضیحات کالا یا خدمات، نقش اساسی را درفروش آن محصول بازی می‌کنند. خریدار معمولاً وقت و زمانی را صرف جمع‌آوری اطلاعات در مورد آن محصول نمی‌کند. مگر این‌که مجذوب آن شده باشد. پس در نگاه اول این شمایید که باید تمام مشخصات کالای خود را به بازدیدکننده نشان دهید و آن را تبدیل به مشتری کنید.
– در توضیحات از کلمات کلیدی مرتبط با محصول استفاده کنید. این موضوع را فراموش نکنید که هنوز عمده خریداران شما از طریق موتور جستجو مخصوصاً گوگل وارد وب‌سایت می‌شوند.
– از تصاویر مناسب و باکیفیت خوب غافل نشوید. حتماً یک یا چند تا از عکس‌های مرتبط با محصول یا خدماتتان را در تبلیغ جاسازی کنید.
– اطلاعات تماس خود را به‌طور کامل قرار دهید. حتی اگر وب‌سایت یا وبلاگی دارید، در انتها نشانی آن را هم وارد کنید.
اگر با افزایش هزینه‌ها مشکلی ندارید، تبلیغات ویژه را در کنار تبلیغات رایگان خریداری کنید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که در کدام وب‌سایت تبلیغات رایگان این کار را انجام می‌دهید که نرخ تبدیل بالایی برای شما داشته باشد.
درنهایت این شما هستید که با ابزارها و پولی که در اختیاردارید، می‌توانید کالاها یا محصولات خود را به دیگران معرفی کرده و فروش خود را افزایش دهید و همان‌طور که گفته شد یکی از این ابزارها استفاده از وب‌سایت‌های تبلیغاتی رایگان است که با یک جستجوی ساده در موتورهای جستجو می‌توانید به این‌گونه وب‌سایت‌ها دسترسی پیدا کنید.

دیدگاه شما چیست؟