چقدر مشتریان فروشگاه اینترنتی خود را میشناسید ؟؟

802 بار
دوشنبه, 26 بهمن 1394 ساعت 15:16
ارزیابی شما
(1 رای)
چقدر مشتریان فروشگاه اینترنتی خود را میشناسید ؟؟ - 5.0 out of 5 based on 1 vote

چقدر مشتریان  فروشگاه اینترنتی خود را میشناسید ؟؟

 

 

Alex Turnbull مدیر کل شرکت Groove در سال 2015 مبلغ 50.000$ را صرف ساخت نرم‌افزاری کرد که درصد بسیار کمی از کاربران به آن نیاز داشتند.
او در مورد این اشتباه خود بلاگی را نوشت که ماجرای خود را از زمان شروع اولین پرداخت تا پرداخت آخرین سنت 50.000$ در آن شرح داده است.
با خواندن این بلاگ به یک نکته بزرگ پی میبریم و آن نکته این است : در یک پروژه بیشتر از ساخت تحقیق کن و مشاوره بگیر.
یکی از اشتباهات بزرگ Alex این بود که پیش از شروع پروژه به اطلاعات جمع‌آوری شده از مشتریان خود توجهی نکرد وبه زبان دیگر او مشتریان خود و نیازهای آن‌ها را نمیشناخت.
در این مقاله به شما میگوئیم که چگونه بیشتر از اینکه به دنبال ساخت ایده‌های جدید باشید ، شنونده خوبی در مقابل تقاضای مشتریان خود و نیازهای آن‌ها باشید.

 

چطور میتوانید مشتریان فروشگاه اینترنتی خود را بشناسید؟؟

بطور معمول مشتریان فروشگاه های اینترنتی از اینکه نیازهای واقعی خود را بطور کامل و صادقانه بیان کننده کمی ترس دارند. دلیل آن هم این است که آن‌ها در مورد اینکه این صداقت چه تأثیری بر روی تجربه خرید آن‌ها خواهد داشت اطلاعی ندارند و از این رو بجای اینکه این اطلاعات را بطور مستقیم یه شما بگویند ، آن‌ها را از طریق شبکه‌های اجتماعی و یا در قالب نظرات بدون نام در وب سایت بیان میکنند. 

 

راحت‌ترین راه برای شناخت مشتریان یک فروشگاه اینترنتی

زمانی که مشتریان شما نظری را در مورد تجربه مراجعه به شما بیان میکنند ، خوب ، بد ، زشت ، شوخی یا جدی ، آن نظر را جدی بگیرید. چون این نظر میتواند در بین بسیاری دیگر از مشتریان یکسان باشد.
بر اساس این نظرات استراتژی‌های خود را بچینید و توجه داشته باشید که این امر بسیار مهمی میباشد زیرا در نهایت ممکن است با باعث کم شدن تعداد کمی از مراجعین شما باشد اما در نهایت به افزایش مشتریان ختم میشود.

 

به مشتریان فروشگاه اینترنتی خود اجازه دهید تا تجارب و بررسی‌های خود را ثبت کنند

تجارب و بررسی‌هایی که مشتریان از خود منتشر میکنند ، معدن طلائی از اطلاعات با ارزش درباره آن‌ها میباشد که به راحت‌ترین شکل ممکن بدست می‌آید و به معنای واقعی کلمه قابل اعتماد است.
امروزه به لطف سیستم‌های CRM، شما به راحتی میتوانید فعالیت مشتریان خود را ، حتی در شبکه‌های اجتماعی ، براحتی بررسی و پیگیری کنید.

بنابرین از هر راهی که میتواندی انواع اطلاعات مربوط به مشتریان خود را جمع‌آوری کنید و به خوبی از آن‌ها استفاده کنید تا با صرف هزینه و وقت کمتر بتوانید پیشرفت چشمگیری را در کسب و کار فروشگاه اینترنتی خود مشاهده کنید.