google plus seo tips

10 نکته هوشمندانه سئو گوگل پلاس

زمان مطالعه 6 دقیقه
10 نکته هوشمندانه سئو گوگل پلاس

نکات هوشمندانه ای در سئو سایت با شبکه های اجتماعی ذکر شده است. امروز، مسئله ترافیک وب سایت تعاملی است. تجربه نشان داده است امروزه در بسیاری از وب سایت ها همزمان با کاهش ترافیک هدایت شده از فیس بوک، ترافیک وب سایت از گوگل پلاس روند رو به رشدی را شروع کرده است.

این مقاله به دلیل بسته شدن گوگل پلاس فاقد ارزش می باشد.

با اینکه هر کسی در گوگل پلاس مخاطب فعال ندارد، تعداد افرادی که به طور اجتماعی از محصولات گوگل استفاده می کنند، بیش از 500 میلیون است. چیزی که در گوگل+ متفاوت بوده و باعث می شود عملکرد بهتری نسبت به بازدیدهای مستقیم از سایر شبکه های اجتماعی داشته باشد، این است که گوگل فرصت تعامل با بازدیدکنندگان را از طریق تعداد زیادی نقطه تماس ایجاد می کند که شامل یوتیوب و نتایج جستجوی مستقیم می شود. این بدین معناست که بازدیدکنندگان در حال تعامل از گوگل+ چندین کانال احتمالی دیگر نیز برای ارتباط گیری با شما دارند.

(جدیدترین مقاله های مرتبط با طراحی فروشگاه اینترنتی و طراحی سایت بزودی در آوادیس منتشر خواهد شد. )

برای اینکه این روش اثربخشی داشته باشد، شما باید بازدیدکنندگانی داشته باشید که تعامل قوی دارند. متخصصین فیسبوک و توییتر از این مسئله آگاه بوده و طی چند سال گذشته، در ایجاد تعامل به مهارت رسیده اند. تعامل در گوگل+ به معنای دسته ای جدید از تاکتیک ها و عملکردهای بهینه است. این همان حیطه هایی هستند که برندهای تخصصی از نظر من دچار مشکل بوده و فرصت های ساده خود را از دست می دهند. بگذارید تعامل در گوگل پلاس را مورد بحث قرار دهیم که به سرعت در حال تغییر است.

 1. در پست های گوگل پلاس خود از هدلاین یا همان سرخط استفاده کنیدهرچه کاربران بیشتر به مقالات گوگل پلاس توجه کنند، احتمال تعامل آنها افزایش پیدا می کند. چالش در این مرحله، تمایز یافتن در دریای بی شمار مقالات است. اول از همه، مقالات گوگل+ ، بر خلاف تمامی سایر پلتفورم های اجتماعی، مانند یک مینی بلاگ عمل کرده و هر پستی به یک هدلاین (سرخط) نیاز دارد. نه تنها اضافه کردن هدر به تمایز مقاله کمک می کند، بلکه گوگل از اولین کلمات مقالات به دو روش استفاده می کند:
  • هدلاین شما را با تگ عنوان مقاله ترکیب می کند.
  • هدلاین معمولا چیزی است که گوگل در نتایج جست و جوی خود نشان می دهد. اضافه کردن هدلاین مناسب می تواند به تمایز مقاله کمک کرده و باعث تسهیل خواندن آن شود.
   این کار به شما اجازه می دهد تا با شفافیت بیشتری صحبت کرده و متن شما قابل دسترس تر خواهد بود. علاوه بر بولد کردن هدلاین، می توانید نوشته های زیادی را در مقاله کپی کنید تا مقاله شما نسبت به سایرین متمایز شود.
 2. از کلمات خود در گوگل پلاس استفاده کنید.گوگل+ رسانه متنی و تصویری است، پس از هر دو آنها استفاده کنید. از نوشتن مقالات طولانی نترسید. به جای منتشر کردن لینک به جدیدترین مقاله خود در بلاگ و امید به نتیجه داشتن آن، خلاصه ای از نکات مهم مقاله را منتشر کنید. توضیح دهید چرا مقاله مهم است. به افراد بیشتر توضیح دهید که چرا باید روی لینک کلیک کرده و آن را به اشتراک بگذارند.
 3. از عکس و تصاویر در گوگل پلاس استفاده کنید.اکثریت مقالات برتر گوگل+ دارای عکس هستند. در واقع، محبوب ترین مقاله هامنتشر شده، یک عکس ساده با کمی توضیح دارند. برای افزایش قابلیت اشتراک گذاشته شدن، بهتر است عکس ها را خودتان آپلود کنید. تنظیمات اولیه گوگل+ طوری است که می تواند عکس را در URL که اشتراک می گذارید، آپلود کند.
  درج تصاویر گوگل پلاس
  تا زمانی که شما عکس های نمودار آزاد(Open Graph) عکس ها را تعریف نکرده و از متا تگ های اجتماعی مناسب در متاتگ وب سایت خود استفاده نکرده اید، عکس ها ایده آل در نظر گرفته نشده و اندازه خوبی نخواهند داشت.
  وقتی شما عکس های خود را آپلود می کنید، لینک عکسها به مدل کل صفحه ای تشکیل می شود، و نه URL که می خواهید به اشتراک بگذارید. در این مورد، یادتان نرود که لینک به URL را در متن پست گوگل پلاس خود قرار دهید.
 4. اشتراک گذاری هوشمندانه تر و هدفمندتر در گوگل پلاساکثر افراد، مقالات خود را در حالت “عمومی” یا “Public” قرار داده و فکر می کنند که بیشترین تماس را خواهند داشت. در واقع، یک راه موثرتر برای قابلیت مشاهده شدن و تماس بهترین محتواهای شما وجود دارد. اما باید حتماً از سوءاستفاده کردن خودداری کنید.
  شما با اضافه کردن افراد خاص و انتخاب کردن آنها در تنظیمات اشتراک گذاری، می توانید یک هشدار نسبت به منتشر شدن مقاله خود برای آنها بفرستید. اگر هوشمندانه از این روش استفاده کنید، این هشدارها می توانند تأثیرگذاری عالی بر میزان فعالیت مقاله خاص شما داشته باشد.

  نکته در تکنیک های سئو سایت اگر در اشتراک گذاری هدفمند زیاده روی کنید، مقالات شما به اسپم تبدیل می شوند. مواظب باشید چه چیزی را به اشتراک می گذارید. تنها در بهترین های مقالات و مهم ترین آنها را از این روش منتشر کنید.
  گوگل پلاس به شما اجازه می دهد تا از طریق ایمیل، به افراد حلقه خود اعلام کنید که مقاله ای را به اشتراک گذاشته اید. برای انجام این کار، فرد باید به درستی اطلاعیه های ایمیلی را تنظیم کرده باشد. در این روش نیز بسیار دقت کنید، زیرا می تواند سریعا افراد را نسبت به شما ناامید کند.
   
 5. #تگ های قدرتمندتوییتر و فیسبوک، به #هشتگ عادت کرده اند، اما گوگل پلاس از آنها به روشی کاملاً متفاوت برای دسته بندی و پیشنهاد کردن محتوا استفاده می کند. گوگل از #تگ ها و تحلیل معنایی برای مشخص کردن رابطه بین موضوعات استفاده می کند. برای مثال، #تگ زیر را برای #linkbuilding در نظر بگیرید. توجه کنید که گوگل موضوعات مرتبط با لینک سازی را نشان می دهد.

  پست های هم کنشی این رابطه ها تصادفی نیستند. در واقع، مارک ترافاگن نشان می دهد که چطور شما می توانید این رابطه را با تگ کردن مقالات خود به گوگل “آموزش” دهید. تنظیمات پایه گوگل طوری است که #تگ را خودکار به هر مقاله ای که متن کافی داشته باشد، اضافه می کند. بهترین کار، اضافه کردن #تگ های مرتبط خودتان در پایان یا میانه هر مقاله است.
 6. پیدا کردن لینک های دنبال شده(Followed Links)لینکهای فالو در گوگل پلاس عملکرد کاملاً متفاوت برای خود دارد.
  وقتی گوگل پلاس متولد شد، گنجی برای لینک ها و بهشت متخصصین سئو سایت محسوب می شد. از آن زمان، گوگل برای لینک های نوفالو نیز ارزش زیادی قائل شده است و قدرت برابری برای آن در نظر گرفته است. این شامل پروفایل لینک ها و URL های اشتراک گذاری شده می شود. هیچ استثنائی نیست. Public +1s همیشه لینک فالو و دنبال شونده باقی خواهد ماند.
  در حال حاضر هر وقت بازدیدکننده +1 را بدون اشتراک گذاری انجام دهد، نتیجه یک لینک دنبال شده است، تا زمانی که آن را در حالت “عمومی” تنظیم کند. این می تواند تنها به عنوان بازدید محسوب شده و گوگل به زودی این لینک های دنبال شده را حذف می کند.
 7. استفاده از نظرات گوگل+من به نوعی عاشق سیستم نظر دهی گوگل+ هستم.
  دقیقاً مانند پلاگین نظرات فیسبوک، شما می توانید نظرات گوگل پلاس را با بلاگ خود ترکیب کنید. چیزی که باعث قدرتمند شدن این کار می شود، این است که وقتی بازدیدکننده نظر بدهد، آنها می توانند مقالات شما را برای حلقه دوستان گوگل پلاس خود نیز منتشر کنند. این کار می تواند باعث افزایش قابل توجه تعامل بین این کاربران و پیروان آنها باشد.
  نظرات گوگل پلاس رسماً توسط پلتفورم بلاگر گوگل حمایت می شوند. خوشبختانه، بعضی از برنامه نویسان هوشمند، تعدادی پلاگین تولید کرده اند که راه حل مناسبی برای وردپرس و دروپال و جوملا محسوب می شود.
 8. تبلیغات +ads: آینده تعامل اجتماعی؟تبلیغات +post گوگل یک پیش فرض بسیار جالب است: موفق ترین مقالات گوگل+ خود را انتخاب کرده و آنها را به تبلیغاتی تبدیل کنید که در شبکه نمایش عظیم گوگل پخش شود.
  این کار، مقالات شما را در تماس با افرادی قرار می دهد که، با برند شما در گوگل+ رابطه نداشته اند. این تعامل باعث اشتراک گذاری اجتماعی بیشتر می شود و اشتراک گذاری می تواند بعد از این تبلیغات پولی نیز ادامه پیدا کند. برای مثال، اگر شما یک تولید کننده ماشین هستید، شما می توانید مقالات گوگل+ خود را هدفمند کرده و کاری کنید که در وب سایت های خدمات رسانی خودرو نمایان شود.
  با اینکه این روش هنوز در مراحل اولیه تطابق پذیری است، فرصتی خاص را برای جذب مشتریان در مراحل متفاوت چرخه خرید ایجاد کرده و مشتریان می توانند بعد از تبلیغ، از طریق شبکه های اجتماعی، با افراد بیشتر تعامل ایجاد کنند. با اینکه هنوز در مورد اثربخشی آن، بحث بوده و قضاوت قطعی انجام نشده است، کمی برای بازاریاب ها و مارکترها زمان لازم است یاد بگیرند چطور از این کانال به خوبی استفاده کنند.
 9. پست های هم کنشیمقالات و پشت های هم کنشی گوگل پلاس به شما اجازه می دهد تا مشخص کنید که محتوا چطور اشتراک گذاشته می شود، اما شما این اجازه را نیز دارید که مخاطبین اجتماعی خود را هدایت کرده تا عملکردی خاص را انجام دهند.

  گوگل لیستی مناسب از عملکردهایی دارد که می توانید به طور خودکار در مقالات خود ترکیب کنید. این عملکردها شامل موارد زیر می شود:
  • یک فیلم را مشاهده کنید.
  • در خبرنامه ثبت نام کنید.
  • یک میز در رستوران رزرو کنید.
  • یک برنامه را باز کنید.
  • و صدها کار دیگر.

 1. ایجاد مخاطبگوگل پلاس با پلتفورم های رسانه ای گوگل و فیسبوک تفاوت زیادی دارد. در واقع این رسانه، یک پلتفورم هویتی است که با گوگل همکاری داشته و در بسیاری از خدمات و دستگاه های آن دستی دارد.
  این بدین معناست، با اینکه سایت هایی مثل فیسبوک و توییتر هنوز توانایی تولید ترافیک برای وب سایت شما را دارند، گوگل پلاس در بسیاری از پلتفورم های دیگر ترکیب شده است که می تواند نقاط زیادی برای ارتباط با بازدیدکنندگان احتمالی ارائه کند. تجارت هایی که پایه مخاطب خود را با بازدیدکنندگان احتمالی امروزی تشکیل می دهند، فرصت بیشتری برای کسب موفقیت های بیشتر در آینده خواهند داشت.
  آیا از گوگل پلاس ترافیک وب سایت دریافت می کنید؟ آیا بخشی از استراتژی بازاریابی شبکه اجتماعی شما محسوب می شود؟ در بخش نظرات به ما توضیح دهید.

دیدگاه شما چیست؟