10 نکته هوشمندانه برای استفاده از گوگل پلاس

14891 بار
شنبه, 20 ارديبهشت 1393 ساعت 12:20
ارزیابی شما
(7 رای)
10 نکته هوشمندانه برای استفاده از گوگل پلاس - 4.0 out of 5 based on 7 votes

نکات هوشمندانه ای در سئو سایت با شبکه های اجتماعی ذکر شده است. امروز، مسئله ترافیک وب سایت تعاملی است. تجربه نشان داده است امروزه در بسیاری از وب سایت ها همزمان با کاهش ترافیک هدایت شده از فیس بوک، ترافیک وب سایت از گوگل پلاس روند رو به رشدی را شروع کرده است.

با اینکه هر کسی در گوگل پلاس مخاطب فعال ندارد، تعداد افرادی که به طور اجتماعی از محصولات گوگل استفاده می کنند، بیش از 500 میلیون است.

10 نکته هوشمندانه سئو برای استفاده از گوگل پلاس

چیزی که در گوگل+ متفاوت بوده و باعث می شود عملکرد بهتری نسبت به بازدیدهای مستقیم از سایر شبکه های اجتماعی داشته باشد، این است که گوگل فرصت تعامل با بازدیدکنندگان را از طریق تعداد زیادی نقطه تماس ایجاد می کند که شامل یوتیوب و نتایج جستجوی مستقیم می شود. این بدین معناست که بازدیدکنندگان در حال تعامل از گوگل+ چندین کانال احتمالی دیگر نیز برای ارتباط گیری با شما دارند.

(جدیدترین مقاله های مرتبط با طراحی فروشگاه اینترنتی و طراحی سایت بزودی در آوادیس منتشر خواهد شد. )

برای اینکه این روش اثربخشی داشته باشد، شما باید بازدیدکنندگانی داشته باشید که تعامل قوی دارند. متخصصین فیسبوک و توییتر از این مسئله آگاه بوده و طی چند سال گذشته، در ایجاد تعامل به مهارت رسیده اند. تعامل در گوگل+ به معنای دسته ای جدید از تاکتیک ها و عملکردهای بهینه است. این همان حیطه هایی هستند که برندهای تخصصی از نظر من دچار مشکل بوده و فرصت های ساده خود را از دست می دهند. بگذارید تعامل در گوگل پلاس را مورد بحث قرار دهیم که به سرعت در حال تغییر است.

 

 1. در پست های گوگل پلاس خود از هدلاین یا همان سرخط استفاده کنید

  هرچه کاربران بیشتر به مقالات گوگل پلاس توجه کنند، احتمال تعامل آنها افزایش پیدا می کند. چالش در این مرحله، تمایز یافتن در دریای بی شمار مقالات است. اول از همه، مقالات گوگل+ ، بر خلاف تمامی سایر پلتفورم های اجتماعی، مانند یک مینی بلاگ عمل کرده و هر پستی به یک هدلاین (سرخط) نیاز دارد. نه تنها اضافه کردن هدر به تمایز مقاله کمک می کند، بلکه گوگل از اولین کلمات مقالات به دو روش استفاده می کند:
  • هدلاین شما را با تگ عنوان مقاله ترکیب می کند.
  • هدلاین معمولا چیزی است که گوگل در نتایج جست و جوی خود نشان می دهد. اضافه کردن هدلاین مناسب می تواند به تمایز مقاله کمک کرده و باعث تسهیل خواندن آن شود.
  سرخط نوشتن در گوگل پلاس
  این کار به شما اجازه می دهد تا با شفافیت بیشتری صحبت کرده و متن شما قابل دسترس تر خواهد بود. علاوه بر بولد کردن هدلاین، می توانید نوشته های زیادی را در مقاله کپی کنید تا مقاله شما نسبت به سایرین متمایز شود.
 2. از کلمات خود در گوگل پلاس استفاده کنید.

  گوگل+ رسانه متنی و تصویری است، پس از هر دو آنها استفاده کنید. از نوشتن مقالات طولانی نترسید. به جای منتشر کردن لینک به جدیدترین مقاله خود در بلاگ و امید به نتیجه داشتن آن، خلاصه ای از نکات مهم مقاله را منتشر کنید. توضیح دهید چرا مقاله مهم است. به افراد بیشتر توضیح دهید که چرا باید روی لینک کلیک کرده و آن را به اشتراک بگذارند.
 3. از عکس و تصاویر در گوگل پلاس استفاده کنید.

  اکثریت مقالات برتر گوگل+ دارای عکس هستند. در واقع، محبوب ترین مقاله هامنتشر شده، یک عکس ساده با کمی توضیح دارند. برای افزایش قابلیت اشتراک گذاشته شدن، بهتر است عکس ها را خودتان آپلود کنید. تنظیمات اولیه گوگل+ طوری است که می تواند عکس را در URL که اشتراک می گذارید، آپلود کند.
  درج تصاویر گوگل پلاس
  تا زمانی که شما عکس های نمودار آزاد(Open Graph) عکس ها را تعریف نکرده و از متا تگ های اجتماعی مناسب در متاتگ وب سایت خود استفاده نکرده اید، عکس ها ایده آل در نظر گرفته نشده و اندازه خوبی نخواهند داشت.
  وقتی شما عکس های خود را آپلود می کنید، لینک عکسها به مدل کل صفحه ای تشکیل می شود، و نه URL که می خواهید به اشتراک بگذارید. در این مورد، یادتان نرود که لینک به URL را در متن پست گوگل پلاس خود قرار دهید.
 4. اشتراک گذاری هوشمندانه تر و هدفمندتر در گوگل پلاس

  اکثر افراد، مقالات خود را در حالت "عمومی" یا "Public" قرار داده و فکر می کنند که بیشترین تماس را خواهند داشت. در واقع، یک راه موثرتر برای قابلیت مشاهده شدن و تماس بهترین محتواهای شما وجود دارد. اما باید حتماً از سوءاستفاده کردن خودداری کنید.
  شما با اضافه کردن افراد خاص و انتخاب کردن آنها در تنظیمات اشتراک گذاری، می توانید یک هشدار نسبت به منتشر شدن مقاله خود برای آنها بفرستید. اگر هوشمندانه از این روش استفاده کنید، این هشدارها می توانند تأثیرگذاری عالی بر میزان فعالیت مقاله خاص شما داشته باشد.
  اشتراک گذاری هدفمند و هوشمند در گوگل پلاس
  نکته در تکنیک های سئو سایت اگر در اشتراک گذاری هدفمند زیاده روی کنید، مقالات شما به اسپم تبدیل می شوند. مواظب باشید چه چیزی را به اشتراک می گذارید. تنها در بهترین های مقالات و مهم ترین آنها را از این روش منتشر کنید.
  گوگل پلاس به شما اجازه می دهد تا از طریق ایمیل، به افراد حلقه خود اعلام کنید که مقاله ای را به اشتراک گذاشته اید. برای انجام این کار، فرد باید به درستی اطلاعیه های ایمیلی را تنظیم کرده باشد. در این روش نیز بسیار دقت کنید، زیرا می تواند سریعا افراد را نسبت به شما ناامید کند.
   
 5. #تگ های قدرتمند

  توییتر و فیسبوک، به #هشتگ عادت کرده اند، اما گوگل پلاس از آنها به روشی کاملاً متفاوت برای دسته بندی و پیشنهاد کردن محتوا استفاده می کند. گوگل از #تگ ها و تحلیل معنایی برای مشخص کردن رابطه بین موضوعات استفاده می کند. برای مثال، #تگ زیر را برای #linkbuilding در نظر بگیرید. توجه کنید که گوگل موضوعات مرتبط با لینک سازی را نشان می دهد.
  لینک بیلدینگ و هشتگ در گوگل+
  پست های هم کنشی این رابطه ها تصادفی نیستند. در واقع، مارک ترافاگن نشان می دهد که چطور شما می توانید این رابطه را با تگ کردن مقالات خود به گوگل "آموزش" دهید. تنظیمات پایه گوگل طوری است که #تگ را خودکار به هر مقاله ای که متن کافی داشته باشد، اضافه می کند. بهترین کار، اضافه کردن #تگ های مرتبط خودتان در پایان یا میانه هر مقاله است.
 6. پیدا کردن لینک های دنبال شده(Followed Links)

  لینکهای فالو در گوگل پلاس عملکرد کاملاً متفاوت برای خود دارد.
  وقتی گوگل پلاس متولد شد، گنجی برای لینک ها و بهشت متخصصین سئو سایت محسوب می شد. از آن زمان، گوگل برای لینک های نوفالو نیز ارزش زیادی قائل شده است و قدرت برابری برای آن در نظر گرفته است. این شامل پروفایل لینک ها و URL های اشتراک گذاری شده می شود. هیچ استثنائی نیست. Public +1s همیشه لینک فالو و دنبال شونده باقی خواهد ماند.
  در حال حاضر هر وقت بازدیدکننده +1 را بدون اشتراک گذاری انجام دهد، نتیجه یک لینک دنبال شده است، تا زمانی که آن را در حالت "عمومی" تنظیم کند. این می تواند تنها به عنوان بازدید محسوب شده و گوگل به زودی این لینک های دنبال شده را حذف می کند.
 7. استفاده از نظرات گوگل+

  من به نوعی عاشق سیستم نظر دهی گوگل+ هستم.
  دقیقاً مانند پلاگین نظرات فیسبوک، شما می توانید نظرات گوگل پلاس را با بلاگ خود ترکیب کنید. چیزی که باعث قدرتمند شدن این کار می شود، این است که وقتی بازدیدکننده نظر بدهد، آنها می توانند مقالات شما را برای حلقه دوستان گوگل پلاس خود نیز منتشر کنند. این کار می تواند باعث افزایش قابل توجه تعامل بین این کاربران و پیروان آنها باشد.
  نظرات گوگل پلاس رسماً توسط پلتفورم بلاگر گوگل حمایت می شوند. خوشبختانه، بعضی از برنامه نویسان هوشمند، تعدادی پلاگین تولید کرده اند که راه حل مناسبی برای وردپرس و دروپال و جوملا محسوب می شود.
 8. تبلیغات +ads: آینده تعامل اجتماعی؟

  تبلیغات +post گوگل یک پیش فرض بسیار جالب است: موفق ترین مقالات گوگل+ خود را انتخاب کرده و آنها را به تبلیغاتی تبدیل کنید که در شبکه نمایش عظیم گوگل پخش شود.
  این کار، مقالات شما را در تماس با افرادی قرار می دهد که، با برند شما در گوگل+ رابطه نداشته اند. این تعامل باعث اشتراک گذاری اجتماعی بیشتر می شود و اشتراک گذاری می تواند بعد از این تبلیغات پولی نیز ادامه پیدا کند. برای مثال، اگر شما یک تولید کننده ماشین هستید، شما می توانید مقالات گوگل+ خود را هدفمند کرده و کاری کنید که در وب سایت های خدمات رسانی خودرو نمایان شود.
  با اینکه این روش هنوز در مراحل اولیه تطابق پذیری است، فرصتی خاص را برای جذب مشتریان در مراحل متفاوت چرخه خرید ایجاد کرده و مشتریان می توانند بعد از تبلیغ، از طریق شبکه های اجتماعی، با افراد بیشتر تعامل ایجاد کنند. با اینکه هنوز در مورد اثربخشی آن، بحث بوده و قضاوت قطعی انجام نشده است، کمی برای بازاریاب ها و مارکترها زمان لازم است یاد بگیرند چطور از این کانال به خوبی استفاده کنند.
 9. پست های هم کنشی

  مقالات و پشت های هم کنشی گوگل پلاس به شما اجازه می دهد تا مشخص کنید که محتوا چطور اشتراک گذاشته می شود، اما شما این اجازه را نیز دارید که مخاطبین اجتماعی خود را هدایت کرده تا عملکردی خاص را انجام دهند.


  پست های هم کنشی در گوگل پلاس
  گوگل لیستی مناسب از عملکردهایی دارد که می توانید به طور خودکار در مقالات خود ترکیب کنید. این عملکردها شامل موارد زیر می شود:
  • یک فیلم را مشاهده کنید.
  • در خبرنامه ثبت نام کنید.
  • یک میز در رستوران رزرو کنید.
  • یک برنامه را باز کنید.
  • و صدها کار دیگر.
 10. ایجاد مخاطب

  گوگل پلاس با پلتفورم های رسانه ای گوگل و فیسبوک تفاوت زیادی دارد. در واقع این رسانه، یک پلتفورم هویتی است که با گوگل همکاری داشته و در بسیاری از خدمات و دستگاه های آن دستی دارد.
  این بدین معناست، با اینکه سایت هایی مثل فیسبوک و توییتر هنوز توانایی تولید ترافیک برای وب سایت شما را دارند، گوگل پلاس در بسیاری از پلتفورم های دیگر ترکیب شده است که می تواند نقاط زیادی برای ارتباط با بازدیدکنندگان احتمالی ارائه کند. تجارت هایی که پایه مخاطب خود را با بازدیدکنندگان احتمالی امروزی تشکیل می دهند، فرصت بیشتری برای کسب موفقیت های بیشتر در آینده خواهند داشت.
  آیا از گوگل پلاس ترافیک وب سایت دریافت می کنید؟ آیا بخشی از استراتژی بازاریابی شبکه اجتماعی شما محسوب می شود؟ در بخش نظرات به ما توضیح دهید.

موارد مرتبط

16 نظر در مورد این مطلب

 • رضا احمدی جمعه, 28 مهر 1396 ساعت 18:08 ارسال شده توسط رضا احمدی

  با سلام
  تصور میکردم صفحه گوگل پلاس، اهمیت زیاد خاصی برای سایت نداره ولی با خواندن مقاله خوب شما، نظرم به کل تغییر کرد.
  ممنونم از شما

 • elmira biglu سه شنبه, 21 شهریور 1396 ساعت 09:16 ارسال شده توسط elmira biglu

  عالی بود موفق و پیروز باشید

 • نمایندگی گارمین جمعه, 29 بهمن 1395 ساعت 18:05 ارسال شده توسط نمایندگی گارمین

  با سلام، موفق باشید. عالی بود.

 • مهنوش چهارشنبه, 26 آبان 1395 ساعت 08:56 ارسال شده توسط مهنوش

  واقعا مقالات جالب با موضوعات عالی را درسایتتان دارید.

 • f.a شنبه, 24 مهر 1395 ساعت 13:42 ارسال شده توسط f.a

  مرسی از سایت خوبتون

 • اتو شارژ یکشنبه, 23 خرداد 1395 ساعت 02:44 ارسال شده توسط اتو شارژ

  مطالبتون بسیار کار بردی هست ممنون.

 • مهندس مولانا جمعه, 06 شهریور 1394 ساعت 21:59 ارسال شده توسط مهندس مولانا

  سایت بسیار زیبا و پر محتوایی دارید
  ادامه بدید حتما موفق میشید
  از مهندسی سایت هم تشکر میکنم بخاطر مطالب داغ
  به سایت ما هم سری بزنید خیلی دوستداریم از تجربیات شما بهره مند شویم
  با تشکر آگهی90
  Agahi90[dot]ir

 • فاطیما پنج شنبه, 05 شهریور 1394 ساعت 01:23 ارسال شده توسط فاطیما

  سلام . ببخشید میشه راهنماییم کنید چطوری تو گوگل پلاس نظرسنجی و رای گیری همراه پست ها بذارم؟
  دیدم بقیه می ذارن.. ولی خودم بلد نیستم متاسفانه..

 • عمده فروشی لباس کدخدانت شنبه, 27 تیر 1394 ساعت 14:59 ارسال شده توسط عمده فروشی لباس کدخدانت

  سلام
  با تشکر از مدیریت محترم سایت
  مطالبی که در سایت شما مطالعه نمودیم بسیار جدید و بروز بودند
  با تشکر و خدا قوت
  کدخدانت

 • مهدی برکتی شنبه, 13 تیر 1394 ساعت 10:07 ارسال شده توسط مهدی برکتی

  سلام
  چطور میتوان ایجاد عکس و فیلم را در یک پست +Google به صورت همزمان داشت؟

 • پهلوان پنج شنبه, 31 ارديبهشت 1394 ساعت 22:15 ارسال شده توسط پهلوان

  عالی و مفید
  مرسی.

 • افسانه گلچین یکشنبه, 20 ارديبهشت 1394 ساعت 15:59 ارسال شده توسط افسانه گلچین

  سلام ،
  خیلی اطلاعات خوبی در اختیارمون قرار دادید ، فقط یه سری از موارد گنگ بود برام ، مثلا ابنکه من نحوه استفاده از #تگ رو بلد نیستم و خیلی سوالات دیگه که برام مطرح شده ،خیلی ممنون میشم اگه مرجعی که بتونم راحت تر درکش کنم بهم معرفی کنید. چون من یه مبتدی هستم که باید سریعا سئو رو یاد بگیرم .

 • امیرحسین ستاری یکشنبه, 23 فروردين 1394 ساعت 09:44 ارسال شده توسط امیرحسین ستاری

  خانم مایلی
  با سلام
  لطفا بیشتر توضیج دهید
  ممنون

 • ناهيد مايلي دوشنبه, 17 فروردين 1394 ساعت 01:39 ارسال شده توسط ناهيد مايلي

  سلام من يه مشكل در گوگل پلاس دارم و اين هست كه با يكي از دوستانم اطلاعاتم مشترك شده و من مي خواهم كه ايطور نباشد لطفاً به من كمك كنيد .

 • احمری شنبه, 17 آبان 1393 ساعت 11:22 ارسال شده توسط احمری

  مطالب خیلی کیلیدی و خوبه با اینکه هنوز اقدام نکردم برای گوگل پلاس ولی فکر می کنم با کمک این مطالب بتونم راحت این کارو بکنم ممنون از اطلاع رسانیتون

 • اسی شنبه, 19 مهر 1393 ساعت 22:03 ارسال شده توسط اسی


  اون طور کدی از گوگل پلاس باید چطوری پیدا کنیم؟

اگر شما در مورد این مطلب نظری دارید در اینجا بنویسید

برای ارسال پیام پر کردن فیلدهای نام، ایمیل و پیام شما الزامی اند.

آخرین نظرات کاربران
 • طراحی فروشگاه اینترنتی مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت شرکت چکاد جنوب
 • طراحی سایت هتل پارسیان
 • طراحی فروشگاه اینترنتی اگزیف
 • طراحی سایت پرتو قشم
 • طراحی سایت صنایع غذایی بهروز
 • طراحی سایت زمرد پسته پارس
 • طراحی سایت آتی ساز
 • طراحی سایت شبکه البرز
 •