google getting traffic try alternative strategies

استراتژی کاربردی افزایش ترافیک سایت از گوگل

زمان مطالعه 3 دقیقه
استراتژی کاربردی افزایش ترافیک سایت از گوگل

اگر شما یک کسب و کار کوچک و یا متوسط را اداره می کنید، دستیابی به رتبه خوب در موتور جستجوگر گوگل می تواند به امری طاقت فرسا بدل شود. حتی اگر شما با استفاده از برخی تاکتیک های هوشمندانه سئو بتوانید با برخی از کلمات کلیدی هدفمند در صفحه اول سرچ گوگل باشید، تنها یک تغییر در الگوریتم های گوگل می تواند تمام تلاش شما را نقش بر آب کند و شما را به اعماق فضای مجازی بفرستد!

در حالی که بهبود رتبه وب سایت در نتایج سرچ گوگل همیشه خوب است، اما باید بدانید افزایش ترافیک وب سایت از روش های دیگر نیز می تواند به همان اندازه مهم باشد. بنابراین باید به استراتژی های کاربردی برای افزایش ترافیک وب سایت توجه ویژه ای داشت. این موضوع برای کسب و کارهای کوچک اهمیت ویژه ای دارد.

1. وب سایت خود را به یک مرجع مفید تبدیل کنید.  

به منظور تاثیر گذاری بر روی گوگل می توانید، متن های غنی از کلمات کلیدی را در وب سایت خود قرار دهید. این گونه متن ها می توانند در سطح جهانی مطرح شوند. از این رو، این کار به کسب و کار شما کمک شایان توجهی خواهد کرد. پس به آنالیز کلمات کلیدی بپردازید. به علاوه، محتوای وب سایت شما می تواند در فهرست نرم افزارهای جمع آوری محتوا قرار گیرد. لذا محتوای وب سایت شما در معرض دید افراد بیشتری قرار خواهد گرفت و مخاطبینی که هدف شما را تشکیل می دهند نیز به آن دسترسی خواهند یافت. اما پیش از همه این کارها، لازم است محتوای تولید شده بسیار با کیفیت و مرتبط با کسب و کار شما باشد، به خوبی نگارش شده باشد و همچنین آموزنده و مفید باشد.

2. مشارکت و تعامل در شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید.  

در طول ده سال گذشته، شاهد آن بودیم که در قسمت ثبت نظرات و یا انجمن های آنلاین، کسب و کارهای مختلف در میان انبوهی از مکالمات غیرمرتبط، به درج لینک وب سایت خود پرداخته اند. اگرچه این قبیل رفتارها نظم موجود را بر هم می زند، اما استفاده از کامنت ها برای قرار دادن لینک وب سایت اگر به خوبی انجام شود، می تواند موثر و هوشمندانه باشد.

پُست ها را به خوبی مطالعه کرده و از ارتباط موضوع آن با کسب و کار خود اطمینان حاصل کنید، با نام واقعی خود وارد وب سایت شوید و سپس به درج نظر خود بپردازید. اگر کامنت شما به قدر کافی جذاب باشد، توجه افراد به آن جلب خواهد شد. بنابراین لازم است از روش های بازاریابی شبکه های اجتماعی برای کسب مهارت در این زمینه استفاده کنید.

یکی از قدرتمندترین ابزارهای بازاریابی داخلی، نوشتن پُست در بخش بلاگ در وب سایت های مرتبط است. اگر شما در زمینه کاری خود تخصص کافی دارید و می توانید تخصص خود را تبدیل به محتوائی سرگرم کننده کنید، آنگاه می توانید بلاگ های سایت های محبوب و مرتبط به کسب و کارتان را به طور فعالانه دنبال کنید و به عنوان مهمان به درج پُست بپردازید.

یک وبلاگ نویس میهمان به عنوان یک متخصص در زمینه کاری خود، می بایست به خوبی به معرفی خود و کسب و کارش بپردازد. این بدان معناست که مشتریان در هنگام جستجوی محصولات و یا خدمات شما به یاد شما بیفتند و به دنبال آدرس وب سایت شما باشند.

3. به یک متخصص در زمینه ویدیوهای آموزشی تبدیل شوید.  

هرچند نسل های قبلی زیاد به این مبحث علاقمند نبودند، اما باید گفت این روزها بازاریابی ویدئوئی به طور کامل وب را تحت تاثیر خود قرار داده است. تجهیز کردن Youtubeبرای برگرداندن ترافیک به وب سایت شما، درست به اندازه شبکه های اجتماعی موثر است. یکی از انواع ویدئو هائی که همواره محبوب می باشد، ویدئو های آموزشی است. یک موضوع مرتبط با حرفه خود بیابید و شروع به تصویر برداری از آن کنید. کافی است یک ویدئوی آموزشی کوتاه و واضح بسازید که افراد در حال صحبت کردن در آن باشند.  آن را در یوتیوب قرار داده و لینک وب سایت خود را در آن درج کنید تا باعث شود مشاهده کنندگان ویدئو به بازدید وبسایت شما نیز اقدام کنند. در حقیقت، تهیه این گونه محتواهای ویدئوئی زمان بیشتری نسبت به محتوای متنی به خود اختصاص می دهند و ترافیک بیشتری را نیز وارد وب سایت شما می کنند.

اگر راهکارهای هوشمندانه سئو و بهینه سازی وب سایت را برای ارتقاءِ رتبه وب سایت خود در گوگل مورد استفاده قرار می دهید و آن را تاکتیکی دقیق می دانید، این نکته را در نظر بگیرید که نباید تمامی تلاش های شما در زمینه بازاریابی اینترنی به سئو ختم شود. بنابراین بهتر است از استراتژی های جایگزین دیگر نیز استفاده کنید و ترافیک بیشتری را به وب سایت خود وارد کنید.

دیدگاه شما چیست؟