google quality content

روش های مختلف تبلیغات اینترنتی

زمان مطالعه 3 دقیقه
روش های مختلف تبلیغات اینترنتی

در دنیای اینترنت، ساخت یک سایت آنلاین فروش خدمات یا محصولات نمی‌تواند منجر به خرید و موفقیت کسب و کار شود. این فرایند در دنیای اینترنت بسیار دشوارتر از دنیای فیزیکی انجام می‌شود، مشتریان آنلاین شما چطور از وجود وب‌سایتتان آگاه می شوند؟

تبلیغات گوگلی

اگر می خواهید بدون هیچ قید و شرطی با کلمات کلیدی مورد نظرتان در صفحه اول جستجوی موتورهای جستجوگر قرار بگیرید تا مورد توجه بیشتری قرار بگیرید، کار خاصی  قرار نیست انجام بدهید. برای فعال کردن تبلیغات گوگل کافیست با یک شرکت متخصص در این زمینه ارتباط برقرار کنید و طی پروسه آنالیز کلمات کلیدی که به محصولات و خدمات شما اشاره کند را مشخص کنید، در فرآیند خاص و تخصصی خواهید دید در مدت زمان کوتاهی افزایش بازدید و ترافیک سایت و متعاقب آن افزایش فروش را در پی خواهید داشت.

 تبلیغات در وب سایت های تبلیغاتی

وب سایت هایی که در زمینه بازاریابی اینترنتی فعالیت می کنند گزینه مناسبی برای رسیدن به هدف جذب جستجو کننده های اینترنتی می باشند. این وب سایت ها از چند نظر می توانند به ما در این زمینه کمک کنند، یک، اینکه کاربران از طریق موتورهای جستجوگر تبلیغات وب سایت ما را در آن سایت ها پیدا کنند و مشخصات محصول و خدمات ما را ببینند. دوم اینکه اگر کسی به طور موضوعی یا بر اساس کلمات کلیدی در همان سایت ها جستجو کند به تبلیغات ما خواهد رسید و موضوع مهم تر اینکه وقتی شما در یک پورتال وب سایت پربیننده لینک می شوید محبوبیت و رتبه شما در گوگل افزایش پیدا می کند.

ایمیل مارکتینگ

بسیاری از کارشناسان حرفه ای کسب و کارهای اینترنتی، بازاریابی ایمیلی را یکی از بهترین روش های بازاریابی در اینترنت می دانند. شما با استفاده از این روش می توانید بدون صرف هزینه های بازاریابی، با مشتریان بالقوه خود در سراسر جهان ارتباط برقرار نمایید.

همانند سایر روش های بازاریابی، این روش نیز دارای قوانین خاص خود می باشد. در این روش، قبل از هر چیز باید به اندازه کافی نشانی های ایمیل افراد را بصورت بانک اطلاعاتی جمع آوری نمایید. مواردی که در ایمیل مارکتینگ بایستی رعایت گردد در ذیل فهرست شده است.

1- شناخت خوانندگان

خوانندگان و مخاطبان ایمیل خود را بشناسید. چه کسی را می خواهید با متن ایمیل خود جذب کنید؟ مطالب خود را به صورت خاص بنویسید و بر روی خوانندگانی که هدف اصلی شما هستند تمرکز کنید. بصورت کلی شناخت مخاطب و بازار هدف از مهمترین مواردی است که در بازاریابی مارکتینگ بایستی رعایت گردد.

2- داشتن هدف مشخص

انتظار دارید خوانندگان ایمیل شما چه عکس العملی انجام دهند؟ آمدن به یک سمینار علمی یا خرید یکی از محصولات یا خدمات شما؟ تا زمانی که یک هدف کاملاً واضح نداشته باشید با ارسال ایمیل وقت مردم را هدر ندهید!

3- رسیدن به دید مشترک

به جای استفاده از کلمات تشریفاتی، تصویر واضحی از آنچه که می خواهید به خواننده منتقل کنید، برایش ترسیم نمایید. باید کاری کنید که خواننده ایمیل، با شما به یک دید مشترک برسد تا بتوانید عمل مورد نظرتان را از او درخواست نمایید.

4- کمک به تصمیم گیری

باید بدانید که خوانندگان ایمیل شما شخصیتهای متفاوتی دارند. اگر خوانندگان، افراد متخصصی هستند، به اندازه کافی اطلاعات تخصصی در متن نامه خود بگنجانید تا آنها را در تصمیم گیری یاری نماید. می توانید چند نقل قول از افراد خبره، چند ویژگی برجسته و توضیحاتی در مورد مزایای اصلی در ایمیل خود قرار دهید.

5- اولین پیش نویس نامه

هنگامی که اولین پیش نویس نامه خود را تهیه می کنید هرچه در دل دارید بیرون بریزید. هر چیزی که به ذهنتان می رسد بر روی کاغذ بنویسید. سپس برگردید و قسمت های اضافی را حذف کنید. قسمتهای اضافی عبارتند از : اطلاعات غیر اساسی، اطلاعاتی که به طور مستقیم به بازار هدف شما ارتباط ندارد و اطلاعاتی که در روند منطقی خواندن نامه وقفه ایجاد می کند.

6- جلب توجه

برای تأثیر گذاری بیشتر، قبل از نوشتن متن نامه در ابتدا یک جمله مختصر بر ای جلب توجه خواننده بنویسید. این جمله مختصر خواننده را جذب کرده و اورا بر ای خواندن بقیه مطالب تحریک می کند. همچنین برای وادار کردن او به کلیک بر روی لینک مورد نظر قلاب هایی را برای گرفتن توجه خواننده در متن نامه بگنجانید تا حس کنجکاوی او بیشتر “شود . مثلاً اما صبر کنید! اطلاعات بیشتری در اینجا بر ای شما داریم، “حالا قسمت شیرین ماجرا شروع می شود”.

7- اطمینان از عملکرد صحیح

هنگامی که نامه تهیه شده را دوباره خوانی می کنید مطمئن شوید آنچه که نوشته اید، نتایج مورد انتظار را به همراه خواهد داشت. تا زمانی که مطمئن نشده اید بر روی آن کار کنید. فراموش نکنید شما فقط یک شانس در اولین برداشت خواننده خواهید داشت. پس موقعیت را از دست ندهید.

8- تحریک خواننده

یک تکنیک ساده در زمینه بازاریابی از طریق ایمیل ارسال نامه های متوالی با مضامین یکسان ولی با یک پاراگراف متفاوت جلب توجه کننده است . مثلاً اولین نامه را با این عنوان ارسال کنید “فقط 6 کالای دیگر باقی مانده است! به اولین خریدار کالاهای باقیمانده یک عدد … هدیه داده می شود. “سپس پاراگراف مورد نظر را در نامه بعدی به این صورت بنو یسید “فقط 3 کالای د یگر باقی مانده است…” و به همین صورت کالای خود را کمیاب جلوه دهید تا خواننده بر ای خرید از شما تحریک شود.

9- یادگیری مهارت بازاریابی

همواره به دنبال یادگیری مهارت عرضه محصول و ارائه پیشنهاد خرید کالایتان از طریق ایمیل باشید. داشتن مهارت بازاریابی اینترنتی از طریق ایمیل برای هر کسی که علاقمند به کسب و کارهای اینترنتی است بس یار ضروری است.

دیدگاه شما چیست؟