get shared more frequently on social media

افزایش میزان اشتراک گذاری پست و محتوا در شبکه اجتماعی

زمان مطالعه 2 دقیقه
افزایش میزان اشتراک گذاری پست و محتوا در شبکه اجتماعی

امروزه بازاریابی محتوا بخشی جدا نشدنی از بازاریابی برای هر شاخه کاری یا صنعتی است و در کنار آن بازاریابی با استفاده از شبکه‌های اجتماعی راهکاری مکمل و پر بازده است. امروزه تمامی کارشناسان و مشاورین بازاریابی در سرتاسر جهان، از اهمیت به اشتراک گذاشته شدن مطالب تولید شده برای برند تحت نظر خود اطلاع دارند و از این رو باید تمام تلاش خود را بکار گیرند تا مطالبی را که نیاز است در سطح شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. پخش شدن مطالب در سطح شبکه‌های اجتماعی باعث بالا رفتن نرخ بازدید به فروش میشود.

بازاریابی محتوا و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، دو شاخه در حال پیشرفت در دیجیتال مارکتینگ هستند.
برای افزایش میزان اشتراک مطالب در سطح شبکه های اجتماعی باید نکاتی را در نظر داشته باشید که اینجا به مهمترین آن‌ها اشاره می کنیم.

از رسانه‌های بصری قافل نشوید

بیشتر افراد دارای حافظه بصری قوی‌تری هستند و نگاه بهتری نسبت به مطالبی که در قالب تصاویر به آن‌ها ارائه می‌شود واکنش نشان می‌دهند. استفاده از رسانه‌های بصری در قالب‌های مختلف تاثیر بسیار خوبی در افزایش شانس به اشتراک گذاری مطالب شما است. البته رعایت کیفیت نیز بسیار مهم است. با توجه به سرعت متوسط دسترسی مخاطبین خود در منطقه حجم و کیفیت محتوای بصری خود را تنظیم کنید. ترکیب مطالب و تصاویر باعث افزایش لذت مخاطبین از خواندن مطلب میشود. از سوی دیگر با گسترش میزان استفاده از تلفن‌های همراه برای وب‌گردی استفاده از تصاویری که باعث کاهش حجم محتوای نوشتاری شما شود بسیار پر بازده و مفید خواهد بود. یکی از بهترین روش‌های تولید محتوای ترکیبی، ساخت اینفوگراف است.

منابع

محتوائی که دارای منابع باشد دارای جایگاه بالاتری در بین محتواهای مشابه خود است. برای تولید محتوا در مورد مطالب مهم سعی کنید تا منابع اطلاعات خود را در پایان مطلب درج کنید.

دکمه شبکه‌های اجتماعی

استفاده از دکمه‌ای با علامت شبکه‌های اجتماعی گوناگون که برای به اشتراک گذاری مطالب در شبکه مورد نظر میشود در افزایش تعداد دفعات به اشتراک گذاری مطالب شما اثر بسیار زیادی دارد و دلیل آن هم یاد آوری امکان اشتراک مطلب با دیده شدن دکمه است. طراحی سایت خود را بگونه ای انجام دهید که این دکمه ها در بهترین قسمت قرار گیرند و یا حتی در صورت امکان با جابجائی در طول صفحه همیشه در قسمتی از کادر ثابت باشند.

در مورد ارزش‌ها صحبت کنید

در مورد امکانات محصول توضیح ندهید، بلکه تمرکز خود را بر روی توضیح اینکه محصول مورد نظر چه مشکلاتی را در کار و یا زندگی روزمزه افراد حل خواهد کرد قرار دهید. استفاده از این استراتژی باعث میشود تا فرد با مشاهده امکان حل مشکلاتش به خودی خود به دنبال مشاهده مشخصات محصول نیز بروند.

دیدگاه شما چیست؟