four errors in photographic products online stores

4 خطا در عکاسی محصولات فروشگاه‌ اینترنتی

زمان مطالعه 2 دقیقه
4 خطا در عکاسی محصولات فروشگاه‌ اینترنتی

آیا تا به حال شده که یک عکس بد از خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید ؟ نه چون هیچکس عکس بی کیفیت یا بد از خودش را دوست ندارد. این موضوع در مورد عکس محصولاتی که شما در فروشگاه اینترنتی خود قرار می دهید نیز صادق است.

استفاده از عکس‌های با کیفیت و خوب یکی از نکات قوت یک فروشگاه آنلاین میباشد که ممکن است بسیاری از صاحبین فروشگاه‌های آنلاین به خاطر صرفه‌جوئی در هزینه‌های در مورد آن کمی خصاصت به خرج دهند. اما این موضوع به هیچ عنوان درست نیست ، زیرا هرچه کیفیت عکس‌های ارائه شده از محصولات شما بهتر باشد ، علاوه بر جذب مشتریان بیشتر و بهتر باعث زیباتر شدن هرچه بهتر محصولات و ظاهر کلی وبسایت فروشگاهی شما میشود.
در این مقاله به 4 اشتباه بزرگ که در مورد عکس‌های قرار داده شده در وبسایت ممکن است پیش بیاید نگاهی خواهیم داشت.

اشتباه اول : عکس‌های با نور نامناسب

شما عکسی از محصولات خود گرفته‌اید که بسیار زیبا و عالی است اما یک مشکل کوچک دارد ، نور آن خیلی کم یا زیاد میباشد و این موضوع باعث میشود تا کاربری که قصد خرید کالا را دارد نتواند جزئیات کامل محصول را بطور دقیق و مشخصی بررسی کند. این موضوع باعث میشود تا کاربر به سادگی به سمت سایت فروشگاهی دیگری برود که دارای عکس‌های بهتری از آن محصول میباشد. همیشه به یاد داشته باشید که تعادل رمز موفقیت در هر چیزی میباشد.

اشتباه دوم : پس‌زمینه شلوغ عکس

اگر نگاهی کلی به تمامی وبسایت‌های فروشگاهی معروف دنیا مثل Amazon داشته باشید در مورد تصویر مربوط به هر یک محصولات قرار گرفته در وبسایت آن‌ها متوجه میشوید که بسته به رنگ محصولات ، پس زمینه عکس‌ها سیاه یا سفید میباشد و هیچ چیز دیگری در پس زمینه دیده نمیشود. عکس‌های با پس زمینه شلوغ باعث پرت شدن حواس کاربر از کالای اصلی میشود و این موضوع خوبی نیست ، زیرا در بسیاری از موارد کاربر نمیتواند تصمیم درستی در مورد خرید آنجه که نیاز دارد بگیرد. البته در مورد برخی از محصولات شاید چنین چیزی نیاز باشد اما در کل استفاده از پس زمینه‌های ساده برای محصولات بهترین روش برای عکاسی میباشد.

اشتباه سوم : فراموش کردن جزئیات

بسیاری از افرادی که در حال خواندن این مقاله هستند محصولات تولیدی خود را برای فروش در وبسیات فروشگاهی خود قرار میدهند ، در مورد نمایش جزئیات دقیق از محصولاتشان کم دقتی میکنند. همیشه به خاطر داشته باشید که در بسیاری از موارد همین جزئیات کوچک باعث جلب توجه مشتری و تبدیل شدن یک بازدید ساده به خرید میشود.

اشتباه چهارم : نمایش یک زاویه دید از محصولات

67% از مراجعین به وبسایت‌های فروشگاهی در مورد عکس‌های با کیفیت از محصول بسیار حساس هستند. از این رو علاوه بر کیفیت نمایش تمامی زوایای محصول شما میتواند عامل بسیار موثر در افزایش شانس خرید فرد بازدید کننده باشد. اهمیت این موضوع تا حدی میباشد که امروزه بسیاری از فروشگاه‌های بزرگ شروع به استفاده از سیستم نمایش سه بعدی محصولات در وبسیات خود نموده‌اند.

حال که در مورد اهمیت تصویر در افزایش میزان فروش و بازدهی وبسایتتان و همچنین اشتباهاتی که نباید در مورد آن‌ها انجام دهید اطلاعات کافی را دارید بهتر است از این پس برای عکاسی از محصولاتتان ، اگر خودتان عکاس حرفه‌ای نیستید از یک عکاس حرفه‌ای برای انجام این کار استفاده کنید و در مورد این موضوع نیز خصاصت به خرج ندهید ، زیرا هرچه عکس‌های بهتری از محصولاتتان داشته باشید ، شانس فروش بالاتری را خواهید داشت.

دیدگاه شما چیست؟