five super non technical ways boost seo

5 روش غیر تکنیکال بهبود سئو

زمان مطالعه 2 دقیقه
5 روش غیر تکنیکال بهبود سئو

به طور حتم شما به عنوان صاحب یک کسب و کار، خواهان قرار گرفتن در رتبه اول در نتایج سرچ گوگل هستید. اما دستیابی به این مهم معمولا مبهم است و شما نیازمند روش هائی برای بهبود سئو وب سایت خود خواهید بود. در حقیقت، الگوریتم های گوگل روز به روز در حال تغییر است (این الگوریتم ها معمولا با اسامی حیواناتی نظیر پاندا، پنگوئن و … همراه است)، و پیرو آن قوانین نیز دستخوش تغییر و تحول می شوند. برای مثال، یکی از آخرین به روز رسانی های گوگل در ماه آوریل 2015 مبنی بر آن است که وب سایت هائی که برای موبایل بهینه سازی نشده اند باید این واقعیت را بپذیرند که به زودی گوگل پنالتی شامل حال آن ها خواهد شد.

طرز کار گوگل به چه صورت است؟

در حالیکه الگوریتم ها و قوانین برای دستیابی به جایگاه نخست سرچ پیوسته در حال تغییر می باشند، انگیزه اقدامات گوگل همواره یکسان باقی می ماند: نمایش مرتبط ترین و با کیفیت ترین وب سایت به بیشترین افراد ممکن. برای دریافت رتبه شماره یک گوگل می بایست وب سایت شما در زمینه موضوع فعالیتتان، بهتر از هر چیز دیگری در اینترنت باشد. در این مقاله، برای افرادی که در زمینه تکنولوژی خبره نیستند اما برای ساختن سایتی که باب طبع گوگل باشد، تلاش می کنند؛ پنج راه حل ارائه شده است.

1. تمام صفحات وب سایت شما باید دارای کلمات کلیدی متفاوتی باشند تا در بهبود سئو نقش داشته باشند. 

زمینه فعالیت وب سایت شما چیست؟ اگر بخواهید آن را در یک کلمه خلاصه کنید  آن را چه می نامید؟ آن کلمه “کلمه کلیدی” شما می باشد و گوگل در هر صفحه از وب سایت شما به دنبال آن خواهد بود. لذا آنالیز کلمات کلیدی از درجه اهمیت بالائی برخوردار است. به علاوه، این موضوع نیز بسیار مهم است که هیچ دو پُستی در سایت شما در ارتباط با موضوع واحدی نباشد.

2. در جهت ارتقاء سئو، هرگز سعی نکنید لحن ثابت و یکسانی به نوشته های خود بدهید. 

یکی از معیارهای مهم در نوشته های شما طبیعی بودن آن هاست. به خاطر بسپارید که شما برای افراد واقعی مطلب می نویسید و نه برای یک ربات! از درج کلمات کلیدی بسیار زیاد پرهیز کنید چرا که این عمل ناشیانه می تواند به نوشته شما ضربه وارد کند. همچنین، لازم است فردی در دسترس شما باشد که نوشته های شما را قبل از انتشار دادن بخواند و ویرایش کند. بدین طریق خطاهای احتمالی برطرف شده و نوشته وضوح بهتری پیدا می کند.

3. اگر مقاله های بلاگ دارای طول مناسبی باشند به سئو سایت کمک می شود. 

هرگز فراموش نکنید گوگل به دنبال منبع جامعی از اطلاعات است. پس بهتر است برای راه اندازی یک بلاگ اقدام کنید. اطمینان حاصل کنید که مقالات شما حداقل 500 واژه را شامل می شوند و دارای محتوای مناسبی نیز می باشند. طول کوتاه تر از آن می تواند از کیفیت مقاله بکاهد.

4.کلمات کلیدی را در title، header و meta desc درج کنید تا شاهد بهبود سئو سایت خود باشید.

کامات کلیدی می بایست پُست را به طور همه جانبه دربرگیرد. بدین منظور لازم است در مرکز تمامی هِدر ها از کلمات کلیدی استفاده شود و عنوان تصاویر را نیز حاوی آن کلمات باشد.

5. به منظور ارتقاءِ سئو، به مقاله های موجود در بلاگ ، یک آدرس URL مناسب اختصاص دهید.

اگر از وُردپرس استفاده می کنید امکان تعویض نام URLرا خواهید داشت و می توانید به جای استفاده از رشته ای از اعداد از نامی ثابت استفاده کنید. به این دو آدرس نگاهی بیندازید، کدامیک بهتر به چشم می آیند؟

http://website.com/112748172
http://website.com/SEO-Tips?

این گزینه هم به گوگل و هم به افرادی که در جستجوی شما هستند، کمک می کند. چرا که به آسانی می توانند موضوع مقاله شما را متوجه شوند

دیدگاه شما چیست؟