ecommerce tips

5 روش در موفقیت وب سایتهای فروشگاهی

5 روش در موفقیت وب سایتهای فروشگاهی

زمان مطالعه 2 دقیقه 8 نوامبر 2019

کارایی وب سایت شما به این معنی است که خریدار و کاربر وب سایت شما براحتی و بسرعت پروسه خرید محصول را انجام دهد. روش هایی که در پایین به آن اشاره می شود وب سایت فروشگاهی شما را به وب سایت کارآمد تبدیل خواهد کرد.

اگر وب سایت شما مورد توجه مشتری قرار نگیرد قطعا به وب سایت رقیب شما خواهد رفت و آنجا خرید خود را انجام خواهد داد. اگر می خواهید مشتری بیشتری جذب کنید، باید اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما از کارایی و رابط کاربری مورد قبول از نظر بازدیدکنندگان و خریداران باشد، این به قیمت بالا و پایین محصولات شما بستگی ندارد زیرا اگر خریدار در وب سایت شما گیج شود و نتواند به محصول دلخواه خود دسترسی داشته باشد براحتی به وب سایت رقیب شما کوچ خواهد کرد.

کوتاه سازی و کاربردی سازی فرم های ثبت نام

 از فرمهای طولانی دوری کنید و شرایط را برای ثبت نام سریع کاربران مهیا کنید، بعنوان یک وب سایت فروشگاهی شما نیاز به دانستن آدرس خریدار، تلفن و اینکه شغل آنها چیست را ندارید. تمام آنچه شما نیاز خواهید داشت یک آدرس پست الکترونیک ساده و رمز عبور می باشد. برای اینکار شما نیاز به یک دکمه ثبت نام ایده آل که از قبل روی سایز، رنگ، موقعیت آن برای جلب توجه طراحی نموده اید نیاز دارید. همچنین با استفاده از توابع موقعیت آی پی آدرس می توانید به موقعیت  مکانی کاربر دسترسی داشته باشید.

استفاده از جستجوگرهای حرفه ای در وب سایت

موتورهای جستجو به کاربران کمک می کنند تا محصول مدنظر خود را پیدا کنند، این روش موثری در وب سایت هایی که محصولات زیادی برای فروش دارند می باشد. همچنین اگر محصولات شما در سایتتان دسته بندی و گروه بندی شود و اجازه جستجو به خریدار در گروه بندی ها بدهید کاربر به سرعت به محصول مد نظر دسترسی پیدا خواهد کرد.

خرید بدون نیاز به ثبت نام

یکی از مواردی که خریداران آنلاین از آن متنفرهستند مراحل طولانی مدت و خسته کننده ثبت نام قبل از خرید می باشد. اما اگر شما به کاربران مهمان خود اجازه دهید که از محصولات بدون ثبت نام بازدید کنند و سپس در هنگام خرید مراحل ثبت نام را انجام دهند، شرایط بهتری برای کاربران وب سایت خود فراهم کرده اید و این با جمله “آیا می خواهید که شرایط خرید بعدی آسانتری داشته باشید” بیشتر مورد توجه کاربر سایتتان قرار خواهد گرفت . این روش بهتری برای رشد خریدارانتان و به یاد سپردن اطلاعات آنها در سایت شما می باشد تا پس از بازگشت خریداران مراحل خرید بار دوم با سهولت و سرعت بیشتری انجام شود.

موقعیت دهی و هدایت کاربر

خریدار در وب سایت شما باید بداند که اکنون در کدام موقعیت در پروسه خرید قرار دارد، چند مرحله دیگر باید انجام دهد؟ و چه مقدار زمان دیگر باید صرف کند. بدون استفاده از ناوبری و هدایت کاربر، خریدار خیلی زود خسته خواهد شد و گمان خواهد برد این پروسه تا همیشه ادامه پیدا خواهد کرد. استفاده از ناوبری موقعیت به کاربر اجازه می دهد به مرحله قبل و بعد پروسه خرید خود برود و اشتباهات خود را تصحیح نماید.

کارت های خرید و گواهینامه ها

طراحی وب سایت فروشگاهی مناسب، از یک سیستم مدیریت محتوا با امنیت بالا پیروی می کند و به کاربر وب سایت شما این اطمینان را میدهد که از وب سایت فروشگاهی شما محصول خود را خریداری کند. پس شما باید به بازدید کننده وب سایت خود این اطمینان را بدهید که را برای حافظت از اطلاعات خرید آنها تمهیداتی در نظر گرفته اید. برای اینکار شما به گواهینامه هایی مانند Trust و  Verysign  و همچنین گواهینامه SSl بروز شده و داشتن نماد الکترونیک معتبر نیاز خواهید داشت.

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی وجود ندارد شما اولین نفر باشید

دیدگاه شما در مورد این مطلب