4 قدم برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی برای ایام عید

1124 بار
چهارشنبه, 05 اسفند 1394 ساعت 11:51
ارزیابی شما
(1 رای)
4 قدم برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی برای ایام عید - 4.0 out of 5 based on 1 vote

همانند تمامی کارهای دیگر در ایام نزدیک به عید کسب و کار فروشگاه‌های اینترنتی نیز رونق میگیرد و فروش آن‌ها افزایش پیدا میکند. بخصوص که امروزه مردم گرفتارتر شده‌اند و وقت کمتری برای مراجعه به فروشگاه‌های فیزیکی برای خرید دارند.
در این مقاله به 5 قدم برای افزایش هر چه بیشتر مقدار فروش فروشگاه اینترنتی در این دوره زمانی میپردازیم.

 

1- برای تبلیغات کلیکی خود در گوگل بازه تعریف کنید

تعریف بازه برای این سبک از تبلیغات به شما کمک میکند تا تبلیغات خود را بر روی افرادی که بیشتر به سایت شما مراجعه کرده‌اند و احتمال بالاتری برای خرید دارند متمرکز‌تر شوید. برای ایجاد این لیست با ایجاد یک بنر خاص بر روی وب‌سایت خود اطلاعات کوکی افرادی را که بر روی آن کلیک میکنند ثبت کنید و پس از ایجاد لیستی از این افراد این لیست را برای بخش مدیریت تبلیغات خود تعریف کنید و با این کار تمرکز تبلیغاتی کلیکی شما در گوگل بر روی این افراد بیشتر میشود.

 

2- تبلیغات خود را در شبکه‌های اجتماعی جدی بگیرید

با توجه به میزان استفاده افراد از شبکه‌های اجتماعی مختلف ، استفاده از بستر این شبکه‌ها برای تبلیغات فروشگاه‌اینترنتی و راه اندازی انواع کمپین‌های مناسبتی بازدهی بسیار عالی رابرای میزان فروش شما در ایم عید خواهد داشت و از این رو به شما پیشنهاد میشود که با مراجعه به کانال‌های ارتباطی خود در هر یک از این شبکه‌های اجتماعی ، علاوه بر جلب نظر مخاطبین قبلی خود ، سعی در جمع آوری مخاطبین جدید داشته باشید و امکانات تبلیغاتی آن‌ها استفاده کنید.

 

3- از اینفوگرافیک‌‌ها استفاده کنید

تعریف اینفوگراف به زبان ساده : واژه اينفوگراف(Info graphic) خلاصه شده‌اي از Information Graphic  است. ابزاري كه دو هدف عمده را پوشش مي‌دهد: 1) كمك به نمايش سريع، واضح و زيباي ايده‌هاي پيچيده 2) نشر اطلاعات و داده‌ها به صورت بصري و سهل‌الوصول. تحقيقات نشان مي‌دهد كه مردم توجه كمتري به نوشته‌ها و متون دارند و اين توجه كمتر و كمتر مي‌شود و تمايل براي صرف زمان بيش‌تر بر جنبه‌هاي بصري وجود دارد. استفاده از گرافیک‌های اطلاع رسان باعث می‌شود بیننده با نگاهی کوتاه حجم قابل توجهی از اطلاعات را که شکل نوشتاری آن ممکن است مقاله بلند بالایی را تشکیل دهد، به سادگی از طریق بصری دریافت کند و حتی آن را به خاطر بسپارد. نمونه یک اینفوگرافک: 

4 قدم برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی برای ایام عید


مناسبت عید برای شما فرصتی بسیار عالی برای خلق اینفوگراف‌های عالی و خلاقانه در انواع زمینه‌های گوناگون میباشد. برای مثال راهنمای خرید انواع محصولات در قالب اینفوگراف ، یکی از پر طرفدارترین و پر بازده‌ترین ایده‌ها برای ساخت اینفوگراف است.

 

4- به فرآیند‌های خرید تمام نشده توجه کنید

یکی از بدترین اتفاقات برای هر فروشگاه اینترنتی ناتمام ماندن فرایند خرید توسط مخاطبین است که این موضوع در زمان‌های نزدیک به عید بیشتر می‌شود و شما باید تا حد امکان از این موضوع جلوگیری کنید.
یکی از راهکارهای مناسب برای جلوگیری از این موضوع قرار دادن ماژول ویژه بر روی بخش تکمیل فرایند خرید است. این ماژول بر اساس تنظیماتی که برای روی پارامترهای خود دریافت می‌کند با شناسائی فرایند‌های ناتمام ، با ارائه پیشنهاداتی مانند ارسال رایگان و .... مخاطب را برای تکمیل فرایند خرید خود با انگیزه کنید. اینکه چه پیشنهاداتی برای ایجاد انگیزه در این افراد ارائه شود به منابع و خلاقیت شما بستگی دارد.

 

موارد مرتبط

اگر شما در مورد این مطلب نظری دارید در اینجا بنویسید

برای ارسال پیام پر کردن فیلدهای نام، ایمیل و پیام شما الزامی اند.

آخرین نظرات کاربران
  • طراحی فروشگاه اینترنتی مایکروتل پلاس
  • طراحی وب سایت شرکت چکاد جنوب
  • طراحی سایت هتل پارسیان
  • طراحی فروشگاه اینترنتی اگزیف
  • طراحی سایت پرتو قشم
  • طراحی سایت صنایع غذایی بهروز
  • طراحی سایت زمرد پسته پارس
  • طراحی سایت آتی ساز
  • طراحی سایت شبکه البرز
  •