could bing ever overtake google in search

آیا بینگ پیروز رقابت با گوگل خواهد بود؟

زمان مطالعه 5 دقیقه
آیا بینگ پیروز رقابت با گوگل خواهد بود؟

اگر وب سایت شما کارایی و منفعت قبل را ندارد حتماً نیاز به اسپری پاک سازی دارد! شروع کنید زمان آن است که با اسپری تمیز سازی تمام پیکسل های مونیتور را تمیز کنید!

گوگل همیشه موتور جستجوی رتبه اول نبوده است، در زمان های بسیار گذشته که می توانم Alta Vista، Hotbot، AOL و غیره را به یاد بیاورم. احتمال تغییر، همیشه وجود دارد و به نظرمن، سهم گوگل از بازار بعد از همکاری با AOL، رشد قابل توجهی داشته است.

اما آیا شما فکر می کنید موتور جستجوی بینگ اصلاً میتواند از موتور گوگل در جستجو جلو بیفتد؟ خب، قبل از اینکه بگویید غیرممکن است، بگذارید به الزامات چنین مسئله ای بپردازیم.

آینده موتورهای جستجوگر به کجا می رود؟

طی بیانیه های کلیدی مت کاتز در پاب کان لاس وگاس او تغییرات انقلابی گوگل را اعلام کرد. این تغییرات در حیطه های زیر اعمال شده بود:

  • نمودار دانش
  • جست و جوی صوتی
  • جست و جوی مکالماتی
  • Google Now
  • یادگیری عمقی

گوگل بر یادگیری عمقی مسئله تمرکز کرده است، که کاربران چه چیزی می خواهند. در این صورت کاربران نیازی به استفاده کردن از کلمات کلیدی ساده در کوئری ها ندارند. بینگ از طرف دیگر، با یکی از رسانه های اجتماعی بزرگ همکاری کرده و داده ها را مستقیماً از این منابع دریافت می کند. پس به جای درک مفهوم کاربران و پیش بینی آن، بینگ دقیقاً می داند کاربر چه چیزی می خواهد زیرا به داده های واقعی رسانه های اجتماعی دسترسی دارد.

آینده در موبایل پنهان است!

چه دوست داشته باشید، چه خیر، ما از موبایل های خود (چه تلفن هوشمند و چه تبلت) برای اتصال به اینترنت و گشت و گذار استفاده می کنیم.

مت کاتز به وضوح بیان کرد که تمرکز بر قابلیت کاربرد و استفاده از موبایل و تلفن های هوشمند واقعاً غیر قابل پیشگیری است.
ترافیک موبایلی یوتیوب طی دو ساله گذشته از 6 درصد به 25 درصد تا 40 درصد، رشد بی نظیری را پشت سر گذاشته است. بعضی از کشورها ترافیک موبایلی بیشتری نسبت به ترافیک دسکتاپی دارند.
مایکروسافت نیز به وضوح اهمیت زیادی به موبایل و نوآوریهای موبایلی می دهد.

آنها جدیداً نوکیا را به قیمت 7.2 میلیون خریداری کرده اند و فروش لومینا فون، رکورد جدید برای ربع سوم 2013 محسوب می شد. دنیا هنوز نیز تلفن های نوکیا را می خرد!
همان طور که ما بیشتر از طریق موبایل به اینترنت متصل می شویم، جستجوی نیازها و داده ها نیز اهمیت بیشتری پیدا می کند.

همین جاست که ما می توانیم تغییر از جستجوی سنتی گوگل به جست و جوی بینگ را مشاهده کنیم. اگر بینگ بتواند به درستی عملیات جستجو را انجام دهد و از داده های واقعی رسانه های اجتماعی برای تأثیر گذاشتن بر نتایج جستجوی خود استفاده کند، نتایج جست وجوی شخصی سازی شده بر اساس نیازهای شخصی کاربران ارائه خواهد داد! می شود گفت بی نظیر است.

اما عکس العمل کاربر، نکته کلیدی است.

ما در زمانی هستیم که گوگل ریسک بزرگی را در جست و جو به جان خریده است. کاتز نیز خود به این مسئله اعتراف کرده است. آنها تغییرات انقلابی می خواهند. آنها به دنبال رسیدن به ماه هستند و امیدوار هستند با تغییرات اعمال شده در جست و جو، به بهترین نتیجه برسند. تغییرات گوگل بزرگ هستند. از دسترس خارج کردن داده های مربوط به کلمات کلیدی ازصاحبان وب سایتها، یکی ازمراحل بسیار بزرگ بوده است (حسابی ضد حال خوردیم) و استفاده از نمودار دانش در نتایج جستجو نیز یک گام بزرگ دیگر بوده است و اطلاعات مستقیماً در صفحهات نتایج جستجو به کاربران نشان داده می شود و کاربر نباید وب سایت ها را باز کرده (کلیک میانی کند) تا به اطلاعات برسد.
از نظر من، این یک ریسک بسیار خطرناک برای گوگل است. کاربران گوگل یا از سیستم جستجوی گوگل خوششان آمده و یا سیستم دقیق جستجوی گوگل. اما کاربران بینگ احتمالاً بیشتر از نتایج جست و جوی خود لذت می برند، زیرا نتایج بر اساس اطلاعات موجود در فعالیت های آنان ( و ارتباط های آنان شامل دوستان) در رسانه های اجتماعی نشان داده خواهد شد.
استفاده از موبایل در نهایت مشخص می کند، کدام موتور جست و جو، بینگ یا گوگل در این بازی برنده می شود. کاربران موبایل تلفن های خود را هر 7 الی 21 ماه به روز رسانی می کنند و جدیدتر آنها را می خرند و جنگ برای موتورهای جستجوگر هر چه بیشتر به بازار موبایل وابسته خواهد شد. در یک دوره کوتاه ( تنها چند سال)، می توانیم بسته به تطابق با دستگاه های خاص، از گوگل به بینگ تغییر مکان دهیم.


اما به نظر شما اپل در آینده با کدام موتور جستجو هم مسیر خواهد شد؟

این می تواند به معنای کاربران بیشتر برای بینگ باشد. اگر بینگ بیشتر در دستگاه های اپل بکار گرفته شده و جست و جوی گوگل کمتر شود، تغییر بیشتری نسبت به بینگ وجود خواهد داشت. از طرف دیگر، شاید این تنها یک رویا باشد. به نظر شما، اپل (رقیب قدیمی مایکروسافت) به همین زودی روی خوش به محصولات مایکروسافت نشان خواهد داد؟
با اینکه بینگ در رویداد خود، جست و جوی پیشرفته بینگ را معرفی کرد، کارشناسان می گویند قابلیت های موتورجستجوگر بینگ در نمایش محتوا، به طور ممتاز نشان داده نشده بود. در هر صورت باید دید بینگ می تواند با وب 2 تطبیق بیشتری پیدا کند و یا خیر؟
از نظر من، این یکی از بازارهای مرکزی است که بینگ می تواند از آن بهره ببرد. بینگ می تواند کاربران سخت افزار و نرم افزاری خود را تشویق کرده تا میزان تطابق بیشتری ایجاد شود.

1 بیلیون کاربر مایکروسافت

مطمئناً استفاده از موبایل رو به رشد است و ما از دسکتاپ، مانند گذشته استفاده نمی کنیم. اما سایر دستگاه های ما چطور؟ سرویس های مایکروسافت چطور؟ سیستم ویندوز، اسکایپ و ایکس باکس چطور؟ اگر این کاربران مایکروسافت را با هم ترکیب کنید نزدیک به یک بیلیون کاربر می رسد.

این همان جایی است که مایکروسافت می تواند کاربران خود را هدایت کرده و موج را به نفع خودش برگرداند: ترکیب کردن جست و جو در تمام خدمات و سرویس های مایکروسافت می تواند سهم بینگ را در بازار موتورهای جستجوگر تغییر دهد.
مایکروسافت در ویندوز 8، بینگ را در بسیاری از قسمت های سیستم عامل ترکیب کرده است و این کاملاً منطقی اینکه چنین کاری زودتر و در ویندوزهای پایین تر انجام نشده متعجبم. کاربران دسکتاپ و لپ تاپ به مدتی زمان برای به روز رسانی ویندوز و خداحافظی با ورژن قبلی ویندوز خود نیاز دارند، اما این اتفاق در نهایت رخ می دهد و باز هم استفاده کردن از بینگ به عنوان موتور جستجوگر در ویندوز 8 تأثیر مستقیم بر سهم بینگ از بازار جستجو خواهد داشت. شاید تأثیر این مورد بسیار بیشتر از استفاده از موبایل به تنهایی باشد.
همین طور مایکروسافت آفیس را فراموش نکنید. اگر مایکروسافت تمامی این خدمات و دستگاه ها را ترکیب کند و تجربه ای بی عیب ارائه کند، گوگل با مشکلات زیادی از نظر تعداد کاربران روبرو خواهد شد.

تحت تعقیب: رقابت بیشتر

گوگل سال های سال است که صنعت جستجو را بدست گرفته است. بحث های “دوران گذشته ” را به یاد می آورم. در آن زمان سوال این بود که برنده نهایی جنگ موتورهای جستجوگر چه کسی خواهد بود. تمام افراد پیش بینی می کردند که سه موتور جست و جوی اصلی از بین تمامی موتورهای جست و جوی AOL، یاهو، MSN، Lycos، Alta Vista، HotBot، Excite و گوگل باقی خواند ماند.
مسایل بسیار سریع تغییر می کنند. من همین طور به یاد دارم چطور گوگل به رتبه اول رسید. گروهی از عاشقان و متخصصین اطلاعات به هر کسی که گوش شنوا داشت می گفتند که گوگل موتور جستجوی بهتری دارد و این صحبت ها پخش شد. در آن زمان رقابت اصلاً سخت نبود و بسیار مشخص بود که گوگل در آن زمان موتور جست و جوی بهتری داشت.
امروزه، وقتی شما به نتایج جست و جوی گوگل و بینگ نگاه می کنید، بسیار به هم نزدیک هستند. دلیل برتر بودن گوگل در حال حاضر، سابقه برتر بودن است و اینکه مدام در حال نوآوری هستند. اما به نظر من و از نظر تمام صاحبان وب سایتها گوگل با پنهان سازی اطلاعات کلمات کلیدی خود و ارائه ندادن آن مطمئناً موج نارضایتی را افزایش خواهد داد.
مایکروسافتی ها فرصتی واقعی برای تأثیر گذاشتن بر رفتار جستجوگران دارند. تطبیق بینگ از طریق ترکیب آن با شبکه ای وسیع از دارایی های مایکروسافت (خدمات و دستگاه های متفاوت) یکی از طلایی ترین فرصت هاست. تطابق با موبایل نیز یکی از جنبه های بسیار کلیدی است. من واقعا امید دارم که سهم بازار جست و جو بیشتر در بین شرکت های متفاوت تقسیم شود. رقابت همیشه چیز خوبی است!

دیدگاه شما چیست؟