Breadcrumbs In Web Design

بردکرامب در طراحی سایت و نمونه های آن

زمان مطالعه < 1 دقیقه
بردکرامب در طراحی سایت و نمونه های آن

بردکرامب ها معمولاً به‌صورت افقی در بالای صفحه ،زیر نوار عنوان ظاهر می‌شوند. بردکرامب ها امکان بازگشت کاربر به صفحاتی که قبل از رسیدن به این صفحه پیمایش کرده‌اند را ایجاد می‌کنند و همچنین در سایت‌های سلسله مراتبی ترتیب رسیدن به صفحه جاری را بیان می‌کند.

بریدکرامب (Breadcrumb) چیست؟

بردکرامب یا Breadcrumb نوعی کنترل گرافیکی است که به‌عنوان راهبر در صفحه وب سایت به کمک کاربر می‌آید و به کاربر مسیر رسیدن به صفحه موردنظر را نشان می‌دهد.

چرا که ممکن است کاربر از هر صفحه وارد صفحات دیگر شود و درنتیجه سردرگمی کاربر را به همراه دارد. در این مواقع بریدکرامب به کمک کاربر می‌آید. پس‌ برد کرامب یکی از راه‌های نمایش مسیر بازگشت به لندینگ پیج یا صفحه فرود است.

این نوع از مدیریت را می‌توان در برنامه‌هایی مثل Mac OS’s Finder ، Thunar ، Snow Bird ، Dolphin و… مشاهده کرد که معمولاً به نوار آدرس اضافه‌ شده و سا جایگزین آن شده است. برد کرامب می‌تواند بر اساس، نمایش مسیر یا ویژگی‌هایی که کاربر در طول طی کردن مسیر انتخاب کرده، دسته‌بندی شود:

Home > Department > Heart and Veins > Doctors
Shopping card > Mobiles > Sony

همان‌گونه که کاربر از این مسیرها برای یافتن مسیرمقصداستفاده می‌کند، موتورهای جست‌وجو هم با استفاده از بردکرامبها صفحات را راحت‌تر و دقیق‌تر پیدا می‌کند. همچنین با مقایسه محتوای صفحه با برد کرامب امکان حذف کلمات غیر مرتبط موجود در کلمات کلیدی را فراهم می‌کند. شکل زیر نمونه‌ای از طراحی Breadcrumb است که مورداستفاده موتورهای جست‌و‌جو قرار می‌گیرد:

Main Keyword (link to home) >  main keyword + word (Category link) > Main Keyword +word

استفاده از بردکرامب باعث افزایش نرخ کلیک CTR می‌شود.
 

اضافه کردن براد کرامب در قالب وردپرس

افزونه‌های بسیاری وجود دارند که به شما اجازه می‌دهند به‌سادگی BreadCrumbs را به وب‌سایت خود اضافه کنید. افزونه‌های همانند WordPress SEO by Yoast برای کاربران ووردپرس یکی از این گزینه‌های هستند. اما بهترین روش برای اضافه کردن بردکرامب به قالب فروشگاه اینترنتی، اضافه کردن مستقیم آن به قالب است.

دیدگاه شما چیست؟