کلاه سفید و سیاه در سئو

2793 بار
سه شنبه, 19 شهریور 1392 ساعت 22:25
ارزیابی شما
(1 رای)
کلاه سفید و سیاه در سئو - 5.0 out of 5 based on 1 vote

کلاه سیاه، کلاه سفید، سئو، بهینه سازی سایت کلاه شما سیاه است یا سفید؟ آیا شما بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر را با کلاه سفید انجام می دهید یا با کلاه سیاه ؟ اینها سوالاتی است که کسانی که در بازاریابی، اینترنت مارکتینگ و بهینه سازی سایت فعال هستند، باید از خودشان بپرسند.

 زمین بازی در بازاریابان موتورهای جستجوگر به دو قسمت تقسیم شده است : کسانی که کلاه سیاه بر سر دارند و به دستکاری های منفی در تکنیک های سئو سایت مشغولند و کسانی که کلاه سفید بر سر دارند و از روشهای مثبت و مورد پسند گوگل برای ارتقا رتبه سایت در موتورهای جستجوگر استفاده می کنند.

 

کلاه سیاه در سئو (Black Hat)

کلاه سیاه ها در سئو، یعنی کسانی که با ترفند ها و روش های غیراخلاقی و نامناسب در صفحات جستجوهای گوگل و دیگر موتورهای جستجوگر قرار می گیرند. در حقیقت به معنی خرید لینک و استفاده از تاکتیک های اسپم برای گرفتن لینک در اینترنت استفاده می کنند، مانند استفاده از دایرکتوری لینک ها و سایتهای مقاله.

باید بدانید که استفاده از استراتژی های کلاه سیاه ها در طول مدت به وب سایت آسیب رسانده و در طول زمان گوگل بازدیدکننده شما را کاهش خواهد داد و در مورد وب سایت شما تصمیم خواهد گرفت.

کلاه سفید در سئو (White Hat)

کلاه سفید در سئو تمایل به ساخت نتایج بلند مدت دارد برخلاف کلاه سیاه که با تاکتیکهای منفی به سود کوتاه مدت فکر می کند.

بسیار از کلاه سفیدها به ساخت محتوای با کیفیت که در کاربران اینترنت بتوانند از آنها استفاده مفید داشته باشند و آنرا بین دوستان و خوانواده خود به اشتراک بگذارند، فکر می کنند.

اما محتوای خوب و مفید چیست؟

می توان گفت محتوایی که کاربران را به سوی خود جذب کند و برای کاربران کاربردی و مفید باشد آن محتوا با کیفیت می باشد.