9 tips to make your ecommerce business wildly successful

9 نکته موفقیت کسب و کار اینترنتی

زمان مطالعه 3 دقیقه
9 نکته موفقیت کسب و کار اینترنتی

در سال 2015 و سالهای آینده، انتظار میرود که اقتصاد تجارت الکترونیک و سایت های فروشگاهی ادامه مسیرش را با روندی رو به بالا و با رشدی سریع طی کند .برای یک کارآفرین، این فرصت برای رسیدن به موفقیت و ثبات، هیجان انگیز، امیدوارکننده و جذاب است .

زمان بررسی راه اندازی کسب و کار تجارت الکترونیک گذشته، در حال حاضر زمان این است که دست به کار شوید ! در واقع، از سال 2010 تا 2013 کل فروش خرده فروشی تجارت الکترونیک ایالات متحده از 167 بیلیون دلار به 263 بیلیون دلار افزایش پیدا کرد و سال گذشته، حتی به 304 بیلیون دلار رسید، و این روند نشان می دهد که در سال 2015 به رقمی بالاتر حدود 347 بیلیون دلار برسد .

برآوردی کلی از درآمد فروش خرده فروشان در ایالات متحده در سال 2014  حدود 3.19 تریلیون دلار بوده است .

این بدان معناست که فروش تجارت الکترونیک، حدود 9.5 درصد از کل فروش ایالات متحده را تشکیل می دهد و همچنین انتظار افزایش آن نیز می رود .

بهر حال تعداد کسانی که در مقایسه با آن، با پیش بینی تحلیل گران مالی و کارشناسان صنعت در مشورت و هم فکری هستند برای سه سال آینده کم رنگ است . در سال های 2016، 2017 و 2018 منابع می گویند که کل پروژه های فروش تجارت الکترونیک ایالات متحده به ترتیب به حدود 392.5  ،440.4  و 491.5 بیلیون دلار خواهد رسید، که اگر تعداد آن ثابت باقی بماند، بیش از 41 درصد افزایش از این سال تا پایان 2018  خواهیم داشت .

 اقتصاد تجارت الکترونیک در تمام دنیا همینطور کشور عزیزمان ایران آماده رشد قابل توجهی در ماهها و سالهای آینده است، و شما می توانید منتظر دیدن نتایج باشید . اگر شما از راه درست به آن نزدیک شده و آنرا عملی کنید،

این بدان معناست که تمرکز بر نکات حیاتی زیر برای موفقیت تجارت الکترونیک شمامی تواند کمک کننده باشد

1 – برای شروع کردن عجله نکنید

یکی از بزرگترین اشتباهات یک کارآفرین تجارت الکترونیک ناموفق عجله در راه اندازی وب سایت است، شما تنها یک شات از راه اندازی وب سایتتان بگیرید، شما نمی توانید در این مرحله از کار شلوغش کنید، در حالیکه خریدن نام دامنه تان خوب است، و برای درست کردن نوعی از صفحات ” coming soon  ” اقدام کنید، شما باید از آشکار شدن تا زمانی که در حال اجرای بعضی زمینه های قابل توجه همچون ( سئو، بازاریابی محتوا، رسانه های اجتماعی، تبلیغات و غیره) هستید اجتناب کنید.

2 – تمرکز بر کاربر

این که بزرگترین ضعف در کسب و کارهای تجارت الکترونیک ناتوانی در اجازه دادن به مشتریان برای رسیدن به خواسته هایشان است بر کسی پوشیده نیست (دست کم احساس کردن، بوئیدن و دیدن محصولات قبل از تصمیم گیری) در حالیکه در حال حاضر هیچ راه حلی برای حل این مشکل وجود ندارد. شما می توانید این کمبود را در جاهای دیگر کسب و کار جبران کنید مانند، پیشنهاد قیمت گذاری مناسب، فراهم کردن حمل و نقل رایگان و ساده سازی فرایند پرداخت با سبد خرید.

3 – همه چیز را کاملا امتحان کنید

قبل، در طی و بعد از شروع هر کسب و کار تجارت الکترونیک، شما باید برای تست کردن و تجزیه تحلیل سرمایه گذاری کنید .مانند مشتری فکر و تجسم کنید که چه چیزی جواب می دهد و چه چیزی نه، و در پی آن جواب هایتان را می گیرید.

4 – بازاریابی در شبکه های اجتماعی

هر کارآفرین تجارت الکترونیک به شما می گوید که رسانه های اجتماعی و یا نمایندگان آن به دیگر موارد ارجح تر است، رسانه های اجتماعی ضربان قلب کسب و کار شماست و به شما یک دید مستمر از زندگی مشتریان تان می دهد، با این حال داشتن یک مدیر رسانه های اجتماعی می تواند بسیار مفید باشد و این موضوعی است که خواهی نخواهی شما با آن درگیر هستید.

5 – ترکیب عناصر اجتماعی

در پی نکته قبلی، یک ایده عالی شامل این است که شما  عناصر اجتماعی، و یا چیزی شبیه به بازدید محصول و دکمه های پیگیری سفارش و یا حتی گزینه های ورود اجتماعی بر روی سایتهای تجارت الکترونیک تان داشته باشید که همگی کمک به تغییرات مفید می کنند .

6 – وب سایت یا اپلیکیشن موبایل

Bill Siwicki از خرده فروشان اینترنتی با منبع Goldman Sachs گفته، تبلت ها بطور فزاینده ای نقش مهمی را به عنوان هزینه های مصرف کننده در سراسر جهان ایفا خواهند کرد، حال آنکه حتی از طریق موبایل از 204 بیلیون دلار در سال 2014 به 626 بیلیون دلار در سال 2018 هم افزایش پیدا می کند، اگر شما در حال ساختن کسب و کار تجارت الکترونیک تان با تلفن همراه در ذهنتان نیستید، در سه تا پنج سال آینده نا هماهنگ بنظر خواهید رسید .

7 -سئو سایت

همانطور که تجارب اقتصاد تجارت الکترونیک با سرعت در حال رشد است، کسب و کارهای بیشتر و بیشتری به این فضا که بطور فزاینده ای شلوغ است وارد خواهد شد، این بدان معناست که همیشه، ماندن در نتایج بالای موتورهای جستجوگر و Seo مناسب سایت به منظور ایستادگی در برابر رقابت ها بیشتر مهم خواهد شد . ارتباط با یک متخصص سئو سایت برای ماندن در فضای رقابتی در بلند مدت به شما کمک خواهد کرد .

8 -جمع آوری اطلاعات

مگر نه اینکه شما برای راه اندازی تنها یک سایت برنامه ریزی می کنید اما بیشتر کارآفرینان وسوسه می شوند برای مراحل بعد از آن نیز تلاش کنند، مهم آن است که شما اطلاعات مربوط به مشتری را جمع آوری کنید و برای کمک به مراحل بعدی پایگاه داده بسازید .

9 -ادامه دادن رشد و تکامل

نهایتا، اگر شما بخواهید در چنین بازار متغیری موفق باشید هرگز رشد و تکامل را متوقف نکنید .چرا که تکنولوژی، گرایشات و سلیقه مشتری دائماً در حال تغییر است .

دیدگاه شما چیست؟