7 ways to use google+ to improve your seo

۷ روش گوگل پلاس برای بهبود سئو

زمان مطالعه 4 دقیقه
بهبود سئو با گوگل پلاس

گوگل، غول اینترنتی مستقر در کالیفرنیا، در دهه‌های گذشته بسیاری از بازارهای آنلاین را به‌تنهایی در دست خود نگه‌داشته است. گوگل در تلاش برای پیدا کردن فردی در دنیای غرب است که هنوز با موتور جستجوی گوگل آشنایی نداشته باشد. درواقع موتور جستجو آن‌قدر محبوب و مردمی است که عبارت “گوگلش کن” در بین بسیاری از مردم مورداستفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر حضور گسترده در بازار جستجو، گوگل درصد زیادی از صنعت تبلیغات آنلاین را در دست داشته و در این حوضه درآمد سالیانه ۳۵ میلیارد دلاری ایجاد کرده است.

این مقاله به دلیل بسته شدن گوگل پلاس در فرودین ۱۳۹۸ فاقد اعتبار می باشد، اما شاید خواندن آن خالی از لطف نباشد.

هنوز افرادی وجود دارند که در استفاده از Google Plus برای ارتقاء رتبه فروشگاه اینترنتی شک دارند. آن‌ها معمولاً به تعداد افراد کمتری که از Google Plus استفاده می‌نمایند اشاره می‌نمایند. این افراد معمولاً مزیت Google Plus را در بهینه‌سازی فروشگاه اینترنتی نادیده می‌گیرند. حتی درصورتی‌که هیچ‌یک از مشتریان شما از Google Plus استفاده ننماید. شما می‌بایست از شبکه‌های اجتماعی برای بهبود سئو خود استفاده نمایید شبکه‌های اجتماعی نقش بسیار گسترده‌ای در بهینه‌سازی فروشگاه اینترنتی پیداکرده‌اند. 

هر وب‌مستری خواهان تعامل کاربران فروشگاه اینترنتی خود با Google Plus است، اما تنها تعداد کمی نحوه ایجاد اشتیاق درون کاربران خود را بلد هستند.بااینکه شاید به نظر عجیب برسد، اما ایجاد یک جامعه فعال و پرحرکت، به نظر غیرممکن می‌رسد. اما تنها مسئله چه چیزی، چه زمانی، و چطور اشتراک می‌گذارید، در میان است. 

این تعهد نسبت به کیفیت، کمیت و ارتباط نسبت به انتقال، یک قانون بسیار قطعی و سخت در Google Plus است. آیا آمادگی تقویت تعامل در Google Plus خود رادارید. این هفت نکته، به شما کمک می‌کند تا گروهی مشتاق از طرفداران پر و پا قرص داشته باشید که محتوای شمارا به اشتراک گذاشته و با تجارت شما در تعامل هستند. 
حال در این مقاله به 7 نکته مهم که باعث افزایش میزان تاثیرات گوگل بر روی ساختار سئو فروشگاه اینترنتی شما می‌شود اشاره میکنیم. 

استفاده از تصاویر برای جلب پیرو

Pintrest، توانسته است تصاویر را به ابزار جلب کاربر تبدیل کند. Google Plus نیز همین زیبایی و قدرت را دارد.قالب گرافیکی Google Plus، باعث می‌شود عکس‌های بزرگ‌تر سریعاً بارگذاری شده و توجه افراد را به خود جلب کند. اما این تنها زمانی رخ می‌دهد که عکس در موقعیت مناسب قرارگرفته باشد. هدف ایجاد تصویری است که همسو با تصویر برند بوده، و در همین بین، پیروان را تحریک می‌کند تا تعامل داشته و در صفحه شما فعالیت کنند. 

شما باید از رنگ‌ها، تصاویر و لوگوی تجاری استفاده کرده تا تصویری منسجم بسازید. تصاویر 600×900 و 800×1200، بهترین بازخورد رادارند.
 

افزایش فضای کاور

عکس کاور Google Plus شما یک ابزار بازاریابی و برندینگ بسیار عالی محسوب می‌شود. کلید این نکته، ایجاد انسجام در ظاهر تجاری، لوگو و پیام است. عکس کاور Google Plus خود را طوری طراحی کنید که با این موارد همسو باشد. 
 

به مخاطبین خود دلیلی برای پاسخ دادن، ارائه کنید

هر چه محتوای شما سرگرم‌کننده‌تر، جذاب‌تر، و فعال‌تر باشد، احتمال جذب شدن و شرکت کردن مخاطبین در بحث نیز بیشتر می‌شود. مقالات شما باید آگاهی‌دهنده باشد و پاسخ دادن به آن‌ها نیز به‌راحتی میسر باشد. 

چندین نکته عملی برای افزایش تعامل:

– با پرسیدن یک سؤال در انتهای مقاله، بحث را ادامه دهید.

– مقالاتی بنویسید که پیروان بتوانند، به‌راحتی، به آن پاسخ داده و یا با آن تعامل برقرار کنند.

– محتوای مرتبط و باکیفیت بسازید که مشکل افراد را حل کرده و یا راه‌حلی را به آن‌ها معرفی می‌کند. 

– به صحبت‌ها پاسخ داده و نظرات را بررسی کنید تا بتوانید سریعاً به نگرانی‌ها و سؤالات، پاسخ دهید.

– در زمان مناسب، از ۱ استفاده کنید تا بتوانید با افراد تعامل برقرار کرده و آن‌ها را به سمت شرکت کردن در بحث، هدایت کنید. 
 

دیدگاه ویژه داشته باشید

یک دیدگاه ویژه و انحصاری از محصولات را به پیروان خود ارائه کنید تا احساس کنند که به کلوپ ویژه شما تعلق دارند. آن‌ها باید حس تمایز و متفاوت بودن با دیگران داشته باشند. این مسئله باعث می‌شود، مقالات و بحث‌های شما جذاب شوند. همین‌طور افرادی که در بحث شرکت می‌کنند، احساس احترام و ویژه بودن می‌کنند. ثانیاً، این فرصتی عالی برای تعامل پیدا کردن با افراد جدید نیز محسوب می‌شود. تویوتا از Google Plus برای اشتراک گذاشتن محتوای انحصاری و خاصی استفاده می‌کند که نشان‌دهنده به‌روزرسانی‌ها و تغییرات در محصولات جدید هست. 
 

برگذاری یک HangOut

HangOutهای گوگل ، شبیه اسکایپ، معدن طلای مجازی برای تجارت شما محسوب می‌شود. بااینکه، مدت‌ها از معرفی این قابلیت می‌گذرد، بسیاری از متخصصین تجاری، هنوز نمی‌دانند چطور از آن‌ها استفاده کنند.

بیش از حد به این مسئله فکر نکنید. شما به‌راحتی، می‌توانید از HangOut برای موارد زیر استفاده کنید:

– به روز رسانی هفتگی وضعیت برای مشتریان

– روشی راحت برای اشتراک گذاشتن نکته‌های هفتگی با جامعه پیروان

– جلسات تیمی که شامل کارمندان مجازی می‌شود. 

– پاسخ گفتن به سؤالات برتر مشتریان فعلی
 

ساختن یک HangOut ، بسیار ساده بوده و به زمان کمی نیاز دارد. نگران فن‌آوری جدید نباشید. وقتی اولین HangOut را برگزار کردید، می‌بینید که چقدر کار ساده‌ای خواهد بود.

ورود و اشتراک‌گذاری در جوامع دیگر

چه شما با اهداف تجاری، و یا چه با اهداف شخصی در جوامع دیگر شرکت کنید، شما فرصتی عالی برای ارتباط گرفتن و تعامل پیدا کردن باکسانی دارید که هم‌زبان شما هستند. 

بر روی کلمات کلیدی تحقیق کرده و محتوای جالب را پیدا کنید. برای مثال جست‌وجو کردن عبارت‌هایی مثل رسانه‌های اجتماعی می‌تواند جالب باشد. 

هر جامعه را بررسی کرده و با افراد فعال، ارتباط بگیرید. سپس در جامعه نظر گذاشته و با اعضای دیگر نیز صمیمی شوید تا بتوانید خود را به آن‌ها معرفی کنید.

دقیقه مانند شبکه‌های رودررو، رابطه گرفتن در جوامع نیز، به‌صرف انرژی و علاقه نیاز دارد. 

سؤال بپرسید. محتوای مرتبط به اشتراک بگذارید. و زمان برای شرکت کردن در مکالمات، صرف کنید. این مسئله، نه‌تنها باعث بهبود شهرت شما می‌شود، بلکه شمارا به‌عنوان یک فرد مقتدر در حیطه تخصصتان جا خواهد انداخت. 

البته، مواظب مطالبی که به اشتراک می‌گذارید، باشید.

اشتراک گذاشتن در جوامع Google Plus، یک فن است که باید بسیار در آن دقت کنید. اگر شما از آن سوءاستفاده کنید، افراد دیگر شمارا دنبال نخواهند کرد. اما وقتی این کار به‌درستی انجام شود، و محتوای مرتبط و باکیفیت در جوامع، به اشتراک گذاشته شوند، شما می‌توانید تعامل بسیار بیشتری برای خود ایجاد کنید.
 

بهینه‌سازی برای در دید بودن بیشتر

بهینه‌سازی محتوا، به معنای تولید مقالاتی است که موتورهای جست‌و‌جو عاشق آن هستند.در زمان نوشتن مقالات Google Plus، کلمات کلیدی خود را هدفمند انتخاب کنید. به‌عبارت‌دیگر، بپرسید که مخاطبین شما، از کدام عبارت‌ها یا کلمات، برای جست‌وجو کردن موضوعات استفاده می‌کنند. حتماً از کلمات کلیدی در عنوان مقاله خود استفاده کنید، مخصوصاً در شروع عنوان، البته اگر می‌توانید. 
 

نکات برتر شما، برای بهبود تعامل در Google Plus چیست؟ آن ها را با ما و دیگر خوانندکان این مقاله به اشتراک بگذارید.

دیدگاه شما چیست؟