7 ways to create a sense of friendship for clients online store

7 راه ایجاد حس صمیمیت در کاربران فروشگاه آنلاین

زمان مطالعه 3 دقیقه
7 راه ایجاد حس صمیمیت در کاربران فروشگاه آنلاین

یکی از نکات منفی در فروش اینترنتی ، نبود ارتباط متقابل افراد با یکدیگر می باشد که این موضوع آن حس رفاقت بین فروشنده و مشتری را از بین می برد و همه ما می دانیم که یکی از ارکان مهم تجارت و اعتماد سازی در تجارت اعتماد خریدار به فروشنده می باشد که این موضوع از راه صحبت‌ و رد و بدل کردن احساسات و تجارب شخصی بین طرفین به وجود می آید.

شرکت Zappos یکی از پیشگامان اصلی در حل این موضوع بود. اولین قدم این شرکت برای ایجاد این حس دوستانه قرار دادن فیلم مکالمات بین پشتیبانان با مشتریان بود و پس از آن شروع به ساخت ویدیوهایی بر اساس همین مکالمات کرد. پس از این یکی از بهترین کارهای انجام شده در راستای این هدف استفاده از کارمندان در بحث معرفی محصولات بود. شرکت با استفاده از کارکنان در عکاسی محصولات و حتی ویدیو معرفی محصولات فروشگاه باعث ایجاد حس دوستانه و عالی در بین مشتریان شد و این موضوع باعث افزایش 20 درصدی میزان فروش وبسایت فروشگاه اینترنتی گردید.

نکته اینجاست که فروشگاه‌های اینترنتی کوچک و تازه کار شانس بهتری در مورد ایجاد این حس رفاقتی در بین مخاطبین خود دارند و همین حس میتواند دلیلی برای تمایز شما با دیگر رقبای با سابقه‌تر باشد. در این مقاله نگاهی به 7 راه حل عالی برای ایجاد این حس در مراجعین و مخاطبان خود خواهیم داشت.

پروسه ساخت محصولات را به مشتریان فروشگاه اینترنتی خود نشان دهید

از هر رسانه‌ای که میتوانید استفاده کنید تا به بهترین و صادقانه ترین شکل ممکن نشان دهید که هر یک از محصولاتی که شما ارائه میدهید به چه شکل ساخته میشوند.
شرکت چاپ RetroPlanet یکی از هزاران مثال از برندهائی میباشد که با استفاده از نمایش 11 ثانیه‌ای از پروسه چاپ یک پرچم با استفاده از پرینترهای خود پروسه تولید محصول را به مشتریان خود نمایش داده است.

داستان‌ها و تجارب واقعی خود را در بلاگ فروشگاه اینترنتی به اشتراک بگذارید

برای مثال ، Eric Bandholz که به عنوان چهره اصلی پشت مد شدن ریش در بین جوانان شناخته میشود و برند شخصی خود با عنوان BeardBrand را دارد در برحه‌ای از زمان شروع به به اشتراک گذاری داستان‌های زندگی خود با مراجعین کرد و همین موضوع باعث شد تا میزان بازدید فروشگاه اینترنتی در ماه‌های اول با رشد 20 درصدی مواجه شود. در زیر میتوانید داستان او در مورد چگونگی به دنیا آمدن فرزندش و اثرات آن بر روی زندگی و کار او را مشاهده کنید. 

در بلاگ فروشگاه اینترنتی خود در مورد علایق شخصی و غیر تجاری خود صحبت کنید

برند Saddleback Leather همیشه در زمینه راه اندازی کمپین‌های گوناگون در بین رقبای خود پیشرو بوده است و یکی از این کمپین‌ها در مورد به اشتراک گذاری تجارب فردی افراد با حیوانات خانگیشان بود که در طول این کمپین یکی از سگ‌ها به اسم بلوتوجه زیادی را در بین مراجعین و صاحبین وبسایت به خود جلب کرد و همین موضوع موجب شد تا حتی پس از مرگ این حیوان بخشی منحصر بفرد به نام او در وبسایت فروشگاه قرار گرفت که در این قسمت افراد داستان‌های خود و حیوانات خانگیشان را مطرح میکنند.
در یک کلام آنچه که مطرح شد نه سیاست بود ، نه اقتصاد و یا هر موضوع خسته کننده دیگر ، بلکه تنها آنچه بود که همه مردم به آن علاقه داشتند و در پیشبرد آن نقشی را بر عهده گرفتند.

موفقیت‌های کارمندان خود را با مخاطبین فروشگاه اینترنتی خود به اشتراک بگذارید

اگر یکی از کارمندان شما کار خاصی را انجام داد و یا موفقیت ویژه‌ای را که حتی در افزایش میزان فروش نقشی را نمیتواند ایفا کند بدست آورد آن را با مخاطبان خود در وبسیات فروشگاهی خود به اشتراک بگذارید. بخاطر اینکه همه مردم همیشه شنیدن داستان موفقیت دیگران را دوست داشته‌اند و این موضوع حس بسیار خوبی را در آن‌ها بوجود می‌آورد و شما به عنوان مدیر یک مجموعه میتوانید با بیان این دسته از موضوعات خود را در میان دیگر رقبا متمایز کنید.

روی خوش خود را در فروشگاه اینترنتی نشان دهید

برای مثال سایت RetroPlanet برای روز ملی هات‌داگ یک مسابقه هات‌داگ پزی برای کارمندان خود راه انداخت و تمامی عکس‌ها و فیلم‌های گرفته شده در این مورد را که برخی از آن‌ها بسیار جالب و خنده دار بودند را در وبسایت و تمامی شبکه‌های اجتماعی خود قرار داد و افراد بسیاری پیگیر این موضوع شدند.

صفحات فروشگاه اینترنتی خود را قابل اشتراک کنید

مطالب جذاب همیشه پتانسیل به اشتراک گذاری و پخش شدن را دارند و به همین علت شما نیز باید تا حد امکان به یاد داشته باشید که تا حدی که ممکن است امکان به اشتراک‌گذاری مطالب وبسایت را برای مخاطبین آسان و لذت بخش کنید.
در برخی از موارد شاید این به فکر شما برسد که شاید این داستان قبلاً هم در جایی دیگر اتفاق افتاده و پخش شده ، پس بهتر است تا در همینجا باقی بماند. اما نکته اینجاست که همه مطالب شانس پخش شدن یکسانی ندارند و این مطلب به قلم شما نوشته شده پس منحصربفرد است.

پروسه ساخت محصولات را در فروشگاه آنلاین به مشتریان نشان دهید

بله این بند تکاری است اما میزان اهمیت آن  به اندازه‌ای است که ارزش یک بار تکرار شدن را داشته باشد. تا جائی که میتوانید و به هر روشی که برایتان امکان دارد پروسه تولید محصولات خود و یا محصولاتی را که میتوانید برای مخاطبین در فروشگاه اینترنتی به اشتراک بگذارید. بطور کلی هر پروسه پشت پرده‌ای که قابل نمایش باشد میتواند برای مخاطبین شما جذاب و خواستنی باشد. 

دیدگاه شما چیست؟