هفت ابزار گوگل که موجب ارتقا برند می شود

امیرحسین ستاری

امیرحسین ستاری

عاشق دیجیتال مارکتینگ و وب


 

آیا می خواهید برند خود را ارتقا داده و آن را در معرض توجه قرار دهید؟ گوگل گنجینه ای از ابزارها را به شما ارائه می دهد که به واسطه آن می توانید به این مهم دست یابید. برخی از این سرویس ها به خوبی شناخته شده اند اما برخی دیگر هنوز مبهم هستند. اما چیزی که در همه این ابزار ها مشترک است این است که به موجب آن ها می توانید در نحوه مشاهده وب سایت خود تفاوت عظیمی ایجاد کنید.

 

تمامی این هفت ابزار گوگل را چک کنید و شاهد بهبود نام تجاری سازمان خود باشید:

Google My Business

اگر کسب و کار شما در ارتباط با مصالح ساختمانی است، اولین کاری که باید انجام دهید شروع کار با Google Placesاست. این کار کسب و کار شما را به صورت برجسته در سرچ ها و در نقشه گوگل یا همان Google Mapsنشان خواهد داد. مشتریان بالقوه به سرعت می توانند وب سایت، ساعات تماس و اطلاعات دیگر در ارتباط با شما را بیابند.

گوگل بیش  از 60% کل ترافیک جستجو ها را از آن خود کرده است و مسلماً شما نمی خواهید این شانس را برای افزایش بازدید آنلاین از دست بدهید. این روش یکی از آسان ترین راهکارهائی است که می توانید برای ارتقا نام تجاری کسب و کار خود به رایگان انجام دهید.

  Google Adwords

تسلط بر سرویس های تبلیغاتی Google Adwordsساده نیست. صنعت عظیمی برای آموزش تبلیغات Adwordsبه کاربران، اختصاص داده شده است. با این حال، این سرویس به قدر کافی آسان است که به راحتی می توانید شروع به کار کرده و این ابزار گوگل را نیز تجربه کنید. با استفاده از Adwords، (بازاریابی PPC یا همان پرداخت به ازای هر کلیک) می توانید یک بودجه تبلیغاتی برای کسب و کار خود در نظر بگیرید و پس از آن مناطق جغرافیائی خاص  و همچنین کلمات کلیدی مشخصی را هدف قرار دهید. تبلیغات شما در نتایج سرچ نمایش داده خواهد شد.

شما بر اساس هر کلیک هزینه خواهید پرداخت. لذا بیشترین میزانی که می توانید بابت هر کلیک هزینه کنید را مشخص کنید. اگر مشتریان مورد نظر شما تبلیغات شما را ببینند، این تبلیغات می توانند پتانسیل بسیار بالائی به همراه داشته باشند.

Google Analytics

نقش این ابزار برای وب سایت ها، کاملا واضح و مبرهن است. استفاده از این سرویس رایگان چشم انداز خوبی به شما ارائه می دهد و  شما دقیقا متوجه خواهید شدکه بازدید کنندگان چطور به وب سایت شما دسترسی پیدا کرده اند و چگونه از آن استفاده می کنند. به علاوه، شما خواهید توانست کمپین تبلیغاتی یا Adwordsوب سایت خود را تجزیه و تحلیل نمائید و به مجموعه ای از گزینه های قابل تنظیم دیگر دسترسی داشته باشید.

Google Analytics، یک ابزار قدرتمند است که با تکیه بر نتایج، نام تجاری کسب و کار شما رشد چشمگیری خواهد داشت. مس توانید صفحاتی که بازدید کنندگان  وب سایت را ترک می کنند را شناسائی کنید و اگر نقص طراحی در آن صفحه است ، آن را برطرف کنید. به علاوه، منابعی را در وب سایت خود کشف کنید که نه تنها بیشترین ترافیک را در سایت ایجاد می کنند، بلکه مشتریان گران قیمتی را نیز به وب سایت وارد می کنند.

Google Maps  گول مپ

علاوه بر Google My Business، امکانات بیشتری در این ابزار گوگل موجود است. شما می توانید نقشه گوگل را تنظیم کرده و برای مشتریانتان به اشتراک بگذارید. این کار برای سازمان ها و شرکت هائی که شعبات متعددی دارند و یا اطلاعات زیادی برای نمایش دارند، بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. برای مثال، اکثر شرکت های املاک و مستغلات از Mapsبرای نمایش فهرست های چندگانه استفاده می کنند و آدرس و اطلاعات مکان های مختلف را برای مشتریانشان بر روی نقشه مشخص می کنند. این نقشه ها می توانند در وب سایت قرار داده شده و به یک ابزار بزرگ تعاملی برای کاربران تبدیل شوند. Google Mapsیک ابزار همه کاره است و با قابلیت های پییشرفته اش، ابزار خوبی برای ترغیب مشتریان به شمار می آید.

Think With Google

به طور حتم برگه های تقلب در زمان تحصیل را به خاطر دارید. "برگه های تقلب دیجیتالی" گوگل به روش های بازاریابی از طریق مقالات، مطالعات موردی و اینفوگرافیک ها اشاره دارد. این روش فرصت خوبی برای تاثیر پذیری و یافتن مواردی است که به خوبی مورد استقبال قرار می گیرد. می توانید در خبرنامه ها عضو شوید تا از این طریق اطلاعات خود را به روز کنید.

Google Alerts گوگل آلرت

اخبار رقیبان و صنایع مرتبط با کار خود را از طریق Google Alertsپیگیری کنید. کلمات کلیدی که می خواهید راجع به آن نتایج را ببینید مشخص کنید. گوگل لینک به جدیدترین محتوائی که شامل آن کلمات کلیدی است را برای شما ارسال خواهد کرد. برای مثال، در رابطه با موضوعاتی نظیر "لس آنجلس، نانوائی" و یا "نیویورک، بازاریابی".

برخی از نتایج ممکن است از ارزش بالائی برخوردار نباشند، اما برخی از آن ها می توانند دیدگاهی از آنچه که دیگران به طور آنلاین انجام می دهند، در شما ایجاد کنند. این کار می تواند فرصت هائی را برای شما فراهم کند که از رقیبانتان سبقت بگیرید.

همچنین هنگامی که از شما در جائی نام برده می شود هشداری دریافت کنید تا به آسانی  و با یک "تشکر" لینک های بازگشتی به وب سایت خود را ردیابی کنید.

Google Trends

یک روش دیگر برای حفظ ارتباط با ابزارهای گوگل Google Trendsاست. یک کلمه کلیدی در ارتباط با شرکت خود سرچ کنید و در طول زمان محبوبیت این کلمه کلیدی را در سرچ های گوگل مشاهده کنید. با کمی تحقیق، این روند می تواند فرصات های خوبی را نمایان سازد.

 

ابزارهای دیگر گوگل

گوگل گزینه های دیگری نیز ارائه می دهد که راهکارهای درون سازمانی به شمار می آیند. Google Appsسرویس هائی از قبیل Gmail، Calendars، Docs ،Drive و ... را برای کارمندان فراهم می کند.