7 mobile marketing trends

7 ترند در موبایل مارکتینگ

زمان مطالعه 2 دقیقه
7 ترند در موبایل مارکتینگ

در سال گذشته سود حاصل از بازاریابی حول محور فروش اینترنتی با استفاده از دستگاه‌های هوشمند موبایل چیزی در حدود 32.7 بیلیون دلار بوده است. این میزان بازدهی با توجه به افزایش روز افزون محبوبیت این دستگاه‌ها در میان مردم در سال جاری افزایش قابل توجهی خواهد داشت و از این رو سرمایه‌گذاری برای در این شاخه برای کسب و کارهای اینترنتی امری بسیار ضروری است. در این مقاله به برخی از نکات مهم در این شاخه اشاره خواهیم داشت.

استفاده از اطلاعات مشتریان برای تبلیغات اینترنتی

شما با آنالیز داده های بدست آمده از رفتار مشتریان خود در فروشگاه‌ اینترنتی می توانید نکاتی را بدست آورید که شما رادر برنامه ریزی بهتر و پر بازده‌تر برای تبلیغات راهنمائی می کند.

از نرم‌افزارها و شبکه‌های اجتماعی پر طرفدار غافل نشوید

یکی از پر بازده‌ترید راه‌های در پلتفرم موبایلی استفاده از تبلیغات موجود در شبکه‌های اجتماعی پر طرفدار و همچنین نرم‌افزارها می باشد برای مثال برای کشور ایران میتوان به : کانال‌های اینتستاگرام و تلگرام ، نرم‌افزار آپارات و بازار اشاره کرد.

از ویدئوهای تبلیغاتی غافل نشوید

امروزه مردم ساعات زیادی را صرف مشاهده انواع ویدئوها در محیط اینترنت میکنند و انواع دستگاه‌های هوشمند یکی از اصلی‌ترین لوازم مورد استفاده برای این موضوع میباشد. مزیت دستگاه‌های هوشمند به اشتراک‌گذاری بسیار ساده اطلاعات با استفاده از آن‌ها میباشد و این موضوع برای شما که در فکر افزایش محبوبیت و فروش خود هستید موضوعی بسیار با ارزش و قابل توجه میباشد.

میزان بازدهی سرمایه‌گذاری خود را دنبال کنید

شاید از خود بپرسید که چطور میتوان در زیرساخت موبایلی میزان بازدهی تبلیغات را مورد بررسی قرار داد. خبر خوب این است که استخراج کردن این دسته از اطلاعات بسیار ساده‌تر از گذشته میباشد و از این رو شما به سادگی میتوانید با استفاده از یک آنالیزگر اطلاعات خوب علاوه بر استخراج این اطلاعات میزان بازدهی آن ها را بررسی کنید.

از کانال‌های تبلیغاتی استفاده کنید که متناسب با نوع فعالیت شما باشد

شما هیچگاه نمیتوانید با تبلیغ در محیط‌های مردانه و کانال‌های ارتباطی مربوط به آن‌ها کالاهای مربوط به خانم‌ها را بفروشید. پس برای تبلیغات خود کانل‌های ارتباطی مناسب را پیدا کنید و سرمایه خود را بر روی این کانال‌ها متمرکز کیند.

ساخت نرم‌افزار ویژه موبایل برای فروشگاه اینترنتی

تحقیقات انجام شده در طول سال اخیر نمایانگر افزایش چشمگیر این سبک از فروش در بین فروشگاه‌های اینترنتی میباشد و از این رو استفاده از نرم‌افزار ویژه فروشگاه‌ اینترنتی شما امری بسیار موثر در افزایش راحتی مشتریان شما و در نتیجه افزایش میزان خرید از سوی آن‌ها میباشد.

پیشنهادات درون برنامه‌ای را افزایش دهید

امروزه تمامی برندها در حال افزایش میزان پیشنهادات ویژه به کاربران خود در محیط نرم‌افزاری برند خود میباشند و این پیشنهادات فقط و فقط برای افرادی که از این روش برای مراجعه و خرید از فروشگاه اینترنتی استفاده کنند میباشد و با توجه به راحتی جمع‌آوری اطلاعات مربوط به هر فرد در این محیط این پیشنهادات میتواند کاملاً بر اساس نیاز آن‌ها باشد.

دیدگاه شما چیست؟