7 method of popularity on instagram

7 روش برای محبوب شدن در شبکه های اجتماعی

زمان مطالعه 4 دقیقه
7 روش برای محبوب شدن در شبکه های اجتماعی

اطلاعات بسیار زیادی وجود دارد که روش های دستیابی به شبکه های اجتماعی را شرح می دهند که ممکن است کمی پیچیده به نظر آیند. از این رو، در این مقاله، این اطلاعات را در 7 روش ساده برای محبوب شدن در شبکه های اجتماعی خلاصه کرده ایم.

1.محتوای هدف دار

آیا شما در اغلب مواقع محتوائی در ارتباط با موضوعات متنوع به اشتراک می گذارید؟ اگر برای استفاده شخصی خود این کار را انجام می دهید مشکلی نیست. اما اگر برای نام تجاری و یا برند خود این گونه فعالیت می کنید، این روش می تواند ارتباطات شما را در حالت سردرگم قرار دهد. اولین توصیه به شما این است: کمی زمان اختصاص دهید و به این بیندیشید که در تلاشید چه کسی را مورد هدف قرار دهید؟ مخاطبین شما را چه کسانی تشکیل می دهند؟ به شما پیشنهاد می کنیم به حداکثر پنج موضوع دلخواه که می خواهید در ارتباط با آن پُست های جدید بگذارید و همچنین به مخاطبینی که این گونه پُست ها می توانند جذب کنند؛ فکر کنید. با مشخص شدن این موضوع می توانید مطالبی که مورد علاقه آن هاست را پُست کنید. البته این کار باید به ارتقاءِ برند شما نیز منجر شود. اگر شما در یک کانال و یا شبکه اجتماعی فعالیت می کنید، می توانید محتوای هدف مند را با شریکان تجاری خود به اشتراک بگذارید. آن افراد نیز به اشتراک گذاری مطالب شما خواهند پرداخت و پُست ها در دسترس مخاطبین آن ها نیز قرار خواهد گرفت.

2. فعالیت متناوب


وجود نظم یک نکته اساسی برای آگاه سازی مخاطبان  از نام تجاری است. اگر با پُست های کم و بدون روال خاص در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید، به مرور زمان فراموش خواهید شد، و یا دنبال کنندگان خود را از دست خواهید داد. چرا که آن ها به دنبال یافتن یک رقیب فعال تر خواهند بود. این نکته بسیار مهم است که شما برنامه ریزی دقیقی داشته باشید که بر طبق آن زمان پُست کردن مطالب را مشخص کنید و بدانید چه چیزی باید در ارتباط با آن پُست بیان کنید. بدین منظور می توانید از روش های بازاریابی شبکه های اجتماعی نیز استفاده کنید. پیشنهاد ما، استفاده از یک شبکه اجتماعی برای زمان بندی پُست ها است (می توانید از چندین حساب کاربری استفاده کنید). فعالیت انحصاری در یک شبکه اجتماعی به شما اجازه می دهد برای زمان ارسال پُست ها در پلاتفرم های مختلف برنامه ریزی کنید. شبکه های زیادی از جمله توئیتر و فیسبوک، در هر روز حدود 4 پُست قرار دهید اما برای شبکه هائی نظیر لینکداین هفته ای یکبار کفایت می کند. به خاطر بسپارید، یک برنامه ریزی اولیه، از فعالیت ضعیف در شبکه های اجتماعی جلوگیری می کند.

3. دنبال کننده ها یا Followers

یک عنصر اساسی در شبکه های اجتماعی وجود دارد. زمان قابل ملاحظه ای لازم است تا به پایگاهی قذرتمند از دنبال کننده ها دست یافت. برخی از ارتباطات از همان ابتدا گسسته می شوند. ممکن است محتوای پُست ها به میزان لازم برای آن افراد جالب نبوده باشد و یا افراد در انتظار دنبال شدن توسط شما بوده اند. آن ها را فراموش کنید و به جذب افراد ادامه دهید و ارتباطات با ارزشی پدید آورید. اما چگونه می توان به چنین ارتباطاتی دست یافت؟ بسیار ساده است، به طور منظم به ارسال پُست ها ادامه دهید و پُست ها را هدف قرار دهید. با این روش می توانید جریان ثابتی ازارتباطات کسب کنید که علاقمند به مطالب ارسالی شما هستند. ذهنیت ما برای به اشتراک گذاری بر پایه جذاب بودن مطالب است و با شناسائی علایق مشترک نتیجه بخش خواهد بود.

آیا تعداد کسانی که آن ها را دنبال می کنید بیشتر از افرادی است که با شما در ارتباط هستند و شما را دنبال می کنند؟ این موضوع می بایست حالت برعکس به خود گیرد. تعداد دنبال کننده های بیشتر می تواند جذب افراد را به همراه داشته باشد و شما را به عنوان رهبر فکری معرفی کند.

4. محتوای اصلی یا محتوای کپی شده

اشتراک گذاری مطالب دیگران خوب است اما نه همیشه! سعی ما ایجاد تقریبا 50% از مطالبی است که پُست می کنیم. استفاده از مطالب جدید و متنوع برای ایجاد تمایز، بسیار مهم و حیاتی است. روش های بازاریابی محتوا به شما کمک می کند، محتوای مفید و با کیفیتی تولید کنید.

به علاوه، بهتر است در هنگام ارسال پُست ها نظر خود را نیز ضمیمه آن کنید. به عنوان یک پیشرو، از قابلیت های مثبت خود استفاده کنید تا به زودی به یکی از قابل اعتماد ترین مشاوران در زمینه فعالیت خود تبدیل شوید. اما فراموش نکنید که کسب اعتبار و ارزش، مستلزم صرف زمان است. پس منتظر معجزه نباشید!

5. تعامل با مخاطبان در شبکه های اجتماعی

از پُست هائی که ارسال می کنید چه میزان بازخورد دریافت می کنید؟ این موضوع به ارزیابی مشارکت انجام شده در زیر پُست های شما کمک می کند. همچنین، این ارزیابی می تواند پُستی که بیشترین درجه مشارکت را داشته است مشخص کند. با توجه به این اطلاعات می توانید یک استراتژی برای شبکه اجتماعی خود به وجود آورید. به علاوه موثرترین زمان ارسال مطالب ، پُست هائی که بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند و سبکی که بیشتر مورد استقبال قرار گرفته اند نیز مشخص می شوند. یک پُست می تواند حاوی پرسش، نظرسنجی و یا تصاویر باشد. البته برای تاثیر بیشتر، می توان از ترکیب سه حالت استفاده کرد. شما می توانید دستورالعمل خاص خود را برای نیل به تعامل مثبت و مشارکت بیشتر پیاده کنید و با گذشت زمان نتیجه را مشاهده کنید.

6. هشتگ ها (Hashtags)

از اینکه #تمام #کلمات را #هشتگ گذاری کنید بپرهیزید! اول از همه این کار خواندن متن شما را با مشکل مواجه خواهد کرد و همچنین از قابلیت اصلی هش تگ ها استفاده نخواهید کرد. بهتر است به جستجوی کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با برند و کسب و کار خود بپردازید و از آن ها استفاده کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد به اسانی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی دیده/یافته شوید. این گزینه نیز به افزایش دنبال کننده ها منجر خواهد شد.

7. ارتباطات

معمولا هر چند وقت یکبار در شبکه های اجتماعی به مکالمه با دیگران می پردازید؟ این موضوع بسیار مهم است چرا که شما را به یک مخاطب جذاب تبدیل می کند و دیگران خواهان تعامل با شما خواهند بود و آن ها تمایل خواهند داشت در بحث های شما شرکت کنند. این کار پتانسیل مخاطبین را افزایش خواهد داد. پس گروهی تشکیل دهید و شروع به بحث کنید و از از افراد گروه سوال بپرسید.

منبع : business2community.com