6 tips for a killer ecommerce website

6 نکته سایت فروشگاه اینترنتی کارآمد

6 نکته سایت فروشگاه اینترنتی کارآمد

زمان مطالعه 3 دقیقه 8 نوامبر 2019

ممکن است شما به عنوان مالک یک کسب و کار کوچک، فکر ملحق شدن به دنیای خرید آنلاین و فروش اینترنتی به ذهنتان خطور کند. برای برخی کسب و کارها، یک وب سایت فروشگاه اینترنتی کارآمد و فروش آنلاین، مکملی برای فروشگاه سنتی به شمار می آید و برای برخی دیگر، تمامی فروش به این ویترین مجازی ختم می شود. از طرفی، به خدمت گرفتن فروش اینترنتی نیازمند مهارت هایی است. ازملزومات این کارمی توان به هوش بازاریابی و دانش طراحی وب اشاره کرد.

در این مقاله “جان آستمن” ترفندهائی برای راه اندازی یک وب سایت تجارت الکترونیک خوب به شما معرفی می کند. جان آستمن در نظارت و پشتیبانی هفت فروشگاه آنلاین برای Online Probus مشارکت می کند. شرکت Online Probus یک خرده فروشی اینترنتی است. این شرکت وبسایت های آنلاین متنوعی را مدیریت می کند. از سایت فروشگاهی بازی های کامپیوتری Kill Zone گرفته تا وب سایت فروش آنلاین لوازم ماساژ One Touch Massage ، همگی در این مجموعه قرار گرفته اند.
“آستمن ” تجربیات حاصل از 8 سال همکاری با این کمپانی را در اختیار مدیران مشاغل وعلاقمندان این حوزه قرارداده است که در ادامه به شرح این ترفند ها می پردازیم:

  • 1. کسب و کار فروشگاه اینترنتی خود را معرفی کنید.برای موفقیت در میان خیل عظیم فروشندگان آنلاین، لازم است به وضوح به معرفی کسب و کار خود بپردازید. به علاوه، می بایست به طور دقیق به ثبت توضیحی از محصول خود بپردازید و مشخص کنید این محصول برای چه افرادی مناسب است و همچنین هدف خود را به وضوح تعیین کنید. برای مثال، وب سایت Dollar Shave Club با جمله ی ساده ی “ما به مردان ریش تراش می فروشیم تا باعث شویم پولشان را پس انداز کنند” ، تلاش کرده است تعریفی از محصولات خود ارائه کند.
  • 2. پیام روشن و واضحی برای فروشگاه آنلاین خود خلق کنید.منظور خود را با استفاده از یک پیام شفاف به مصرف کننده القا کنید. دوباره نگاهی به وب سایت Dollar Shave Club بیندازید. این شرکت تعریفی از کالای خود را در قالب پیام ” یک اصلاح عالی تنها با چند دلار در ماه ” به مخاطب عرضه کرده است. شما هم می بایست کاری مشابه انجام دهید. یک تعریف تک جمله ای از کسب و کار خود خلق کنید و آن را به شعاری مشتری پسند بدل کنید.
  • 3. با طراحی یک وب سایت ساده ، مصرف کنندگان را هدف قرار دهید.شما فقط سه ثانیه فرصت دارید به معرفی خود و آنچه انجام می دهید ، بپردازید. بنابراین برای نهایت استفاده از این فرصت بسیار کم ، می بایست وب سایت شما برای مخاطبین تجهیز شده باشد و کاربران با سایتی مناسب و درخور روبه رو شوند. برای مثال، در هنگام ورود به وب سایت Heels بلافاصله تشخیص خواهید داد این وب سایت متعلق به یک شرکت فروش کفش زنانه است.
  • 4. دکمه ” اضافه به کارت” را برجسته و دردسترس طراحی کنید.اگرمی خواهید مشتریان به خرید از وب سایت شما تمایل نشان دهند، به هیچ عنوان با پیام های بیهوده و گزینه های غیرضروری به منحرف کردن ذهن آن ها اقدام نکنید. می بایست تمامی موانع را حذف کنید تا نظر خریدار را جلب کنید و او را به فعالیت وا دارید تا دکمه “اضافه به کارت” را انتخاب کند. وب سایت اگزیف.آی آر یک وب سایت فروش کالای دوربین عکاسی و فیلمبرداری است که دارای دکمه “اضافه به کارت” جالبی است که برای کاربران مختلف جذاب و در دسترس است.
  • 5. کارت خرید ساده و دور از پیچیدگی در وب سایت خود داشته باشید.هنگامی که مشتری آیتمی را به کارت خرید خود اضافه می کند، انتظار دارد دکمه “تکمیل فرایند خرید” را به سرعت پیدا کرده و انتخاب کند. مشتریان تمایل زیادی به کنسل کردن کارت خرید در این لحظه دارند، پس در این مرحله بهانه ای برای انصراف مشتری و کنسل کردن تراکنش ایجاد نکنید. حتی آن ها را به ساخت یک حساب کاربری مجبور نکنید. یک گزینه مخصوص میهمانان سایت قرار دهید و اجازه دهید مشتری به سرعت به مرحله اتمام تراکنش وارد شود. وب سایت Pad & Quill نمونه ی خوبی از یک کارت خرید بدون مانع و کم دردسر را ایجاد کرده است.
  • 6. از همراهی کردن با مشتریان فروشگاه اینترنتی خود دست نکشید.هیچ چیزی پر طرفدار تر از خدمات به مشتریان نیست. یک ایمیل تائیدیه به مشتریان خود ارسال کنید که حاوی شماره پیگیری می باشد تا مشتریان از انجام کامل و موفقیت آمیز عملیات خرید اطمینان یابند. وب سایت Amazon به خوبی به انجام این کار پرداخته است. همچنین شما می توانید به ارسال یک کوپن آن هم بلافاصله پس از فروش اقدام کنید و مشتریان را به مراجعه دوباره به وب سایت برای خرید کالاهای دیگر تشویق کنید.

به طور کلی ، خواسته شما نگه داشتن مشتری در سایت فروشگاهی خود، انجام خرید اینترنتی و بازگشت مشتری در دفعات بعدی است، چرا که شما خواهان تکرار این فرایند لذت بخش خواهید بود . در نهایت لازم است تمامی اقدامات شما به عنوان یک تعقیب کننده، در جهت رضایت مشتریان انجام شود.

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی وجود ندارد شما اولین نفر باشید

دیدگاه شما در مورد این مطلب