برای انتخاب مشاور و طراح وب‌سایت به این 6 نکته توجه کنید

1424 بار
جمعه, 14 اسفند 1394 ساعت 09:23
ارزیابی شما
(1 رای)
برای انتخاب مشاور و طراح وب‌سایت به این 6 نکته توجه کنید - 5.0 out of 5 based on 1 vote

برای انتخاب مشاور و طراح وب‌سایت به این 6 نکته توجه کنید

برای انتخاب مشاور و طراح وب‌سایت به این 6 نکته توجه کنید

 

استخدام یک مشاور و طراح وب‌سایت برای شروع کسب و کار اینترنتی و طراحی فروشگاه اینترنتی موضوع بسیار مهمی است و در واقع یک پایه مهم در کسب و کار شما خواهد بود و همین موضوع انخاب را بسیار مشکل خواهد کرد، بخصوص اگر شما در مورد فاکتورهای انتخاب یک فرد مناسب چیزی زیادی ندانید.

به طور معمول بیشتر افرادی که ایده‌ای جدید را برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی جدید در سر دارند در مورد مباحث غیر فنی مشکل زیادی ندارند اما زمانی که نوبت به بخش‌های فنی می‌رسد همانند یک کودک نوپا زمین خوردن‌ها شروع می‌شود. به همین علت در مورد مباحث فنی افراد شروع به پیدا کردن افرادی مناسب برای حل مشکلات خود می‌کنند. به طور معمول در این زمینه کاری افراد بسیاری با سوابق کاری متنوع در دسترس خواهند بود اما نکته اینجاست، چه فردی یا چه شرکتی برای شما بهترین گزینه است؟؟
در این مقاله ما 6 نکته مهم را که شما باید در مورد سوابق کاری یک مشاور و طراح وب‌سایت در نظر بگیرید در اختیار شما دوستان عزیز قرار می‌دهیم.

 

وب‌سایت‌هایی که شما دوست دارید

 

برای انتخاب مشاور و طراح وب‌سایت به این 6 نکته توجه کنید

 

مشاور و طراح وب‌سایت که انتخاب می‌کنید باید تعداد بیشتری از سایت‌های مورد علاقه شما را در رزومه کاری خود داشته باشد. این موضوع به معنی نزدیکی ساختار فکری شما با مشاور و طراح وب‌سایت مورد نظر است و باعث می‌شود تا پروسه کاری شما با بازدهی و سرعت بالاتری پیش رود. فقط به این نکته توجه داشته باشید که علاوه بر ساختار بصری به شاخصه‌های دیگر نیز توجه کنید.

 

بازدهی وب‌سایت فراموش نشود

 

وب‌سایت باید در کم‌ترین زمان ممکن بطور کامل باز شود. در صورتی که مدت زمان مورد نیاز برای باز شده کامل سایت شما طولانی شود، مخاطبین به سادگی بی‌خیال ورود به سایت شما می‌شوند.
یکی از ساده‌ترین راه‌ ها برای بررسی بازدهی یک وب‌سایت، استفاده از ابزار بررسی سرعت گوگل است. پس از وارد کردن آدرس وب‌سایت مورد نظر، گوگل سرعت باز شدن وب‌سایت مورد نظر را بر روی سیستم‌های عادی و موبایلی بررسی می‌کند و به آن امتیاز میدهد.

برای انتخاب مشاور و طراح وب‌سایت به این 6 نکته توجه کنید

بالاترین امتیاز 100 است و تا 60 قابل قبول است. اما اگر سایتی دارای امتیاز کمتر از 60 بود، بازدهی این سایت بسیار کم است.

برای انتخاب مشاور و طراح وب‌سایت به این 6 نکته توجه کنید

 

در صورتی که برای اطمینان نیاز به یک بررسی دیگر دارید می‌توانید ار وب‌سایت Pigdom استفاده کنید. نتایج این سایت شامل: رتبه، سرعت، زمان بارگذاری و سایز حجمی صفحه می‌شود.

برای انتخاب مشاور و طراح وب‌سایت به این 6 نکته توجه کنید

 

در صورتی که صفحات بررسی شده، صفحات وب‌سایت مشاور و طراح وب‌سایت مورد نظر شما است و دارای امتیاز کمی هستند به شما پیشنهاد می کنیم تا به طرف کاندیدای بعدی بروید.

 

عملکرد سایت

 

زمانی که نمونه‌های کاری یک مشاور و طراح وب‌سایت را بررسی می‌کنید تمامی آن‌ها را تا حد امکان زیر و رو کنید و از تمامی امکانات وب‌سایت استفاده کنید. حتی اگر می‌توانید یک خرید انجام دهید و تمامی پروسه را بررسی کنید. به یاد داشته باشید که در ساختار وب‌سایت یک فروشگاه اینترنتی، کوچکترین مشکل مهم است و ممکن است به قیمت از دست رفتن تعدادی از مشتریان شما شود. آنچه شما نیاز دارید استخدام یک مشاور و طراح وب‌سایت با قابلیت طراحی یک وب‌سایت قوی، با رابط کاربری ساده با امکانات بسیار مفید و کار آسان کن است.
قسمت‌های مهم در یک سایت برای بررسی عملکرد شامل این بخش‌ها است:
- سیستم هدایتی وب‌سایت و امکانات آن
- بخش جستجوی سایت
- امکانات مرتب‌سازی محصولات و فیلترها
- بخش اضافه کردن محصول به سبد خرید
- پروسه نهائی کردن سفارش محصول و پرداخت

 

قابلیت‌های دسترسی و استفاده از وب‌سایت

 

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات رایج در طراحی وب‌سایت‌ها عدم در نظر گرفتن شرایط تمامی اقشار جامعه در ساختار رابط کاربری وب‌‌سایت است. در نظر داشته باشید که تمامی کاربران شما افراد سالم و بدون مشکل نیستند. در نگاه اول شاید این موضوع چندان مهمی نباشد اما مشاور و طراح وب‌سایتی که توانائی ارائه راه‌کار‌هائی مناسب برای پیاده سازی رابط کاربری منعطف و قابل استفاده برای تمامی افراد را داشته باشد، به طور قطع یکی ستاره طلائی در بین دیگر کاندیدا‌های شما خواهد داشت.
برای سنجش میزان انعطاف رابط کاربری یک وب‌سایت می‌توانید از وب‌سایت WebAIM استفاده کنید. سرویس WAVE Web Accessibility Evaluation Tool این وب‌سایت گزارشی کاملی از تمامی وب‌سایت به شما ارائه خواهد داد. گزینه‌های کلیدی که باید مد نظر شما باشد شامل: Errors ،Alerts و Contract Errors است.

برای انتخاب مشاور و طراح وب‌سایت به این 6 نکته توجه کنید

 

کد نویسی تمیز و خوب

 

منظور از کد نویسی تمیز، کد نویسی می‌باشد که به راحتی قابل بررسی و خواندن باشد و به راحتی قابل ویرایش باشد. این موضوع به افزایش سرعت عملکرد و بازدهی سایت نیز کمک بسیار زیادی می‌کند. یکی از مزایای کد نویسی خوب این است که اگر روزی سایت نویس فعلی شما امکان همکاری با شما را نداشت، نفر بعدی بدون مشکل بتواند مدیریت امور را در دست بگیرد.
برای بررسی این موضوع ابزار HTML Validator وب‌سایت W3C گزینه مناسبی است. نکته قابل توجه در مورد نتایج بررسی‌های این وب‌سایت این است که تمامی وب‌سایت‌های دنیا در کدنویسی خود ایراد‌هائی را دارند اما نکته اینجاست که هرچه تعداد این ایراد‌ها کمتر باشد بهتر است.

برای انتخاب مشاور و طراح وب‌سایت به این 6 نکته توجه کنید

 

پروژه‌های شخصی

 

مانند تمامی شاخه‌های کاری دیگر بهترین مشاور و طراح وب‌سایت‌ها فردی است که در شاخه کاری خود به دنبال ارائه راه حل‌های جدید و حل مشکلات باشد. پروژه‌های تحقیقاتی و یا اجرائی شخصی افراد یکی از بهترین راه‌های مطلع شدن از این موضوع است.