6 outdated web design trends that you need to abandon

6 ترند منسوخ در طراحی سایت

زمان مطالعه 3 دقیقه
6 ترند منسوخ در طراحی سایت

آیا وبسایت شما در حال قدیمی شدن است؟ در این مقاله روش هائی برای اصلاح وب سایت پیشنهاد می شود که به واسطه این روش ها می توانید جایگاه نام تجاری خود را تغییر دهید و یک وب سایت منسوخ را به وب سایتی سریع و کاربرپسند تبدیل کنید.

اکثر مشتریانی که به بازدید سایت شما می پردازند، کمتر از 15 ثانیه قبل از ترک وب سایت در صفحه نخست زمان صرف می کنند. این بدان معناست که شما 15 ثانیه فرصت دارید تا توجه شان را جلب کرده و با ارائه اطلاعات مفید بتوانید بازدید کنندگان را به برند خود علاقمند سازید.

متاسفانه، بسیاری از وبسایت ها با المان و آیتم های طراحی وبسایت غیرجذاب و قدیمی باعث می شوند بازدید کنندگان پیش از آنکه در باره زمینه فعالیت وب سایت اطلاعی کسب کنند دیدگاه ناخوشایندی در ارتباط با وب سایت کسب کنند.

میزان ترک یا bounce rate وبسایت شما بالا است؟ آیا از ترافیک ماهیانه وب سایت خود ناراضی هستید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، احتمال استفاده از روش های منسوخ در وب سایت شما زیاد است. در ادامه شش روش منسوخ در طراحی وب سایت شرح داده می شود:

1.سازگار نبودن وب سایت با موبایل  

مطالعات اخیر که بیش از نیمی از جستجوهای محلی از طریق تلفن های همراه انجام می شود اگر وبسایت شما قابلیت نمایش در موبایل را نداشته باشد، خیل عظیمی از مشتریان بالقوه وب سایت خود را از دست خواهید داد.

به علاوه، بر اساس اخطار اخیر گوگل وب سایت هایی که در نتایج جستجو ظاهر می شوند در صورتی که با موبایل سازگار نباشند، شامل پنالتی گوگل خواهند شد. همچنین، شرکت هائی که هنوز وب سایت خود را در دسترس کاربران تلفن همراه  قرار نداده اند، سرنوشت بدتری شامل حالشان خواهد شد.

اگر تا به حال به فکر طراحی وب سایت موبایل نیفتاده اید، باید این مطلب را بپذیرید که تعداد زیادی از بازدیدکنندگان بالقوه وب سایت خود را از دست خواهید داد.

2.طراحی شلوغ و در هم ریخته  

وب سایت هایی با طراحی نامناسب و شلوغ که متن و تصاویر بسیار زیاد به صورت نامرتب و در هم ریخته در آن وجود دارد، موفق به جذب مخاطب نخواهند شد. در نتیجه، بازدیدکنندگان در میان ازدحام مطالب متوجه زمینه کاری سایت نمی شوند و به ناچار وب سایت را ترک خواهند کرد.

همواره این نکته را به خاطر بسپارید که طراحی ساده تاثیر گذارتر خواهد بود. بهتر است به وضوح به معرفی کسب و کار و زمینه فعالیت و برند بپردازید و  توضیح دهید برند شما چه خدماتی را می تواند به بازدیدکنندگان وب سایت ارائه دهد.

کاربران اینترنت معمولا کم صبر و حوصله هستند و قاعدتا تمایلی به صرف وقت برای پیدا کردن مطالب مورد نیاز خود در بین ازدحام اطلاعات نخواهند داشت. از این رو، آنها به سادگی وب سایت شما را ترک می کنند و به وب سایت رقیب شما سر می زنند!

3.فونت ها و المان های منسوخ  

طراحی وب سایتشما می تواند اطلاعات زیادی از برند شما در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهد. وقتی وب سایت شما اطلاعیه ای در ارتباط با تحویل سال و ورود به سال جدید منتشر می کند، جستجوی گونه متفاوتی از خدمات یا محصولات توسط کاربران سایت، دور از ذهن نیست.

فونت های قدیمی و منسوخ  به خوبی نشانگر تفکر قدیمی گروه طراحی وب سایت شما می باشد.

تکنیک های طراحی از رده خارج، مانند استفاده از افکت های bevelو embossدر عنوان و محتوای صفحه ی نخست گویای این مطلب است که سایت شما نیاز به اصلاحات و به روز رسانی دارد.

4. صفحه ورودی فلش

از نظر کاربران استفاده از فلش، یکی از خسته کننده ترین المان های وب سایت ها است. فایل های Flashبا بسیاری از دستگاه های تلفن همراه سازگار نیستند و  باعث می شوند صفحات با سرعت کمتری بارگذاری شوند. استفاده از Flashبرای کاربرانی که میخواهند به سرعت به اطلاعات مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند، بسیار طاقت فرسا خواهد بود.

از درج آیتم هائی که در وب سایت جلب توجه می کنند اما فاقد اطلاعات و مطالب مفید برای کاربران هستند، پرهیز کنید. روش های بهتری برای درج محتوای با اهمیت در بخش بالائی وب سایت (بخشی که بدون اسکرول و در نگاه اول قابل مشاهد است) وجود دارد.

5.پخش خودکار موسیقی  

با توجه به کاربران بالقوه که وب سایت را از طریق موبایل و در مکان های عمومی بازدید میکنند و  معمولا هدفون به گوش دارند، وقت آن است که دیگر از پخش موسیقی خودکار که بلند و نامطلوب است پرهیز شود.

تقلا برای پیدا کردن دکمه ی کوچک قطع صدا در وب سایت باعث می شود کاربران به راحتی صفحه ی وب سایت شما را ببندند و آن را فراموش کنند.

6.استفاده از عکس های موجود در اینترنت  

استفاده از تصاویر در وب سایت یکی از متداول ترین تاکتیک ها برای جذب بازدید کنندگان است. اگرچه تلاش برای ساخت وب سایتی که شامل تصاویر باشد، شرکت ها را با معضلی رو به رو کرده است. چرا که اغلب صاحبان کسب و کار در پی صرف کمترین هزینه برای تصاویر مورد نیاز وب سایت خود هستند.

یافتن تصاویر هزینه ی بسیار کم و حتی رایگان در اینترنت امکانپذیر است. البته استفاده از تصاویر نامناسب و بی کیفیت که در سایت های دانلود عکس موجود می باشد، پیشنهاد نمی شود.

انتخاب عکس های خنده دار و یا غیر واقعی در صفحه ی نخست وبسایت بطور ناگانی به سرعت از  اعتبار برند شما می کاهد. عکس های رایگان موجود در اینترنت می تواند احساسی منفی در میان کاربران سایت ایجاد کند و حتی میتواند جدیت وب سایت شما را زیر سوال ببرد.

رهائی از این آیتم ها در صفحه ی نخست نقطه ی شروع بزرگی برای به روز رسانی وب سایت است که به موجب آن کاربران و مشتریان وب سایت تجربه کاربری فوق العاده ای کسب خواهند کرد.

دیدگاه شما چیست؟