6 elements every business website needs

6 نکته کاربردی در همه وب‌ سایت‌ ها

زمان مطالعه 2 دقیقه
6 نکته کاربردی در همه وب‌ سایت‌ ها

در جهان امروز که تکنولوژی یک رکن اساسی در زندگی مردم میباشد داشتن یک وب‌سایت برای هر کاری ، چه بزرگ چه کوچک ، یک باید اجتناب ناپذیر است. امروزه نداشتن یک وب‌سایت خوب برای یک کسب و کار بزرگ میتواند باعث شود تا آن مجموعه توسط مخاطبین مورد نیاز مجموعه مورد نظر کمتر دیده شود. اما در عوض داشتن یک وب‌سایت خوب برای یک مجموعه کاری کوچک میتواند باعث شود تا مجموعه مورد نظر توانائی رقابت با رقیبان بزرگتر و با تجربه‌تر خود را داشته باشد.

در این مقاله ما به 6 المان مهم در ساختار هر وب‌سایت کاری می پردازیم.

1- به نظر افراد در مورد کار خود اهمیت دهید.

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط موسسه BrightLocal ، بیش از 85 درصد از مخاطبین، نظرات داده شده در مورد یک شرکت و یا فروشگاه را مطالعه میکنند. هرچه تعداد این نظرات در مورد برند مورد نظر بیشتر باشد و مقدار آگاهی افراد نسبت به برند افزایش پیدا کند ، در نهایت این افراد به بزرگترین طرفدار برند تبدیل میشوند یا کلاً برند را کنار میگذارند و به طرف رقیبان برند مورد نظر میروند.
در وب‌سایت خود فضائی برای نمایش نظرت خوب در مورد برند خود در نظر بگیرید و علاوه بر قرار دادن امکان ارسال نظرات مستقیم در وب‌سایت این امکان را از راه شبکه‌های اجتماعی نیز فراهم کنید و به یاد داشته باشید که در کسب و کار خود ، کارمندانی را که بصورت مستقیم‌تر با مشتریان در ارتباط هستند  به گونه‌ای آموزش دهید تا در میان تمامی صحبت‌های خود به مشتریان شما بیاموزند تا نظرات خود را چگونه در وب‌سایت برند شما درج کنند.

2- سوشیال مدیا

مخاطبین هر برند دوست دارند تا از راه‌های گوناگون با برند مورد علاقه خود در ارتباط باشند و با توجه به افزایش روز افزون استفاده از شبکه‌های اجتماعی یکی از بهترین راه‌ها استفاده از کانال‌های ارتباطی گوناگون در شبکه‌های اجتماعی مختلف میباشد. همچنین اضافه کردن امکاناتی که باعث افزایش سهولت اشتراک‌گذاری مطالب شما در محیط شبکه‌های اجتماعی شود ایده چندان بدی هم نیست.

3- رابط کاربری زیبا و جذاب

امروزه با افزایش روزافزون تعداد وب‌سایت ها ، مخاطبین انتظار مشاهده ظاهری زیباتر و جذاب را در وب‌سایت مورد علاقه خود دارند و این وظیفه شما است تا با قرار دادن تصاویر و هر گونه محتوای دیگری که باعث افزایش زیبایی بصری سایت شما شود این انتظار را برآورده کنید.

4- کار را برای مخاطب ساده کنید

در صورتی که شما قصد فروش محصولات تولیدی خود را خارج از محیط فروشگاه فیزیکی و در محیط اینترنت را دارید تا حد امکان تمامی موانع و موارد سخت کننده این موضوع را برای مشتریان و مخاطبین خود بردارید و به جای استفاده از فروشگاه‌های اینترنتی همانند Amazon یا eBay فروشگاه اینترنتی خود را بر اساس نیاز مخاطبین و برند خود راه بیندازید.

5- تکراری و خسته کننده نباشید ، تنوع داشته باشید

یکی از مهمترین موارد در افزایش میزان بازدید و محبوبیت یک برند و وب‌سایت برند نوع محتوایی میباشد که در وب‌سایت قرار میگیرد و از این رو شما باید همیشه به دنبال مطالب جدید و متنوع با هر نوع ساختاری باشید. به یاد داشته باشید که تمامی صفحات وب‌سایت نیازمند بروزرسانی و درج مطالب جدید نیستند اما بخش‌هائی همانند بلاگ و یا تی وی نیازمند بروزرسانی مستمر با مطالب جدید میباشند.

6- اثبات کنید که شما وجود دارید

همیشه به یاد داشته باشید که در بخش تماس با ما آدرس و شماره تماسی از خود بر جای بگذارید تا مخاطبین شما از اینکه راهی برای تماس با شما دارند اطمینان خاطر پیدا کنند. تجربه ثابت کرده که میزان اعتماد به وب‌سایت‌هائی که اطلاعات تماسی دقیقی از خود ارائه نمیدهند به نسبت کمتر از وب‌سایت‌های با اطلاعات تماسی است.

دیدگاه شما چیست؟