6 efficient way to increase sales in online stores

6 روش افزایش فروش در فروشگاه‌ اینترنتی

زمان مطالعه 2 دقیقه
6 روش افزایش فروش در فروشگاه‌ اینترنتی

امروزه صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی نگاهی به عملکرد فروشگاه‌های بزرگی مثل Amazon می کنند و همیشه یک سوال در ذهنشان نقش می بندد و آن سوال این است ، چگونه آن‌ها تا این حد معروف شده اند و فروش دارند ؟ امروزه بسیاری از فرشگاه‌های کوچک انواع روش‌های خلاقانه‌ در زمینه افزایش درصد تبدیل بازدیدکنندگان به خریدار بلقوه ( CRO) را انجام داده‌اند اما هنوز راه درازی در پیش است.

در این مقاله ما راهکارهای بهتری را به شما معرفی می کنیم که ارتقا اساسی را در میزان فروش فروشگاه اینترنتی شما ایجاد خواهند نمود.

انگیزه افراد را برای ثبت نام در خبرنامه وبسایت فروشگاهی افزایش دهید

شاید شما فکر کنید که چه کسی در خبرنامه یک وبسایت فروشگاهی  ثبت نام می کند؟ نکته اینجاست که بسیاری از افراد به دنبال یک دلیل ساده و خوب برای ثبت نام در خبرنامه وبسایت می گردند.
بسیاری از صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی اهمیت دریافت ایمیل و یا شماره تماس بازدیدکنندگان خود را نمی دانند اما نکته اینجاست که دسترسی به چنین اطلاعاتی میتواند نقش بسیار مثبتی در تبلیغات و افزایش میزان فروش وبسایت داشته باشد.

بیان صریح نکات مثبت هر محصول در توضیحات مربوط به آن

در بخش توضیحات مربوط به هر محصول تا حد امکان ساده گوئی را شیوه اصلی نوشتار خود کنید و تا حد امکان با استفاده از انواع رسانه‌های صوتی و تصویری درک نکات مثبت و منفی محصول را برای مراجعین خود آسان کنید و با استفاده از این روش ساده نرخ بازدید به فروش خود را افزایش دهید. همچنین در ابتدای صفحه محصول قرار دادن 4 الی 6 مشخصه اصلی که باعث متمایز شدن محصول مورد نظر نسبت به سایر محصولات دیگر میشود روش بسیار عالی برای جذب بازدیدکنندگان میباشد و همچنین به بازدید کننده کمک میکند تا در زمان کمتر محصول مورد نظرش را پیدا و فرایند خرید را انجام دهد.

استفاده از یک نوار کناری در طول مراحل بررسی و خرید یک محصول در  فروشگاه اینترنتی

برای صفحه دریافت اطلاعات نهائی و تسویه حساب یک محصول در فروشگاه اینترنتی ساختارهای متفاوتی وجود دارد.
استفاده از یک نوار که شامل اطلاعاتی همانند نکات مثبت و بارز محصولی که در پروسه خرید میباشد ، یا نکات آموزشی استفاده از آن محصول و یا نمایش محصولات وابسته به آن که فرد خریدار میتواند در کنارش از آن‌ها استفاده کند ، در گوشه سمت راست بخش تسویه حساب ، کمک بسیار زیادی به جلب توجه خریدار و افزایش میزان فروش محصولات میشود.

پیشنهادات وسوسه کننده را در کنار دکمه “اضافه کردن به سبد خرید” و یا مکان های مهم دیگر در صفحه قرار دهید.

پیشنهاداتی همانند گارانتی‌ها و خدمات پس از فروش رایگان و ارزان قیمت و یا ارسال سریعتر و یا رایگان

قرار گیری این گونه پیشنهادات در کنار این دکمه به مقدار زیادی شانس افزایش فروش یک محصول را در وبسایت شما افزایش میدهد.

به قسمت “درباره ما” فروشگاه بیشتر توجه کنید

 یکی از مشکلات اساسی بیشتر وبسایت‌های فروشگاهی یکنواختی و خسته کننده بودن بخش “درباره ما” میباشد که این موضوع برای بسیاری از افراد که به این بخش مراجعه میکنند نکته منفی است.
در این قسمت شما با استفاده از داستان پردازی و بیان جملاتی طنز و حتی بیان برخی خاطرات ، باعث جذب بازدیدکنندگان میشوید و آنها را به خریدار تبدیل کنید.

به صفحه مشخصات محصولات فروشگاه اینترنتی خود توجه بیشتری داشته باشید

برای افزایش نرخ بازدیدکنندگان به خریدار بلقوه به جای اینکه بطور مستقیم محصولات پر تقاضا و یا پر بازدید را در صفحه اول و یا بنرهای وبسایت خود قرار دهید ، یکی از بهترین راه‌ها پر و پیمان کردن هر چه بیشتر صفحات مربوط به مشخصات محصولات این چنینی میباشد.
در ابتدای این بخش تمامی مشخصه‌های مثبت ، منفعت‌های خرید محصول و همچنین پیشنهادات ویژه خرید محصول را به بهترین شکل ممکن جاگذاری کنید.

دیدگاه شما چیست؟