5 ways to increase the security of online data users online stores

5 راه افزایش امنیت اطلاعات کاربران فروشگاه‌ های آنلاین

زمان مطالعه 2 دقیقه
5 راه افزایش امنیت اطلاعات کاربران فروشگاه‌ های آنلاین

یکی از وظایف شما به عنوان مدیر یک فروشگاه اینترنتی حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران خود می باشد. این موضوع نه تنها برای افزایش امنیت اسرار کاری خودتان بسیار مهم می باشد ، بلکه برای امنیت فکری مشتریانتان نیز بسیار مفید و آرامش بخش است. در این مقاله با بررسی 5 راه ساده برای افزایش امنیت اطلاعات کاربران و مشتریان فروشگاه های اینترنتی به این موضوع می پردازیم.

از سیستم‌های مدیریت رمز عبور استفاده کنید

بر اساس تحقیقات موسسه Harris که یک موسسه امنیتی آنلاین میباشد ، بیش از 59 درصد از افراد بخاطر سخت شدن رمز عبور با ساختار امنیتی مناسب و سخت بودن به یاد داشتن آن رمز از رمزهای عبور ساده استفاده میکنند و 54 درصد از این دسته در مورد اینکه این عادت رفتاری بسیار ناصحیح میباشد اطلاع دارند.

چرا بایداز سیستم‌های مدیریت رمز عبور استفاده کنید ؟؟
سیستم‌های مدیریت رمز عبور با ایجاد یک رمز عبور بسیار قویتر برای هر وبسایت و قرار دادن آن در یک گاوصندوق امن آنلاین که توسط یک رمز عبور مادر کنترل میشود کار شمارا بسیار راحت‌تر میکنند. الویت این سیستم‌ها  غیر قابل هک بودن رمزها میباشد اما نکته اینجاست که این رمز‌ها برای هر وبسایت نیز متفاوت میباشد. بنابر این شما با خیال راحت میتوانید برای بخش مدیریت وبسایت خو به راحتی هر رمز عبوری را که دوست دارید انتخاب کنبد و در مورد فراموش کردن آن هم هیچ نگرانی نداشته باشید.

اطلاعات آنلاین خود را رمزگذاری کنید

بطور استاندارد امروزه تمامی وبسایت‌های فروشگاهی دنیا از استاندارد امنیتی SSL در ساختار خود بهره میبرند و با این سیستم از اطلاعات مشتریان خود در مقابل مهاجمان محافظت میکنند. وظیفه شما به عنوان یک مدیر فروشگاه آنلاین این است که در اولین فرصت با بررسی وبسایت خود از داشتن این سیستم بر روی وبسایت خود اطمینان پیدا و کنید و در صورت عدم داشتن این سیستم در اولین فرصتبا مراجعه با کارشناس مناسب اقدام به راه اندازی سیستم امنیتی SSL، بر روی وبسایت فروشگاهی خود کنید.

فعال سازی سیستم احراز حویت دو مرحله‌ای فروشگاه آنلاین

استفاده از این سیستم احراز حویت بدین صورت میباشد که شما برای هر بار ورود به وبسایت فروشگاه علاوه بر رمز عبور همیشگی خود نیازمند نیازمند وارد کردن کدی میباشید که هر بار بصورت جداگانه و منحصر بفرد برای موبایل و یا ایمیل شما ارسال میشود و در این حالت حتی اگر کسی رمز عبور شما را پیدا کند باز هم برای ورود به وبسایت فروشگاه شما نیازمند دسترسی به ایمیل و یا تلفن همراه شما میباشد.

تمامی دستگاه‌های هوشمند خود را رمزگذاری کنید

با رمزگذاری تمامی اطلاعات خود در تمامی دستگاه‌های که از آنها استفاده میکنید میتوانید این اطمینان خاطر را داشته باشید که حتی اگر فردی بتواند به اطلاعات وبسایت فروشگاه شما درسترسی پیدا کند ، باز هم امکان کپی برداری از روی آن‌ها را نخواهد داشت مگر اینکه دارای سطح ویژه‌ای از دانش رمزگذاری باشد تا بتواند با تشخیص سیستم رمزگذاری استفاده شده برای اطلاعات شما ، این اطلاعات را به ساختاری قابل استفاده تبدیل کند. در زیر لیستی از کارهائی را که برای رمزگذاری اطلاعات خود در تمامی دستگاه‌های هوشمند باید انجام دهید را برایتان قرار داده‌ایم.

برای سیستم‌های Mac: در پانل تنظیمات خود گزینه FileVault را فعال کنید.
برای Windows: از نرم افزارهای رمزگذاری همانند BitLocker استفاده کنید.
برای IOS: زمانی که شما بر روی دستگاه خود رمز عبور میگذارید بطور خودکار فعال میشود.
برای Android: گزینه Encrypt phone را در منوی تنظیمات خود فعال کنید.

نرم‌افزارهای خود را همیشه بروزرسانی کنید

تمامی مراحلی که تا به حال به آن‌ها اشاره کردیم در یک سو در نهایت بروزرسانی تمامی نرم‌افزارهائی که با آنها ، تمامی کارهای خود را انجام میدهید در یک سوی دیگر ماجرا قرار دارد و به شما توصیه میشود که همیشه و تحت هر شرایطی تمامی نرم‌افزارهای خود را بروزرسانی کنید. این موضوع به شدت در کاهش احتمال آسیب رسیدن به اطلاعات فروشگاه اینترنتی شما نقش مهمی را ایفا میکند.

دیدگاه شما چیست؟