5 simple but critical seo strategies for products

5 استراتژی ساده اما حیاتی سئو محصولات

زمان مطالعه 2 دقیقه
5 استراتژی ساده اما حیاتی سئو محصولات

سئو ، همیشه سئو بوده و هست. فرقی ندارد که شما آن را برای چه چیزی و به چه شکل استفاده می کنید. همیشه و همه جا اثرات سئو یکسان و مشابه خواهد بود و از عوامل یکسانی پیروی خواهد کرد.

تنها تفاوت اساسی و مهم در ساختار سئو  این است که زمانی که صحبت در مورد سئو موثر برای گوگل است ، تمامی سایت مورد بحث است و زمانی که برای یک محصول بخصوصی در مورد سئو صحبت می کنید صحبت بر روی همان یک محصول است.

در این مقاله ما به شما یاد می دهیم تا چگونه جایگاه محصول وب‌سایت فروشگاهی خود را در موتورهای جستجو بالا ببرید.

از کجا شروع کنیم

شما یک محصول بخصوص با کیفیت بسیار عالی و قیمت بسیار مناسب دارید و برای فروش آن این محصول را در یک وب‌سایت فروشگاهی اینترنتی قرار میدهید اما پس از گذشت مدتی متوجه میشوید که محصول شما بازخورد چندانی ندارد و فروش آن بسیار کم است. حال باید چه کنید ؟؟هر چه هست یک شبه حاصل نمیشود و علاوه بر تلاش نیاز به کمی صبر دارد.
اولین قدم برنامه ریزی برای یک راهکار بازاریابی بسیار مناسب و دقیق است. در ابتدا توجه داشته باشید که در صورتی که وب‌سایت مورد نظر شما بطور کلی از ساختار سئو خوبی برخوردار باشد برای شما بسیار خوب و مفید است اما کافی نیست.
در ابتدا باید اطمینان داشته باشید که عکس‌هائی عالی و بسیار با کفیت از محصولات خود داشته باشید.

عنوان محصول

شما نیاز به جلب توجه افراد به سوی محصول خود دارید و از این رو اولین چیزی که افراد با آن مواجه میشوند باید به بهترین و موثرترین شکل ممکن انتخاب کنید و آن عنوان انتخابی شما برای محصولتان میباشد.
در این میان شما باید توجه داشته باشید که در ساختار عنوان محصول شما باید از کلمات کلیدی مربوط به آن محصول استفاده شود. در صورتی که وب‌سایت شما قابلیت قرار دادن زیرنویس را در زیر عنوان محصولات خود دارد از این امکان استفاده کنید و با قرار دادن توضیحاتی در مورد محصولات خود در این قسمت بازدهی عنوان محصولتان را در موتور‌های جستجو بالا ببرید.
به یاد داشته باشید هرچه عنوان شما دقیق‌تر باشد بهتر است.

توضیحات محصول و Meta

قسمتی که مربوط به توضیحات مربوط به محصول است یکی از مهمترید بخش های یک محصول میباشد که بیشتر افراد در این قسمت اشنباهات زیادی ار مرتکب میشوند. شما باید از عالی و بی نقص بودن توضیحات خود در مورد محصولتان اطمینان داشته باشید. این فقط به خاطر جلب توجه مخاطبین نیست ، بلکه به خاطر بهبود جایگاه محصول شما در بین موتور‌های جستجو نیز است و این به معنی یک تیر و دو نشان است.

نظرات و بازبینی محصولات

یکی از مهمترین المان‌های موثر در بهبود جایگاه یک محصول در موتورهای جستجو ، نظرات و امتیازات کاربران و خریداران در مورد محصول مورد نظر میباشد و این وظیفه شما است تا با استفاده از راه‌های گوناگون انگیزه مورد نیاز در افراد را برای قرار دادن چنین اطلاعاتی در صفحه محصولات خود ایجاد کنید.
همچنین شما میتوانید با استفاده از توانائی برنامه‌نویس‌های با تجربه کاری کنید تا این نظرات بطور هم زمان علاوه بر قرار گرفتن در صفحه محصولات شما در شبکه‌های اجتماعی نیز قرار گیرد. همچنین به یاد داشته باشید که استفاده از روبات‌های گوناگون که این کار را برای شما انجام میدهند میتواند به ضرر شما تمام شود به تاثیری برعکس بر روی ساختار سئو وب‌سایت شما داشته باشد.

از محتوا گوناگون استفاده کنید

به یاد داشته باشید ، تا حد امکان از قرار دادن متون و محتوای تکراری بر روی محصولات  خود جلوگیری کنید.

از ابزارهای خارجی استفاده کنید

یکی از بهترین ابزار‌های خارجی که میتواند تاثیری بسیار مثبت بر روی بهبود سئو سایت شما داشته باشد ، استفاده از امکان اشتراک‌گذاری مطالب و محصولات در شبکه‌های اجتماعی و تبادل لینک با وب‌سایت‌های دیگر میباشد.

دیدگاه شما چیست؟