5 major ways protect online reputation using seo social media

حفظ اعتبار آنلاین با سئو و شبکه اجتماعی

زمان مطالعه 3 دقیقه
حفظ اعتبار آنلاین با سئو و شبکه اجتماعی

وب در دهه اخیر تغییرات بسیار زیادی داشته است. اگر به سایت های 10 سال پیش نگاهی بیندازیم، شاهد طرح های بسیار معمولی خواهیم بود که شامل هدر، فوتر، نوار کناری و فضائی برای محتوا بود. این مجموعه طرح بندی مورد انتظار برای یک وب سایت را تشکیل می دادند. در همان زمان، سایت های فلش برای دوره ای جایگزین طرح های قبلی شدند. طرح های وب سایت ها به فرمول خاصی پایبند نبودند اما با ظهور سایت های فلش تا حدی این قاعده در هم شکسته شد.

در دنیای رو به رشد اینترنت، داشتن اعتبار آنلاین یکی از ضروریات است. آیا تا به حال در گوگل به جستجوی خود پرداخته اید؟ اگرچه این کار کمی غیرمتعارف به نظر می رسد اما برای اینکه متوجه شوید در موتورهای جستجو چگونه دیده می شوید، بهترین روش به حساب می آید.

آیا تا به حال به این اندیشیده اید هنگامی که یک مشتری به جستجوی شما در اینترنت می پردازد، اغلب چه چیزی نمایش داده می شود؟ با وجود داشتن یک وب سایت که به خوبی طراحی شده است، نمایش نام تجاری شما به بهترین شکل ممکن و داشتن رتبه خوب در موتور های جستجو، یک اظهار نظر منفی می تواند به از دست رفتن اعتبار شما منجر شود. یک اظهار نظر، نقد و بررسی و حتی شکایت از محصولات و خدمات، می تواند اولین و بهترین نتیجه سرچ را به خود اختصاص دهد. بنابراین، شما نیازمند توجه به اعتبار آنلاین خود هستید و می بایست بر هر آنچه راجع به شما گفته شده است نظارت داشته باشید. حتی اگر موضوعات متعددی وجود داشته باشد که لازم است شما بر آن ها نظارت داشته باشید، اما غفلت از اعتبار آنلاین نمی تواند یک راه حل خوب به شمار آید.

آیا به اعتبار آنلاین نیاز دارید؟ چرا؟

مطمئنا واژه خدمات مدیریت اعتبار آنلاین به گوش شما خورده است. زمان آن رسیده است که دیگر این موضوع را نادیده نگیرید. برحی از شرکت ها این کار را سرپوش گذاشتن می دانند اما این گزینه بیش از سرپوش گذاشتن عمل می کند و به شما کمک می کنید متوجه شوید که مشتریان و رقیبان شما در ارتباط با شما چه نظری دارند.

1. به منظور حفظ اعتبار آنلاین می بایست در همه شبکه های اجتماعی ، یک حساب کاربری ایجاد کنید.

اکثر سازمان ها متوجه نقش حضور پُررنگ در شبکه های اجتماعی نیستند. با این حال، داشتن اکانت یا حساب کاربری و بازاریابی شبکه های اجتماعی بزرگ از جمله Facebook، Twitter، LinkedIn، Youtube  و … بهترین شیوه حفظ نام تجاری شما و اعتبار آن خواهد بود.

2. پروفایل خود را به روز رسانی کنید، این کار به حفظ اعتبار آنلاین شما کمک بزرگی می کند.

اگر چه نگه داری و به روزرسانی شبکه های اجتماعی آن هم به طور منظم، کمی مشکل به نظر می رسد اما روش خوبی برای جلب توجه مشتریان است. شما باید در نظر مشتریان فعال به نظر بیائید. بدین منظور خدمات IFTTT(تلفظ مانند gift)، می توانند ارتباط شما را با بسیاری از سرویس های آنلاین برقرار کرده و به طور خودکار حضور شما را نمایش دهد.

3. برای حفظ اعتبار آنلاین خود لازم است یک بلاگ بسازید.

راه اندازی یک بلاگ یک راه موثر دیگر برای ارسال پیام به مشتریان بالقوه می باشد. در طول سال های متمادی این روش، یکی از ابزارهای کسب اعتبار محسوب می شد. با استفاده از این ابزار می توانید به آسانی به تولید محتوای اصلی و جدید بپردازید.

4. به نظرات پاسخ دهید. پاسخگو بودن یکی از ملزومات حفظ اعتبار آنلاین می باشد.

دانستن این موضوع که افراد در کانال های ارتباطی مختلف در ارتباط با چه موضوعی صحبت می کنند کافی نیست. پاسخ دادن به کامنت ها از درجه اهمیت بالائی برخوردار است. هنگامی که شما صاحب یک شرکت هستید، ناگزیر به دریافت نظرات و شکایات هستید. به علاوه هیچ کس کامل و بی نقص نیست! اما غفلت از بررسی نظرات و شکایات می تواند به انبوهی از مشکلات منجر شود. شما مشتریانی خواهید یافت که برای حل مشکلاتشان ترجیح می دهند از فیسبوک یا توئیتر استفاده کنند. اگر شما به آنچه مشتریانتان می گویند نظارت نداشته باشید، این موضوع می تواند پیچیده تر شود و فروش را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

5. همه چیز برای حفظ اعتبار آنلاین، به شما مرتبط است.

اعتبار شما از رفتار خوب شما با مشتریانتان نشئت می گیرد. هرچند شرکت هائی که دارای نام تجاری بزرگی هستند اظمینان دارند که همواره در حال برطرف کردن مشکلات می باشند اما اغلب به دنبال راه هائی هستند که نامشان به رسمیت شناخته شود…

همیشه به یاد داشته باشید که کسب اعتبار سال ها طول می کشد اما کمتر از یک ثانیه می تواند از بین برود. شیوه های فوق الذکر را به کار گیرید و شاهد تغییری بزرگ در اعتبار کسب و کار خود شوید.