5 free android apps for seo

5 اپ اندروید مدیریت سئو

زمان مطالعه 3 دقیقه
5 اپ اندروید مدیریت سئو

در این مقاله با معرفی چند اپ رایگان اندروید به شما کمک می کنیم تا تلفن همراه هوشمند خود را برای کاری بیشتر از بازی کردن و کارهای روزمره عادی مورد استفاده قرار دهید.

نرم‌افزار SEO Keyword Tool for Google

یکی از مهم‌ترین بخش‌های مربوط به ساختار سئو در هر وب‌سایتی کلمات کلیدی مورد استفاده در ساختار سئو است. در بسیاری از موارد ممکن است شما به ابزارهای مربوط به کلمات کلیدی در گوگل دسترسی نداشته باشید و در این مواقع نرم‌افزار SEO Keyword Tool for Google.

با استفاده از این نرم‌افزار شما کلمات کلیدی مورد نظر خود را در وارد می کنید و سپس نرم‌افزار SEO Keyword Tool for Google تمامی اطلاعات مورد نیاز شما را در مورد کلمه کلیدی وارد شده ارائه می‌دهد. نکته‌ای که در مورد این نرم‌افزار وجود دارد دقیق نبودن آن با اختلافی 10 تا 15 درضدی در مقایسه با ابزار گوگل است. 
بطور پیش فرض کشور انتخاب شده در این نرم‌افزار ، کشور آمریکا است اما شما به سادگی می‌توانید این گزینه را تغییر دهید.

نرم‌افزار SEO and Link Analyzer

نرم‌افزار موبایلی ساخته شده توسط شرکت SEO platform software Searchmetrics است که جایگزین  موبایلی نرم‌افزار SEO and Link Analyzer در کامپیوترهای شخصی است.
این نرم‌افزار همانند نسخه کامپیوتری خود تمامی اطلاعات مربوط به جایگاه یک وب‌سایت بخصوص را در تمامی موتورهای جستجو به شما نمایش میدهد. این نرم‌افزار تمامی لینک‌های وروردی و خروجی وب‌سایت، اثرات شبکه‌های اجتماعی بر روی وب‌سایت که از راه لینک‌های قرار داده شده ایجاد می شود را بررسی می کند و نمایش می دهد.

نرم‌افزار SEO SERP Mojo Rank Tracker

SEO SERP Mojo Rank Tracker سوابق جایگاه یک وب‌سایت را در موتورهای جستجوی گوناگون بررسی می‌کند و برای شما امکان دانلود و پرینت این گزارشات را فراهم می‌کند. این نرم‌افزار در دو نسخه رایگان و پولی با قیمت 3.99$ عرضه میشود. در هر دو حالت گزارشات کامل و خوبی ارائه می‌شود اما در نسخه پولی شما امکانات بیشتری را برای بررسی و آنالیزهای خودکار در اختیار خواهید داشت. قابل ذکر است که اطلاعات ارائه شده توسط این نرم‌افزار کاملاً واقعی و قابل اعتماد است.

نرم‌افزار Sinium SEO Tools

برای داشتن چندین ابزار گوناگون سئو و ابزارهای فنی در یک نرم‌افزار Sinium SEO Toolsرابه شما معرفی میکنیم. در این نرم‌افزار 54 ابزار گوناگون گنجانده شده است که تنها ¼  آن‌ها مربوط به سئو می‌شوند و تنها 12 عدد از آن‌ها قابل استفاده هستند اما با این حال Sinium SEO Tools یک نرم‌افزار بسیار کار‌آمد در زمینه مدیریت و بهبود سئو است. ازپر کاربرد‌ترین ابزار‌های مورد استفاده در این نرم‌افزار می توان به :

  • Mobile Friendly Test. این ابزار با متصل شدن به API‌های گوگل میزان موبایل دوست بودن صفحات سایت شما را بررسی می‌کند
  • Source Code. سورس‌های موجود برای یک صفحه را به شما نمایش میدهد.
  • Spider Simulator. تمامی اطلاعات مربوطه به تگ‌ها، متا دیتاها، و لینک‌های یک صفحه را نمایش میدهد.
  • Server Status. نمایش اطلاعات مربوط به وضعیت سرور مورد استفاده. اطلاعاتی مانند زمان پاسخ سرور.
  • Website Speed Test. بررسی امتیاز سرعت وب‌سایت
  • Domain Tools Category. ابزارهای گوناگونی را برای مدیریت و خرید و فروش دامین‌ها در اختیار میگذارد.

نرم‌افزار گوگل برای سئو و مارکتینگ

گوگل بطور دقیق و انحصاری نرم‌افزاری را برای بهبود ساختار سئو معرفی نکرده است اما در این میان ابزارهائی موجود هستند که کاربرد بسیار زیادی را در مباحث مورد نیاز ما ارائه میکنند

  • Google Analytics. سرویسی نام آشنای آنالیز گوگل که برای پی‌گیری و سئو سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به نوع اطلاعاتی که این سرویس شرکت گوگل به شما ارائه میدهد شما به سادگی دو دسته از اطلاعات مهم را برای ساختار سئو خود در اختیار دارید، کلمات کلیدی و بازدهی صفحات وب.
  • YouTube Creator Studio. به یاد داشته باشید که یکی بزرگترین بسترهای اشتراک‌گذاری فایل‌های تصویری در دنیا،YouTube است و با استفاده از این نرم‌افزار شما میتوانید آنچه را که در کانال شما جریان دارد تحت نظر داشته باشد و به راحتی تمامی وقایع را مدیریت کنید.
  • Google My Business. با استفاده از این نرم‌افزار شما میتوانید جایگاه خود را در موتور جستجوی گوگل بررسی کنید و به راحتی تمامی اطلاعات مربوط به کسب و کار خود را بر روی نقشه گوگل بارگذاری کنید و تمامی اطلاعات مربوط به بازدهی وب‌سایت خود را بررسی کنید.

دیدگاه شما چیست؟