5 analytics plugins for wordpress shop owners

5 پلاگین آنالیز فروشگاه وردپرس

زمان مطالعه < 1 دقیقه
5 پلاگین آنالیز فروشگاه وردپرس

ابزارهای آنالیز کننده اطلاعات به صاحبان کسب وکارهای اینترنتی، امکان بررسی اطلاعات بدست آمده از رفتارهای مخاطبین که به سایت مراجعه میکنند را فراهم میکنند. استفاده از یک برنامه ریزی دقیق و استراتژیک برای سیستم کاری یک فروشگاه اینترتی یکی از بهترین روشها برای افزایش بازدهی کاری است و شما برای برنامه ریزی نیازمند اطلاعاتی هستید که این اطلاعات با استفاده از نرم افزارهای جمع آوری و آنالیز اطلاعات بدست می آید.

در این مقاله، بهترین ابزارهای قابل استفاده در ووردپرس را برای شما آملده کرده‌ایم.

داشبورد گوگل آنالایتیک برای ووردپرس

Google Analytics یکی از محبوبترین بسترهای تحت وب برای بررسی اطلاعات است که از مزایا آن میتوان به رایگان بودن و ساده سازی اطلاعات در آن اشاره کرد.

پلاگین Clicky

افزونه Clicky نیز هانند Google Analytics بسیار معروف و پر طرفدار است و نسبت به G oogle Analyticsبهینه سازی هائی را در خود دارد که برای صاحبین کسب و کارهای اینترنتی بسیار مفید و کارا است. یکی از امکانات بسیار عالی این افزونه امکان ایجاد گزارش کاملی از کلمات کلیدی و بخش‌های پر طرفدار سایت است.

پلاگین Google Universal Analytics

یکی از مزیت‌های ویژه در مورد افزونه Google Universal Analytics امکانات بسیار عالی آن در مقایسه با Google Analytics است. امکاناتی همچون، دموگرافیک‌ها، گزارشات علاقه‌مندی‌ها و…… .

پلاگین KISSmetrics

سرویس KISSmetrics در مقایسه با افزونه‌های دیگر دارای تمرکز بیشتر در مورد آمارهای مربوط به بازدیدکنندگان در سطحی بسیار شخصی است. با استفاده از این افزونه، شما قادر به پیگیری جداگانه و کاملاً مستقیم بر روی هر یک از افراد هستید. استفاده از این امکان باعث شده است تا نصب کردن این افزونه بر روی ساختار ووردپرس نیازمند، صرف زمان بیشتری باشد.

پلاگین سرویس ClickTale

سرویس ClickTale، شامل یک سرویس اجرای فایل‌های تصویری و یک سرویس بررسی و جمع آوری اطلاعات است. این سرویس نیز از نظر ساختار رفتاری با سرویس KISSmetrics، دارای نقاط اشتراکی است اما از نظر میزان دقت و سطح جمع‌آوری اطلاعات در سطح پایین‌تری قرار میگیرد. از مزیت‌های این افزونه در مقایسه با دیگر افزونه ها قابلیت تغییر الگوی رفتاری جمع‌آوری اطلاعات، بدون نیاز به ایجاد تغییر در ساختار کد نویسی سایت است.

دیدگاه شما چیست؟