4 simple product page layouts that work

4 لایوت ساده صفحه محصول که جواب می دهد

زمان مطالعه 2 دقیقه
4 لایوت ساده صفحه محصول که جواب می دهد

تا به حال در مورد موارد گوناگونی که در افزایش تبدیل تعداد بازدیدکنندگان به خریدار تأثیر دارند مقالات زیادی را منتشر کرده‌ایم و در مورد نقش اساسی هر یک از آن‌ها توضیحات فراوانی را برای شما مطرح کرده‌ایم. در این مقاله با استفاده از نمونه‌های موجود، تمرکز خود را بر روی اثرات مثبت طراحی مینیمال و ساده بر روی افزایش میزان فروش فروشگاه‌ اینترنتی قرار می‌دهیم.

فروشگاه اینترنتی Ralpha

وب‌سایت فروشگاهی Ralpha که درزمینهٔ فروش لباس‌ها و لوازم جانبی مورداستفاده در دوچرخه‌سواری فعالیت دارد، در طراحی‌های خود بر روی سادگی تمرکز کرده است و این موضوع در مورد تمامی محصولات این شرکت دیده می‌شود، حتی محصولاتی که به دلیل پیچیدگی عملکردی نیازمند توضیحات بیشتری هستند. طراحی صفحات در این فروشگاه اینترنتی بر اساس افزایش میزان فروش است و تکنیک ساختاری مورداستفاده در آن تکنیک هرمی است.

در این تکنیک اطلاعات مهم‌تر در ابتدای صفحه قرار می‌گیرند. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، در ابتدا 3 تا 4 خط برای توضیحات کلی و معرفی محصول اختصاص داده‌شده است و پس‌ازآن با گزینه‌هایی برای انتخاب مشخصات شخصی‌ساز محصول قرارگرفته است. پس از قرارگیری مشخصات اصلی همانند آنچه در تصاویر مشاهده می‌کنید اطلاعات کلی دیگری در مورد محصولات و حتی اطلاعاتی مانند یک جدول انتخاب سایز با درک ساده قرارگرفته است.
این ساختار به‌طور کامل در دستگاه‌های دیگر نیز یکسان است و میزان سازگاری و تغییر سایز صفحات سایت در تمامی دستگاه‌ها بدون مشکل و تغییر چندان است و کاربران بدون اینکه چیزی را از دست بدهند و یا تغییر زیادی را در ساختار کلی سایت مشاهده کنند می‌توانند خرید خود را با استفاده از دستگاه‌های هوشمند انجام دهند.

در میان توضیحات مربوط به هر محصول مواردی مانند نوع مواد بکار رفته در هر یک از آن‌ها نیز مشاهده می‌شود و در کنار هر یک از صفحات محصولات لینک‌های مربوط به مطالب مفید و مرتبط با هر محصول که در وبلاگ سایت قرارگرفته است مشاهده می‌شود. 

فروشگاه اینترنتی Fitbit

وب‌سایت Fitbit.comدر اصل یک وب‌سایت تجاری برای معرفی محصولات و برند این شرکت است که دارای یک قسمت فروشگاهی است. ساختار استفاده‌شده برای طراحی قسمت فروشگاهی این سایت بسیار ساده و قابل‌درک برای تمامی افراد است. برای شخصی‌سازی محصول موردنظر خود شما به‌سادگی و با انتخاب دو گزینه برای انتخاب رنگ و سایز محصول خود را انتخاب می‌کنید. برای بیان مشخصات بارز هر محصول از نمادهایی استفاده‌شده است که در کنار هر یک از این نمادها یک متن کوتاه برای توضیح مشخصه بارز محصول قرار دارد. نکاتی فروشی همانند: ارسال رایگان و یا تضمین بازگشت مبلغ به‌صورت کاملاً استراتژیک و هوشمندانه در زیر دکمه افزودن به سبد خرید قرارگرفته است.

فروشگاه اینترنتی Bellroy

شما فکر می‌کنید که برای فروش یک کیفی، تنها قرار دادن چند عکس از محصول کافی است؟؟ شرکت Bellroyدر این زمینه یک‌قدم به جلو رفته است و با استفاده از ویدئو‌های معرفی برای شرح نکات کلیدی در هر یک از محصولات و قرار دادن تصاویری از کیف‌های پرشده و لوازمی که داخل هر یک از محصولات می‌توان جای داد حس درک میزان کارایی یک محصول را برای مخاطبین خود چندین برابر کرده است. در تصویر زیر می‌توانید یک نمونه از این اطلاعات تصویری را مشاهده کنید. فروشگاه اینترنتی BellRoyبا استفاده از ارائه محتوایی که یکی از بزرگ‌ترین سؤالات موجود در فکر مشتریان خود در حین خرید را پاسخ می‌دهد باعث افزایش چشمگیری در میزان بازدید و فروش محصولات خود در بین رقبا شده است.

فروشگاه اینترنتی FireBox

فروشگاه اینترنتی FireBoxنمونه‌ای بسیار عالی برای وب‌سایتی است که قابلیت فروش هر چیزی را در بستر فروشگاه اینترنتی خود دارد. در این فروشگاه از شیر مرغ تا جان آدمیزاد به فروش می‌رود و یکی از استراتژی‌های موفق این سایت فروشگاهی استفاده از زبان طنز و تفکرات خلاقانه و استفاده‌های خیالی و رؤیائی برای هر یک از محصولات است.
استفاده از # برای دسته‌بندی محصولات ، باعث شده است تا FireBoxمشتریان خود را به‌سادگی به‌سوی محصول موردنظرشان هدایت کند. 
 

دیدگاه شما چیست؟