4 powerful ways promote quality content attracts buyers

4 روش جذب مشتری با ارتقا کیفیت محتوا سایت

زمان مطالعه 4 دقیقه
4 روش جذب مشتری با ارتقا کیفیت محتوا سایت

آیا می خواهید بدانید در ذهن مشتریانتان چه می گذرد؟ البته که پاسخ شما مثبت است! مشتریان می توانند سلایق و علایق گوناگونی داشته باشند که به سبب آن هر مشتری تبدیل به فردی خاص و منحصر به فرد می گردد. بازاریابان پُرمشغله اغلب در صدد یافتن راهی برای تولید محتوای باکیفیت و در نهایت بازاریابی از طریق محتوا هستند که بتوانند از این طریق مشتریان بالقوه را جذب کنند.

یک سرچ سریع در گوگل نشان می دهد که در ارتباط با هر موضوع، مقالات متعددی به وفور یافت می شود. در حالی که برخی مطالب مفید هستند، می توان تعداد بسیار زیادی مطلب یافت که غیر مفید و به نوعی بی ارزش می باشند. قراردادن محتوای خوب در وب سایت می تواند کمک بزرگی به مشتریان باشد به طوریکه آن ها در میان انبوه محتواهای بی کیفیت، بدون شک وب سایت شما را انتخاب خواهند کرد. در این مقاله چهار تاکتیک قدرتمند شرح داده شده است که به واسطه آن می توانید بازدید کنندگان وب سایت را به مشتریان تبدیل کنید.

1. محتوایی تولید کنید که برای موتورهای جستجو بهینه شده باشد.

در دریای اطلاعات، یافتن اطلاعات صحیح وابسته به موتورهای جستجو است. همچنین موتورهای جستجو به نویسندگان محتوا (که محتوای درستی می نویسند)، وابسته هستند. طبق بررسی های انجام شده توسط  Advanced Web Rankingدر سال 2014، مشخص شد که نتیجه شماره یک سرچ، 31.24 درصد از کل ترافیک سرچ را به خود اختصاص می دهد و نتایج بعدی از درجه اهمیت کمتری برخوردار می باشند. تا جائی که نتایج موجود در صفحه دوم سرچ کمتر از نیم درصد از ترافیک در دسترس را شامل می شود. محتوای وب سایت شما به منظور یافته شدن در نتایج جستجو، می بایست کلمات کلیدی صحیح، متا تگ ها و تگ های توضیحی مناسبی را در بر داشته باشد. بنابراین از نوشتن کلمات کلیدی صحیح اطمینان حاصل کنید و مخاطبین خود را در هنگام درج کلمات در نظر بگیرید. عنوانMeta title  باید به حد کافی قانع کننده باشد تا خواننده برای کلیک بر روی لینک و دیدن ادامه مطلب ترغیب شود. درست به اندازه مواردی که پشت صحنه انجام می شود، بهینه سازی نیز اهمیت دارد، چرا که بهینه سازی شامل مرتبط بودن و با کیفیت بودن محتوا می باشد و گوگل نیز به محتوای جدیدی که از منابع معتبری اتخاذ شده است، علاقه ی زیادی نشان می دهد. به خاطر داشته باشید که محتوای وب سایتتان را به صورت محتوائی ایده آل برای مشتریان خود بنویسید و نه برای موتورهای جستجو. این مطلب بدان معناست که سبک و سیاق محاوره ای و درج اطلاعات مفید را نباید فراموش کنید.

2. به طور موثر از شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی یک راه عالی برای دستیابی به مشتریانی فراهم می کنند که به مباحث مطرح شده توسط شما علاقمند هستند. یافتن یک کانال ارتباطی که از طریق آن بتوانید دیدگاه های ارزشمندی کسب کنید و سلایق و رفتارهای مشتریان را ارزیابی کنید، بسیار مفید خواهد بود. روندی که اخیرا در ایجاد محتوای با ارزش مورد استفاده قرار می گیرد، دریافت اطلاعات از منابع مختلف و توزیع آن در حلقه ها و گروه های دیگر است. این کار سه هدف را دنبال می کند.

اولاً زحمت تولید محتوای جدید را از دوش شما بر می دارد، ثانیاً شما را به عنوان متخصص در زمینه مورد نظرتان جلوه می دهد، چرا که همیشه مطالب جدید و مفید توزیع می کنید و موجب حفظ زمان و انرژی مشتریانتان می شوید و از این رو برای رابطه تان ارزش قائل اید، ثالثاً به این دلیل که شما همواره محتوای معتبر و جدیدی را در شکلی سازمان یافته ارائه می دهید، این کار به توسعه SEO وب سایت شما می انجامد. جهت نیل به این اهداف، یک راه آسان، ثبت نام برای دریافت خبرنامه ها و اطلاعیه وبلاگ شرکت ها و دیگر صاحب نظران در ارتباط با کسب و کارتان است که معمولا به صورت email یا فید RSSمی باشد. هنگامی که مطلب جالبی می بینید آن را با طرفداران و دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که نظر شخصی و یا تفکر خود را در ارتباط با موضوع بیان کنید تا مهر تائیدی بر آن مطلب به شمار آید.

3. بلاگی برای پاسخگوئی سوالات مشتریان و به اشتراک گذاری اطلاعات ترتیب دهید.

ایجاد بلاگ پلاتفرمی برای شما به وجود می آورد که به موجب آن می توانید به تعامل با مشتریان و اشتراک گذاری اطلاعات و منابع با ارزش بپردازید. همچنین این کار به نتایج بلند مدت منجر می شود و به تدریج شما را به عنوان پیشتاز صنف خود معرفی می کند. با راه اندازی یک بلاگ و با پاسخ دادن سوالات مشتریان و اشتراک گذاری می تواند اعتبار سازمان و محصولات را افزایش دهد. آیا سوالات متداولی وجود دارد که مشتریان به دنبال پاسخ آن ها هستند؟ در این حالت می توانید پاسخ هر سوال را تبدیل به پستی از بلاگ کنید.

4.ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ نوعی از بازاریابی است که جنبه شخصی تری دارد چرا که مشتریان شما این اجازه را به شما داده اند که به طور مستقیم آن ها را به فروش ترغیب کنید. ایمیل باید برای توسعه ارتباط مورد استفاده قرار گیرد و مشتریان را به سوی چرخه خریداران حرکت دهد. با ارسال ایمیل های با ارزش، ارتباط شما با مشتریان تقویت می شود و احتمال لغو اشتراک از جانب آن ها کاهش می یابد. وجود یک عنوان قوی برای ایمیل  و ارسال آن از طرف یک فرستنده معتبر، احتمال باز شدن ایمیل را افزایش می دهد. اما محتوای واضح ، دقیق و شخصی سازی شده به تعامل بیشتری منجر می شود. این نوع از محتوا می تواند آخرین مقاله انتشار یافته در بلاگ، پیشنهادی ویژه و یا کوپن تشویق به خرید را شامل شود. تولید محتوای باکیفیت که بازار هدف را جذب کند مسئله ای چالش برانگیز است. نه تنها باید نیاز کاربران را برطرف کند، بلکه محتوا می بایست ارزش اشتراک گذاری با دیگران را نیز داشته باشد. محتوای قابل اشتراک می تواند ارزشمند باشد، چرا که با کلمات کلیدی مفید، نظرات خریداران، نتایج پرسشنامه ها و نظرسنجی ها غنی شده است. هر کسی می تواند تصاویر و تکست ها را در کنار هم قرار داده و به صورت آنلاین به دیگران ارائه دهد، اما تولید محتوای با کیفیت به دانشی عمیق و تلاش بی وقفه نیاز دارد که به ندرت افراد قادر به تولید آن هستند.

برای تولید محتوای وزین، نیازمند صرف زمان هستید. با این روش می توانید به ذهن مشتری ایده آل خود رسوخ کرده و خلاقانه مشکلات آن ها را مرتفع کرده و شاهد بازگشت دوباره شان باشید.

دیدگاه شما چیست؟