4 main factor in the decline in sales in online store

4 عامل کاهش فروش در فروشگاه اینترنتی

زمان مطالعه 2 دقیقه
4 عامل کاهش فروش در فروشگاه اینترنتی

امروزه خرید آنلاین در قالب فروشگاه های اینترنتی در بین مردم از جایگاه بهتری برخوردار شده است و از سوی دیگر تعداد فروشگاه‌های آنلاین نیز در حال افزایش میباشد.

هر چه رو به جلو می رویم روش‌های جذب مشتریان بلقوه بروزتر و خلاقانه‌تر می شود و از این رو صاحبان فروشگاه‌ آنلاین علاوه بر پیشنهادات خلاقانه و جذاب باید به فکر افزایش فروش خود از طریق حل مشکلات موجود رایج در بین تمامی فروشگاه های اینترنتی باشند. در این مقاله به معرفی 4 مورد اساسی  از این مشکلات رایج می پردازیم.

تجربه ناخوشایند خرید از فروشگاه‌های آنلاین

در سال گذشته با وجود رکود بازار ، فروش آنلاین افزایش چشمگیری را تجربه کرده است اما باز هم در این میان رقم چشمگیری را فروش فروشگاه‌هائی که علاوه بر فروشگاه‌ آنلاین فروشگاه فیزیکی داشته‌اند در بر گرفته است. یکی از دلایل اصلی این موضوع ، نبود اطلاعات دقیق و عدم دسترسی کافی به نظر کاربران در مورد محصول مورد نظر میباشد که در بسیاری از شرایط موجب شده است تا کاربران خرید مستقیم و فیزیکی را به خرید از فروشگاه اینترنتی بیشتر ترجیح دهند.

خرید از سایت موبایلی فروشگاه آنلاین چندان هم لذت بخش نیست

در سال گذشته یکی از اصلی‌ترین قدم‌ها در بحث فروشگاه اینترنتی قابل استفاده بودن این سیستم در دستگاه‌های هوشمند همانند : تبلت ها و انواع موبایل میباشد. اما نکته‌ای که بسیار از افراد به آن توجه نمیکنند کاهش فضای دید در این دستگاه‌ها میباشد که باعث میشود گشت و گذار در فروشگاه آنلاین را کمی سخت‌تر کند. به همین علت آنچه باید در نظر گرفته شود ایجاد تجربه تا حد امکان یکسان و مشابه با آنچه در  استفاده از مرورگرهای کامپیوتر بوجود می‌آید و همچنین شخصی سازی برخی از پیشنهادات متناسب با هر فرد در سیستم نمایش داده شده در دستگاه‌های هوشمند میباشد. 

حریم شخصی بیشتر در فروشگاه آنلاین برای افزایش فروش

در پروسه فروش آنلاین بطور معمول سوالات بسیار زیادی از فرد خریدار پرسیده میشود. اما در بسیاری از موارد پاسخگوئی به این سوالات برای تمامی افراد خوش‌آیند نمیباشد و از این رو تا حد امکان از پرسش سوال‌هائی این چنین از مشتریان خود خودداری کنید. اما راه‌هائی همانند اهدای انواع کوپن تخفیف در ازاء پاسخگوئی به برخی از این گونه سوالات میتواند روش خوبی برای جمع‌آوری اطلاعات راهبردی در مورد مراجعین باشد.

تخفیف‌های زیاد می تواند باعث باخت فروشگاه آنلاین شما شود

در دوره‌های مختلف از سال همانند ماه آخر سال بیشتر فروشگاه ها با در نظر گرفتن روش‌های گوناگون سعی در افزایش فروش خود دارند. یکی از این روش‌ها تخفیف برای محصولات میباشد. در سال گذشته فروشگاه‌های آنلاینی که درصد تخفیف‌های بالاتری را برای محصولات خود قائل شده بودند به نسبت دیگر فروشگا‌ه‌ها فروش کمتری را تجربه کردند و از سوی دیگر فروشگاه‌های آنلاینی که از بسته‌های تشویقی خرید همانند اهدای وسیله‌ای مرتبط با کالای خریداری شده بصورت هدیه استفاده کرده بودند فروش بالاتری را تجربه کرده‌اند.