4 lessons from the google ebook store before googleplay

4 آموزه از فروشگاه اینترنتی کتاب گوگل

زمان مطالعه 2 دقیقه
4 آموزه از فروشگاه اینترنتی کتاب گوگل

امروزه پس از برندهای مشهور فروش اینترنتی کتاب همانند : Amazon، Barnes & Noble فروشگاه اینترنتی کتاب گوگل هم برای خودش جایگاهی را در بازار کتاب‌ خورها اختصاص داده است. با توجه به سابقه دو برند دیگر چه چیزی باعث دوام این سرویس شرکت گوگل در بازار شده است ؟

در ساختار این فروشگاه اینترنتی نکات وجود دارد که توجه به آن‌ها برای تمام شاخه‌های فروش اینترنتی می‌تواند مفید و سازنده باشد.

آموزه اول: از گرافیک خوب استفاده کنید

در بسیاری از مقالات مربوط به بهبود ساختار محیط فروشگاه‌های اینترنتی و افزایش میزان فروش و جذب مخاطب، در مورد اهمیت تاثیر مثبت رسانه‌های بصری مورد استفاده در وب‌سایت صحبت شده است و همه افراد و صاحبین کسب و کارهای اینترنتی در مورد میزان اهمیت این موضوع کاملاً اطلاع دارند. یکی از نکات مهم در موفقیت شرکت گوگل در فروشگاه اینترنتی کتاب و البته تمامی خدمات فروشگاهی دیگر تحت اختیار خود استفاده از گرافیک خوب و باکیفیت در ساختار فروشگاه و عکس مربوط به محصولات قرار داده شده برای محصولات است. استفاده از ساختار و محتوای گرافیکی خوب باعث جذب بیننده و افزایش زمان حضور او در محیط سایت می‌شود.
درسی که می‌توان از این موضوع گرفت این است که سرمایه‌گذاری زمانی و مالی برای طراحی ساختار بصری فروشگاه اینترنتی دارای ارزش فراوانی در پیشرفت فروشگاه اینترنتی شما است.

آموزه دوم: هر چیز رایگانی خوب است

فروشگاه اینترنتی کتاب گوگل دارای 2.8 میلیون عنوان رایگان در بین محصولات خود بود که کاربران به سادگی می‌توانستند آن‌ها را دانلود کنند و نکته جالب در مورد این کتاب‌ها، حضور عناوین بسیار مشهور در بین آن‌ها بود. این موضوع برای گوگل هزینه زیادی را در بر نداشت، به این خاطر که بسیاری از این کتاب‌ها بصورت عمومی در دسترس بوده‌اند اما با این حال عنوان دارنده بزرگترین آرشیو کتاب‌های الکترونیکی در دنیا چیزی بود که باعث جذب مشتریان به سمت این فروشگاه شده بود.
بررسی‌ها نشان داده بود که 65 درصد از مشتریانی که یک بار کتابی را بطور رایگان دریافت نموده‌اند دوباره برای خرید یک کتاب بر میگردند.
درسی که می‌توان از این موضوع گرفت این است که همیشه در سبد محصولات فروشگاه خود پیشنهاداتی را برای ارائه محصولات بصورت رایگان داشته باشید.

آموزه سوم: توضیحات محصول بصورت خلاصه و کاربردی

فروشگاه اینترنتی کتاب گوگل به بهترین شکل ممکن بخش توضیحات سریع برای محصولات را بکار گرفت و با فراهم کردن امکان دریافت سریع اطلاعاتی از قبیل: موضوع، نوع ساختار، ژانر و …. بدون نیاز به خروج از صفحه‌ای که در آن حضور دارند گشتن در بین محصولات را برای مخاطبین خوب بسیار ساده و راحت کرد.
درسی که می‌توان از این موضوع گرفت این است که همیشه به فکر ارائه راهکار‌هائی باشید که باعث افزایش راحتی خرید ولذت کاربران از گشت و گذار و خرید در سایت شما شود.

آموزه چهارم: همه چیز را شخصی کنید

شخصی سازی وب‌سایت و یا به زبان دیگر ایجاد ساختاری متفاوت برای هر فرد متناسب با نیاز و سلیقه شخصی او یک رکن مهم در مبحث تجارتی اینترنتی و فروشگا‌ه‌های اینترنتی است و باعث می‌شود تا فرد با توجه میزان نزدیکی ساختار فروشگاه به نیازها و سلیقه شخصی‌اش تمایل بیشتری برای ادامه صرف و قت در محیط وب‌سایت و خرید محصولات آن دارد.

دیدگاه شما چیست؟