3 ways to measure the success of your landing page

3 روش ارزیابی موفقیت لندینگ پیج ها

3 روش ارزیابی موفقیت لندینگ پیج ها

زمان مطالعه 2 دقیقه 8 نوامبر 2019

پس از اینکه تمامی روش های بهینه سازی و تبلیغات را به پایان رساندید، نسبت به هزینه ای که کرده اید، توقعات و انتظارات بالائی خواهید داشت و می خواهید از موفقیت صفحات فرودی اطمینان پیدا کنید. این کار برای کمک به کسب و کار آنلاین شما ضروری است. صفحات فرودی معمولا زیر مجموعه خاصی از مشتریان را هدف قرار می دهند و کمک می کنند تا متوجه شویم چه مطالبی برای چه گروهی از افراد تاثیرگذارتر می باشد. در اصل، صفحات فرودی اهمیت بسیار زیادی دارند و می توانید از طریق آن ها درباره مخاطبانتان اطلاعات مفیدی به دست آورید.

چگونه می توان میزان موفقیت لندینگ پیج ها یا صفحات فرودی را ارزیابی کرد؟

اگر از پیش می دانید که بازدید کنندگان می بایست چه فعالیتی را در یک صفحه انجام دهند، یک گانم جلوتر هستید. در غیر اینصورت، می بایست در زمینه هدف گذاری برای وب سایت خود وصفحات فرودی آن مطالعاتی انجام دهید. در این مقاله سه معیار معرفی می شود و شما هنگامی که موفقیت و یا شکست صفحات فرودی وب سایتتان را مرور می کنید، می توانید از این سه معیار استفاده کنید.

1. میزان تبدیل بازدید کننده به مشتری

تعداد بازدید کنندگانی که در صفحات فرودی تبدیل به خریدار می شوند یکی از مهمترین مواردی است که باید مورد ارزیابی قرار گیرد. این تعداد بیانگر درصد موفقیت و دستیابی به هدف است. هنگامی که شما هدفی برای صفحه وب سایت خود تعیین کرده باشید، می بایست بتوانید آن هدف را به آسانی پیگیری کنید. هدف استاندارد، می تواند میزان خریدهای صورت گرفته در سایت باشد. فرض کنید 1000 بازدید کننده در صفحه فرودی سایت خود داشته باشید و 20 خرید به عنوان نتیجه مستقیم از این صفحه گزارش شود. نرخ تبدیل در سایت شما 2% خواهد بود.

این بدان معناست که صفحات فرودی دارای دو جنبه می باشند: ترافیک و تبدیل (بازدید کننده به مشتری).

اگر میزان ترافیک بالا باشد اما متعاقب آن تبدیلی صورت نگیرد، می بایست چیزی را در وب سایت خود تغییر دهید. چرا که صفحه فرودی به میزانی که باید موفق نیست.

2. نرخ پرش از سایت (Bounce Rate)

این معیار که به نرخ پرش از سایت معروف است بیانگر میزان بازدید کنندگانی است که صفحه فرودی را بدون اینکه فعالیتی انجام دهند ترک می گویند. این موضوع به شما کمک می کند تا نحوه کار هر صفحه را مورد بررسی قرار دهید و متوجه شوید کدام صفحه خوب کار می کند و کدامیک نیاز به بازبینی و اصلاح دارد.

این معیار بخش مهمی از درک کلی ترافیک وب سایت است و به شما کمک می کند تشخیص دهید که آیا صفحاتی وجود دارند که نیازمند اعمال تغییرات می باشند یا خیر. به خاطر بسپارید که میزان ترک وب سایت دقیقا به صفحه ای که درست کار نمی کند، اشاره نمی کند و تنها میزان افرادی که صفحه را ترک کرده اند را ارائه می دهد.

3. هزینه هر خرید و یا استفاده از خدمات  

دوباره نرخ تبدیل در وب سایت خود را در نظر بگیرید. شما می خواهید هزینه های کسب و کار جدید خود را ارزیابی کنید. این ارزیابی با تقسیم هزینه تبلیغات بر میزان فروش محصولات و یا استفاده از خدماتی که در وب سایت عرضه می کنید، مشخص خواهد شد.

برای مثال، در وب سایت Yola، میزان موفقیت وب سایت بر اساس هزینه هائی که هر مشتری پرداخت می کند، ارزیابی می شود. از آنجائیکه از برخی مشتریان درخواست شده است که به صورت رایگان در وب سایت ثبت نام کنند، می توان مشتریان شارژی را به عنوان خریداران و مشتریان رایگان را به عنوان استفاده کنندگان از خدمات در نظر گرفت. با محاسبه میزان هزینه های خود و میزان درامد حاصل از طریق مشتریان، می توان ارزش واقعی هر روش را درک کرد. این روش در دراز مدت هم به درک نتایج با ارزشی منجر خواهد شد.

این معیارها را در وب سایت خود مورد ارزیابی قرار دهید و میزان موفقیت صفحات فرودی را بسنجید و اگر نیاز به بهبود دارند، تغییراتی در آن ها اعمال کنید.

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی وجود ندارد شما اولین نفر باشید

دیدگاه شما در مورد این مطلب