3 ways to be mobile friendly without an app

3 روش سایت موبایل فرندلی بدون نیاز به اپلیکیشن

زمان مطالعه 2 دقیقه
3 روش سایت موبایل فرندلی بدون نیاز به اپلیکیشن

به نظر می رسد که تقریبا برای همه چیز یک اپلیکیشن ساخته شده است ، از پیگیری مکان هائی که به آن قدم می گذارید تا چک کردن حساب پس انداز خود در دستگاه های موبایل. برای کسب و کارهای کوچک ، زمزمه های توسعه کار با استفاده از اپلیکیشن های موبایل به گوش می رسد که این روزها بسیار فراگیر است. با بودجه های محدود سازمان های کوچک، توسعه، پیاده سازی و بهبود اپلیکیشن های موبایل اختصاصی کار چندان مفیدی نباشد.

نکته مثبت و جالب توجه برای کسب و کارهای کوچک این است که آن ها می توانند بدون استفاده از اپلیکیشن ها، به دنیای موبایل ها وارد شوند و از مزایای آن استفاده کنند. در این مقاله به سه روش موبایل-محور اشاره شده است.

برای ورود به تلفن های همراه کافیست محتوای ویدیویی تولید کنید.  

آمارهای تهیه شده از ویدئو هائی که در دستگاه های موبایل دیده می شود بسیار شگفت آور است. در سال 2014 بیش از 20% از مشاهده ویدئو ها به صورت آنلاین از طریق دستگاه های موبایل صورت گرفته است. کاربران تلفن همراه به طور میانگین 13 ساعت در ماه را به این کار اختصاص می دادند که به نظر می رسد این آمار در سال 2016 به 21 ساعت در ماه برسد. از این رو بهتر است ویدئو ها را را به طور متناوب در وب سایت خود قرار دهید و در استراتژی های مربوط به شبکه های اجتماعی خود نیز، این روند را ادامه دهید. به اشتراک گذاری ویدئو های دیگران نیز می تواند فکر خوبی باشد اما بهتر است سعی کنید ویدئو ها را خودتان تولید کنید که به واسطه آن کسب و کار کوچک شما نیز جلوه خاصی پیدا خواهد کرد. بدین منظور می توانید از روش های بازاریابی ویدئو استفاده کنید.

وب سایت خود را به طور مداوم و به منظور نمایش در موبایل بهینه کنید. 

این گزینه بسیار مهم است. مخصوصا اگر وب سایت شما دارای قابلیت های سایت های فروشگاهی را نیز داشته باشد. شما باید اطمینان حاصل کنید که طراحی وب سایت شما به قدری خوب انجام شده است که مشتریان شما را با فونت های بسیار ریز و ستون های نامناسب در موبایلشان مواجه نمی کند. این کار باعث می شد کاربران وب سایت شما که از دستگاه موبایلشان استفاده می کنند مدت زمان بیشتری را در سایت شما بگذرانند و با مواجه شدن با یک وب سایت نامناسب که برای مشاهده در موبایل تنظیم نشده است، سایت شما را ترک نکنند. می توانید با طراحان وب سایت خود مشورت بگیرید. همچنین می توانید از مقالات اختصاص داده شده به راه های بهینه سازی وب سایت برای موبایل نیز استفاده کنید. این روش ها نتایج مثبت و متفاوتی برای وب سایت شما به ارمغان خواهد آورد.

به منظور برقراری ارتباط از طریق موبایل، گزینه درخواست ارسال پیام های متنی را در وب سایت قرار دهید. 

ارسال پیام کوتاه می تواند گزینه هوشمندانه ای برای ارتباط با دستگاه های موبایل باشد، چرا که حتی اگر تلفن همراه از نوع هوشمند نباشد باز هم از قابلیت پیام رسانی برخوردار است. از مشتریانتان بخواهید تا اجازه ارسال پیام کوتاه را در مناسبت های گوناگون به شما بدهند. می توانید در پیام های ارسالی کدهای تخفیف و یا آیتم های رایگان به آن ها پیشنهاد دهید. به خاطر بسپارید که از این گزینه  فقط در مواقع خاص استقاده کنید و در ارسال آن ها زیاده روی نکنید. می توانید از پیام ها در هنگام فروش ویژه و یا اطلاعیه ها استفاده کنید تا مشتریان شما در هنگام دریافت این پیام ها به آن ها توجه نشان دهند.

نکته ویژه: برای سازگار بودن با دستگاههای موبایل، صرفا به یک نرم افزار یا اپلیکیشن موبایل نیاز نخواهید داشت. از منابع موجود در ارتباط با طراحی سایت موبایل استفاده کنید. این گونه طراحی برای کسب و کار شما مفید می باشد. همچنین لازم است اصل موبایل-محور بودن را نیز همواره رعایت کنید. با این روش می توانید دامنه مخاطبانتان را به سرعت افزایش دهید.

دیدگاه شما چیست؟