3 کار پر بازده برای افزایش نرخ تبدیل موبایلی

751 بار
پنج شنبه, 14 مرداد 1395 ساعت 16:50
ارزیابی شما
(1 رای)
3 کار پر بازده برای افزایش نرخ تبدیل موبایلی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

3 کار پر بازده برای افزایش نرخ تبدیل موبایلی

درست است که در مارکتینگ اینترنتی یا مارکتینگ آنلاین، این روزها همه به موبایل مارکتینگ فکر می‌کنند. اما همینقدر هم که این مدل نوین مارکتینگ، سود ده است، و می‌تواند رونق عظیمی به کسب و کارها ببخشد به همین اندازه هم، در میان بازاریابان شیوع پیدا کرده است. این بدین معنی است که بسیاری از کسب و کارها تحت پلتفرم سیار ارائه می‌شوند در نتیجه باز هم بازار رقبا داغ است. ما به این موضوع به عنوان یک چالش بزرگ می‌نگرد چرا که در آینده‌ای نه چندان دور، رقبا باید در یک هماورد بسیار سخت، سعی کنند، نظر کاربران را در موبایل به خود جلب کنند و به هر قیمتی که شده آنان را به یک فرصت پول ساز تبدیل کنند. از این رو ما بر آن شد که به دنبال راه و چاره‌ای برای تضمین فروش بیشتر کسب و کارهای تحت موبایل باشد.

یک تجربه یک موفقیت:
زمانی که یکی از مشتریان از ما برای بهینه سازی موبایل مارکتینگ کمک خواست، ما سعی کرد به هر نحوی که شده مشکل موبایل مارکتینگ این کسب و کار نه چندان کوچک را بیابد. بنابراین ابتدا از مدیر مارکتینگ در مورد نرخ تبدیل در نرم افزار مورد نظر جویا شد، جالب اینکه نرخ تبدیل در این نرم افزار 19 درصد بود. با بررسی‌هایی که صورت گرفت، ما تغییراتی روی فرم‌های نرم افزار مورد نظر ایجاد کرد که بعد از آن به طور شگفت انگیزی این نرخ به 51 درصد تبدیل شد. این سه مشکل در فرم شرکت مذکور که ما آن را شرکت ایکس می‌گذاریم، به صورت کامل با راه حل در زیر آورده شده است. اگر شما هم به فکر توسعه کسب و کار خود تحت موبایل هستید یا به عبارتی به دنبال راهی برای طراحی موبایل مارکتینگ هستید می‌توانید ابتدا، اطلاعات لازم را از بخش طراحی کمپ موبایل مارکتینگ ما بخوانید و در نهایت با استفاده از فرم درخواست خدمات ما، هر چه دوست دارید بپرسید.

مشکلات عمده:
یکی از دلایلی که نرخ تبدیل برخی کسب و کارها و کمپ‌های مارکتینگ پایین است این است که سایت‌های مورد نظر، سایتی مناسب برای کاربران موبایل نیست. اگر سایت شما هم از این نظر مشکل دارد آیا واقعاً انتظار دارید که بتوانید از طریق موبایل نرخ تبدیل بالایی داشته باشید؟

اما سه مشکل اساسی و ساده:

مشکل اول: ایراد در فرم‌ها

اولین مشکل این نرم افزار این بود که لیبل های فرم‌ها در مکان درستی واقع نشده بود. بهتر است که لیبل ها در بالای فرم‌ها قرار داشته باشند. فونت لیبل ها و حتی رنگ آن‌ها باید کاملاً برجسته باشد تا کاربران بتوانند آن را ببینید، بشناسند و پر کنند. به یاد داشته باشید که اگر می‌خواهید به راحتی نرخ تبدیل بالایی داشته باشید می‌بایست کاربرانتان به راحتی فرم‌ها را پر کنند!

3 کار پر بازده برای افزایش نرخ تبدیل موبایلی


مشکل دوم: ایراد در پر کردن شماره کارت بانکی و تلفن

دومین مشکلی که ما در فرم‌های نرم افزار این شرکت مشاهده کرد، در مورد بخش پر کردن اطلاعات کارت بانکی و شماره تلفن بود.
مشکل این بود که زمانی که کاربران می‌خواهند شماره کارت بانکی یا شماره موبایل خود را وارد کنند ناچارند که حالت صفحه کلید را از مدل حروف به اعداد تغییر دهند. این مشکلی است که کاربران بی حوصله را آزار می‌دهد.

3 کار پر بازده برای افزایش نرخ تبدیل موبایلی


حل مشکل: بدین منظور، می‌بایست از یک قطعه کد input type=’number برای وارد کردن اعداد  استفاده کنید. علاوه بر این برای وارد کردن فیلد شماره موبایل هم می‌توانید از قطعه کد input type= tell  استفاده کنید.

3 کار پر بازده برای افزایش نرخ تبدیل موبایلی

این قطعه کد برای هر فیلدی که فقط عددی است ارائه دهنده‌ی صفحه کلید است که به محض نمایش، کاربر می‌تواند اعداد لازم را از طریق آن وارد کند.

3 کار پر بازده برای افزایش نرخ تبدیل موبایلی


مشکل سوم: ایراد در پر کردن کادر ایمیل

یکی دیگر از مشکلاتی که ما هنگام پر کردن فیلد ایمیل‌ها داشت این بود که متأسفانه نا چار بود بارها صفحه کیبرد را تغییر دهد تا بتواند اعداد، علامت @  و دات یا همان نقطه را ایجاد کند. این مشکل توسط بسیاری از کیبرد ها و نرم افزارها مشاهده شده و به نظر می‌رسد کاربران از پر کردن چنین فرم‌های فراری باشند.

3 کار پر بازده برای افزایش نرخ تبدیل موبایلی


حل مشکل: به راحتی با استفاده از دستور input type=”email   می‌توانید آیکن های مربوط به ایمیل نظیر دات و @ را در کیبرد مورد نظر قرار دهید.
نکته مهم: توجه داشته باشید که کدها می‌بایست، در میان دو علامت <> قرار بگیرند.

آیا شما باور می‌کردید که سه مشکل ساده‌ی بالا به اندازه‌ی 30 درصد در نرخ تبدیل این نرم افزار فاصله ایجاد کرده باشد؟
برچسب‌ها